Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Arek
Pon 09 Mar, 2015
Samsung NX300 i obiektyw szerokokątny
Autor Wiadomość
amareen 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 09 Mar, 2015   Samsung NX300 i obiektyw szerokokątny

Witam,

Szukam bezlusterkowca za ok. 1500 do max. 2000 zł. Jestem początkująca w temacie, od tygodnia nie robię nic innego tylko czytam recenzje i wypowiedzi na forach;) Aparatu używać będę głównie do krajobrazów i architektury. Mój wstępny wybór padł na Samsunga NX300. W przyszłości chciałabym kupić obiektyw szerokokątny. Niestety o ile w temacie samego aparatu coś tam już wiem, to jeśli chodzi o obiektywy to jestem na razie dość zielona. Powiedzcie mi proszę czy do tego aparatu kupię w miarę dobry obiektyw w rozsądnej cenie? Podobno Samsung ma dość spory wybór szkieł, czy dotyczy to również obiektywów szerokokątnych? Jak wygląda kwestia przejściówek - do obiektywów jakich firm mogę dokupić przejściówkę do tego aparatu i jakiego rzędu jest to koszt? A może ten Samsung nie jest dobrym wyborem i lepiej byłoby kupić np. Olympusa E-PL5 i szkło do niego? Brałam też pod uwagę Fuji X-M1, ale podobno obiektywy do niego to droga sprawa... Będę bardzo wdzięczna, jeśli ktoś podzieli się swoją wiedzą, bo aparatu potrzebuję dość szybko i brak kolejnego tygodnia na czytanie o obiektywach ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2015   

http://www.optyczne.pl/11..._obiektywu.html od razu z mocowaniem do Samsunga lub Fuji (bez przejściówki)

http://www.skapiec.pl/szu...amyang+12+f2--0
 
 
Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   

amareen, NX300m z 16-50 to fajny sprzecik - choc napewno lepszy byl by jego nastepca NX500 - ale to nowosc wiec na razie nie ma co go kupowac ;)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   

Fajny, ale akurat z tym wymienionym tu obiektywem (z którym jest dość fajny) to on jest raczej dość kłopotliwy w zakupie.
 
 
Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   

amazon.de , ebay. de
w Polsce tylko z nx3000 :/

Dziwna polityka Samsunga Polskiego - ponoc dzial fotografii u nas zostal wrzucony do dzialu TV :/ (oszczednosci?)
 
 
amareen 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   

Co do Samyanga, który zaproponował dsc, koszt takiego zestawu to ok. 2600-2700. Czy przychodzi wam do głowy coś tańszego? Tak żeby w sumie wyszło do ok. 2300-2400? Ewentualnie może polecicie aparat o podobnych parametrach, do którego można dokupić tańszy obiektyw? I czy dla osoby początkującej obiektyw stałoogniskowy to dobry pomysł?

Lucas1981r, RB, 16-50 to faktycznie lepsza opcja, ale preferuje raczej zakup stacjonarny jako że niedługo mam wyjazd wakacyjny i zalezy mi, żeby mieć aparat troszkę wcześniej i nauczyć się go używać ;)
 
 
vatazhka 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   Re: Samsung NX300 i obiektyw szerokokątny

amareen napisał/a:
Szukam bezlusterkowca za ok. 1500 do max. 2000 zł. Jestem początkująca w temacie, od tygodnia nie robię nic innego tylko czytam recenzje i wypowiedzi na forach;) Aparatu używać będę głównie do krajobrazów i architektury.

Znam to uczucie, gdy człowiek się naczyta i nie wie, co wybrać ;)

amareen napisał/a:
Mój wstępny wybór padł na Samsunga NX300. W przyszłości chciałabym kupić obiektyw szerokokątny. Niestety o ile w temacie samego aparatu coś tam już wiem, to jeśli chodzi o obiektywy to jestem na razie dość zielona. Powiedzcie mi proszę czy do tego aparatu kupię w miarę dobry obiektyw w rozsądnej cenie? Podobno Samsung ma dość spory wybór szkieł, czy dotyczy to również obiektywów szerokokątnych?

Ceny są rozsądne (odsyłam do porównywarek i portali aukcyjnych - zależy, czy wolisz nowe, czy używane), ale oprócz obiektywów Samsunga dostępne są tylko manualne obiektywy innych producentów (Samyang i wynalazki typu LensBaby czy inne do fotografii otworkowej/łomografii).
Nie wiem, o jak szerokim kącie myślisz, ale zakładając, że do 20mm włącznie - w systemie masz dostępne:
    16mm F2.4 Ultra-Wide Pancake
    20mm F2.8 Wide Pancake
    12-24mm F4.0-5.6 ED Compact Wide Zoom - ponoć bardzo dobry, ale drogi
    16-50mm F2.0-2.8 S ED OIS Professional Standard Zoom - rewelacyjny, ale wielki i drogi
    16-50mm F3.5-5.6 ED OIS Standard Power Zoom - ponoć bardzo dobry, szeroki koniec nie ustępuje "naleśnikowi" 16mm
    20-50mm F3.5-5.6 ED Compact Standard Zoom - starszy "kitowy" obiektyw, bardzo dobry na szerokim końcu (są dwie wersje, obie równie dobre)
    18-55mm F3.5-5.6 OIS Standard Zoom - "kitowy" dla NX300 sprzedawanego w Polsce, egzemplarz, który miałem w ręku, dawał fatalny obraz przy 18mm (są 3 wersje tego obiektywu, optycznie identyczne)
    18-200mm F3.5-6.3 ED OIS Long Zoom - ponoć fatalny optycznie

amareen napisał/a:
Jak wygląda kwestia przejściówek - do obiektywów jakich firm mogę dokupić przejściówkę do tego aparatu i jakiego rzędu jest to koszt?

Koszty są niewielkie - kilkadziesiąt złotych (te najtańsze dostępne na Allegro z reguły są bardzo kiepsko wykonane - polecam poszukać KiwiFotos). Dostępne przejściówki są "nieinteligentne", tzn. nie przenoszą elektroniki - zatem odpada autofocus czy elektroniczne sterowanie przysłoną. Dostępne są w zasadzie przejściówki do wszystkich starszych mocowań.

amareen napisał/a:
A może ten Samsung nie jest dobrym wyborem i lepiej byłoby kupić np. Olympusa E-PL5 i szkło do niego? Brałam też pod uwagę Fuji X-M1, ale podobno obiektywy do niego to droga sprawa... Będę bardzo wdzięczna, jeśli ktoś podzieli się swoją wiedzą, bo aparatu potrzebuję dość szybko i brak kolejnego tygodnia na czytanie o obiektywach ;)

Jeżeli chcesz zdecydować świadomie, nie kieruj się opiniami innych. Każdy woli co innego - może Tobie spodoba się akurat Samsung?

amareen napisał/a:
Co do Samyanga, który zaproponował dsc, koszt takiego zestawu to ok. 2600-2700. Czy przychodzi wam do głowy coś tańszego? Tak żeby w sumie wyszło do ok. 2300-2400?

Jeżeli zależy ci na obiektywach manualnych - omijaj NX3000. Ma on ekran o niskiej rozdzielczości i nie ma focus peakingu, więc z obiektywami manualnymi trudno będzie pracować. Ale jeżeli zależy Ci na szerokim kącie, to starszych pełnoklatkowych manualnych obiektywów raczej nie znajdziesz, a 16-50mm Power Zoom będący w zestawie z NX3000 może być dla Ciebie idealnym wyborem. Niezły może też być niedoceniany NX2000 - duży, dotykowy ekran, focus peaking - moim zdaniem jest idealny do manualnych obiektywów... Na Allegro pojawiły się też bardzo tanie, fabrycznie nowe Galaxy NX - może to byłby dobry wybór dla Ciebie ze względu na elektroniczny wizjer i ogrooomny ekran?

amareen napisał/a:
I czy dla osoby początkującej obiektyw stałoogniskowy to dobry pomysł?

12mm f/2,0 Samyanga to bardzo dobry obiektyw (mam, używam, potwierdzam), ale dość specyficzny - kąt widzenia jest baaardzo szeroki i w związku z tym wszelkie odchylenia od pionu dają ogromne zniekształcenia (efekt "walenia się ścian"), co przy fotografowaniu architektury może przeszkadzać. Jako jedyny - zdecydowanie nie polecam. Myślę, że "kitowy" zoom na początek może Ci wystarczyć, zwłaszcza jeżeli zdecydowałabyś się na obiektyw 16-50mm Power Zoom (wartro poszukać takiego zestawu).
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

Padło pytanie, ale nie padła odpowiedź.
Cytat:
czy dla osoby początkującej obiektyw stałoogniskowy to dobry pomysł?

To bardzo dobry pomysł, jeśli taki obiektyw nie jest kupiony "aby był" - bo "stałka", to brzmi dumnie. Powinien to być obiektyw dobry, czyli jasny i pozbawiony większych wad optycznych. Czyli też nie najtańszy. Trzeba też przemyśleć ogniskową. Jeśli ma być do wszystkiego (to nieprawda, że wtedy jest do niczego), powinien mieć ogniskową tak zwaną uniwersalną, czyli mieszczącą się pomiędzy 40 mm, a 50-55 mm w przeliczeniu na pełną klatkę. Wszystko poniżej i powyżej tych ogniskowych wprowadza już konkretne ograniczenia i trzeba być mocno przekonanym do takiego, a nie innego zakupu.
Po prostu - fotografowanie przy pomocy dobrego obiektywu, to wielka przyjemność. A dobrej jakości obiektyw stałoogniskowy przeważnie będzie dużo, czasem wielokrotnie, tańszy od zmiennoogniskowego o porównywalnej jakości.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pią 13 Mar, 2015   

Stałka, a nawet kilka stałek to całkiem niezły pomysł, ale złym pomysłem jest kupowanie lustrzanki lub bezlusterkowaca bez oferowanego prawie za bezcen obiektywu podstawowego o zmiennej ogniskowej.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15