Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Identyfikacja czesci od : Lunety ? Tekleskopu ?
Autor Wiadomość
euro666999 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 28 Mar, 2015   Identyfikacja czesci od : Lunety ? Tekleskopu ?

Witam
Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie zidentyfikować ta cześć ?
Dostałem kiedyś od znajomego i tak leży a może się jeszcze komuś przyda.
Średnice zewnętrzne :49 mm. 38mm. 45mm
Całkowita długość 86mm
Dodam ze jeszcze się obraca
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zdjęcia:
Czesc do lunety



(Proszę moderatora o wstawienie do załącznika by forumowicze widzieli pierwsze zdjecie z galerii z pokazywarka.pl ponieważ nie mogę dodać zdjęcia tak by forumowicze widzieli je nie musząc odwiedzać innej strony .Dziękuję)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 73 razy
Posty: 792
Wysłany: Nie 29 Mar, 2015   

Mam złe wieści. Diabli wiedzą, co to jest. Na pewno nie jest to żaden element od lunety obserwacyjnej czy astro. Na 100%!
To może być część od jakiegoś przyrządu technicznego, typu lunetka/mikroskop do celów technicznych (jakiś teodolit/mikroskop warsztatowy/wziernik techniczny/inny przyrząd pomiarowy).
Wskazuje na to znikoma (kilka do parunastu mm na oko) apertura tej przesłony na zdjęciach 3-5. W ostateczności to mógłby być fragment lunety celowniczej. Ale to zgadywanki. Cokolwiek mogłyby pomóc bliższe informacje od tego znajomego ws. pochodzenia tego elementu, ale obawiam się, że i tak pozostaniesz na etapie zgadywanki. Chyba, że się tu trafi przypadkiem ktoś, kto miał do czynienia dokładnie z tym przyrządem, z którego pochodzi inkryminowana część. Ale to już gra w Totolotka, niestety :neutral:
Pozdrawiam
-J.
 
 
marcinkle 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 83
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

Jak dla mnie na 100% jest to adapter do digiscopingu od lunety przeznaczony do lustrzanek czy tam bezlustrowców.
Ale od jakiego modelu lunety to trudno orzec.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 73 razy
Posty: 792
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

marcinkle napisał/a:
Jak dla mnie na 100% jest to adapter do digiscopingu od lunety przeznaczony do lustrzanek czy tam bezlustrowców.
Ale od jakiego modelu lunety to trudno orzec.


Też o tym myślałem, ale popatrz, jaka tam jest "mikroskopijna" apertura z jednej strony. Digiscoping to tzw. projekcja pozaogniskowa (nie mylić z okularową) i te adaptery ( tj. te z własną optyką) są właściwie specjalnym okularem projekcyjnym, posiadającym duże wysunięcie źrenicy wyjściowej i złącze, co ułatwia spasowanie tego z obiektywem aparatu o niewymiennej optyce.
Z drugiej strony, mogę się mylić i możesz mieć rację: jak to jest do lunety obserwacyjnej, a te maja krótkie ogniskowe, to normalny okular (też o niezbyt długiej ogniskowej) mógłby mieć tych rozmiarów (czyli małą) aperturą polową, a to samo dotyczyłoby adaptera do digiscopingu. Ja widziałem w katalogach podobne złączki, ale do teleskopów astro i te miały raczej dosyć duże średnice apertur. Stąd mój sceptycyzm. Ale to pewnie wynikało m.in. z pracy z długoogniskową optyką, więc -kto wie?
Pozdrawiam
-J.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

Tez o tym myślałem ale obawiam sie, ze to nie to. Mam dwa takie adaptery: do Kowa 883 i do Swarovski AT. Apertura jest z obu stron znacznie większa, średnica ok 2cm.
 
 
marcinkle 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 83
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

W moim adapterze Leica średnica tej soczewki to tylko ok.6 mm i tez jest ograniczona taką niby przesłoną jak tutaj, stąd wnioskuje, ze to może być do lunety no a sama budowa adaptera jest typowa. Chętnie bym to przetestował z kilkoma sprzętami, gdyby właściciel się zdecydował to proszę o kontakt.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

to ma gwintowany przód, wiec chodzi o lunety z gwintem. taki ma np. Kowa. Ale skoro nie ma znaków, to chodzi raczej o jakieś niemarkowe.
 
 
marcinkle 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 83
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2015   

Uzgodniliśmy z kolegą, ze wyśle mi adapter na próbę i zobaczymy jaka jest w tym optyka.

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2015 11:46 ]
Właśnie przetestowałem to ustrojstwo na kilku sprzętach lecz niestety tylko z przyłożenia bo do mocowania od strony lunety jest tam średnica jakieś 48mm, a nie miałem żadnej redukcji żeby to sztywno spasować. Na początek zrobiłem szybkie zerkniecie, jak to się spisuje jako okular - i tu wyszło b.słabo - małe pole ,krótki ER i jeszcze paprochy w środku widać - coś jak np. w tanim plosslu 5mm. Ale po połączeniu z sony nex 3, matryca APSC, zupełna odmiana. Pomimo malutkiego otworu, z którego wychodzi obraz na matrycę, nie ma żadnego winietowania, ostrość oceniam jako przyzwoitą, choć gdyby było sztywne połączenie to byłoby pewnie lepiej. Adapter jest przeznaczony typowo do lunet z pryzmatem- daje wtedy prawidłowo zorientowany obraz góra -dół. Ogniskową lunety wydłuża ok.dwukrotnie.
Jakość wykonania średnia - składa się z dwóch ruchomych elementów, które mają jednak pewien luz.

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2015 11:52 ]
Właśnie przetestowałem to ustrojstwo na kilku sprzętach lecz niestety tylko z przyłożenia bo do mocowania od strony lunety jest tam średnica jakieś 48mm, a nie miałem żadnej redukcji żeby to sztywno spasować. Na początek zrobiłem szybkie zerkniecie, jak to się spisuje jako okular - i tu wyszło b.słabo - małe pole ,krótki ER i jeszcze paprochy w środku widać - coś jak np. w tanim plosslu 5mm. Ale po połączeniu z sony nex 3, matryca APSC, zupełna odmiana. Pomimo malutkiego otworu, z którego wychodzi obraz na matrycę, nie ma żadnego winietowania, ostrość oceniam jako przyzwoitą, choć gdyby było sztywne połączenie to byłoby pewnie lepiej. Adapter jest przeznaczony typowo do lunet z pryzmatem- daje wtedy prawidłowo zorientowany obraz góra -dół. Ogniskową lunety wydłuża ok.dwukrotnie.
Jakość wykonania średnia - składa się z dwóch ruchomych elementów, które mają jednak pewien luz.

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2015 11:55 ]
Dziwne, nie mogę dodać nowej odpowiedzi - wpis wyskakuje jako edycja poprzedniej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14