Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 07 Kwi, 2015
Kompakt do 1500 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
kubapol2000 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Pon 06 Kwi, 2015   Kompakt do 1500 zł (edycja 2015)

Witam.

Poszukuję dobrego aparatu fotograficznego. Maksymalny budżet: ok. 1500 zł.

Głównie do filmowania, więc filmy tylko w FullHD, z dźwiękiem stereo.

A poza tym:
-Dobra jakość zdjęć i filmów (to chyba wiadomo :D )
-Duży zoom.
-Lampa błyskowa.
-Dobra stabilizacja obrazu.
-Możliwość ustawiania parametrów (przysłona, czas ot. migawki itp.)
Ważne też żeby nie był zasilany z baterii AA (paluszków) :wink:

Do fotografowania i filmowania wyjazdów :) Czasami też krajobrazy etc. etc.

Zastanawiałem się nad modelami:
-Nikon Coolpix P520 (trudno dostępny i tylko w srebrnym/czerwonym kolorze)
-Sony DSC XH50
-Sony DSC XH300
-Sony DSC HX400
-Nikon Coolpix P530
-Nikon Coolpix P600
-Nikon Coolpix P610

No i wiadomo, proste pytanie: który z nich będzie najlepszy? :roll: A może jest coś innego, lepszego?

Z góry dziękuję za rady :) Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez komor Nie 03 Maj, 2015, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 06 Kwi, 2015   

Mamy taki dział: Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego, to też penie tam wyląduje twój post i warto byś poczytał tam znajdujące się tematy.

kubapol2000 napisał/a:

-Dobra jakość zdjęć i filmów (to chyba wiadomo :D )
-Duży zoom.
To się wyklucza

kubapol2000 napisał/a:

-Dobra stabilizacja obrazu.

Zastanawiałem się nad modelami:
-Nikon Coolpix P520 (trudno dostępny i tylko w srebrnym/czerwonym kolorze)
-Sony DSC XH50
-Sony DSC XH300
-Sony DSC HX400
-Nikon Coolpix P530
-Nikon Coolpix P600
-Nikon Coolpix P610
Nikon? Praktycznie najgorszy wybór do filmowania. O ile lustrzanki Nikona są "cycuś glancuś", tak na tym Nikon powinien zakończyć :D
W dziedzinie filmowania liczą się 3 firmy: Panasonic, Canon i Sony, z czego ten ostatni nie stara się w kompaktach, by nie robić konkurencji dla kamer.

Do filmowania z dużym zoomem dozbierał bym 99zł do Canona SX60HS ponieważ ma wszystko, czego potrzeba zarówno do fotografii (RAW, stopka ISO z eTTLII itd) jak i wspomnianego filmowania (uchylny ekran, gniazdo mikrofonu, stopniowa szybkość transfokacji, niesamowita stabilizacja).
 
 
kubapol2000 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Czemu duży zoom i dobra jakość zdjęcia się wykluczają?

To z Nikonem aż tak źle? W sumie może za bardzo przyzwyczaiłem się do Nikona, i nie wziąłem pod uwagę innych marek :P

Canon SX60HS? F 3,4-6,5 Trochę nie za mało? Minimalny czas naświetlania: 1/2000s. Też trochę za dużo, Nikony miały 1/4000s. A można w ogóle wyregulować podstawowe wartości typu przysłona, czas ot migawki itp. Nie widzę pokrętła od tego. Jakoś nie przemawia do mnie ten Canon.

Masz może inne propozycje? :roll: Pozdrawiam.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Masz do tego joysticko-pokrętło, możesz filmować w każdym trybie.
1/4000s do filmowania jest bardzo potrzebna :) a światłosiła ... no cóż f/3.3-6.5 w Nikonach vs f/3.4-6.5 w Canonie to rzeczywiście wielka przepaść :P
Na razie do filmowania nic lepszego nie wymyślili z megazoomów za te pieniądze, chociaż Panasonic FZ200 też byłby godny uwagi, ale nie polecam z innych powodów.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

kubapol2000 napisał/a:
Czemu duży zoom i dobra jakość zdjęcia się wykluczają?

Bo duży zoom, to duży i skomplikowany obiektyw, który jest ciemniejszy i wprowadza więcej zniekształceń, różnego rodzaju.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

I jeszcze jedno, proponuję przejść się do jakiegoś sklepu z aparatami i pobawić się SX60 przez chwilę, może zmienisz zdanie.
 
 
kubapol2000 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Byłem dziś w Media Expercie (włączamy niskie ceny) i niestety nie mieli w sklepie tego Canona :(

A te, które wymieniłem w pierwszym poście? Który byłby najlepszy? :P
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Nikony mają obrotowy ekran, ale słaby bitrate i stabilizację.
Sony tylko uchylny ekran, a to do filmowania niezbyt przydatne, za to lepszy bitrate i stabilizacja.
Żaden nie ma wejścia na mikrofon, więc licz się ze słabym dźwiękiem.
Jak bym musiał wybrać z tych, wybrał bym HX400V.
 
 
kubapol2000 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Sro 08 Kwi, 2015   

Przecież każdy ma w miarę dobrej jakości mikrofon. A jakiś mega dobry itp. nie jest mi potrzebny ;)
Przeglądałem oferty sklepów i trafiłem na Panasonica Lumixa DMC-FZ72. Jasny obiektyw, całkiem dobry bitrate itd. Spodobał mi się, lecz jego nagrywanie w 25 fps to wada nie do zaakceptowania przeze mnie.

Ma ktoś może inne propozycje? :) Byłbym wdzięczny za rady, pozdrawiam.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 09 Kwi, 2015   

kubapol2000, mikrofony w kompaktach to pięta achillesowa. Słychać przez nie "macanie" aparatu, każdy powiew wiatru, a nawet stabilizację podczas ruchu. Tzw "zoomowanie dźwięku" tworzy w cichszych momentach takie szumy, że szkoda pisać... no chyba, że nie przykładasz do tego wagi. Jeśli będziesz nagrywał film, wywalał dźwięk i wstawiał zamiast niego muzyczkę to faktycznie, wszelkie mikrofony są ci zbyteczne, ale ja w plecaku zawsze mam mikrofon... poza tym fajnie wygląda ze zdechłym kotem :D
 
 
kubapol2000 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Czw 09 Kwi, 2015   

Wojmistrz, w większości bym robił tak jak napisałeś. Czyli wywalał dźwięk, i podrzucał muzyczkę. W 75% filmów, czyli w 25 % zostawiałbym dźwięk, więc też potrzebuję w miarę dobrej jakości mikrofon w aparacie. A takie dźwięki macania aparatów nie wiem czy by wykryło, bo w większości aparat byłby na statywie :D Gorzej by było, jeśli byłoby słychać stabilizację obrazu. Wtedy to porażka :(

Jakieś może propozycje w tych kierunkach? :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 09 Kwi, 2015   

Na statywie, jeśli bez ruchu, wyłączasz stabilizację :)
 
 
kubapol2000 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Czw 09 Kwi, 2015   

Na statywie w samochodzie podczas jazdy, więc stabilizacji nie można wyłączyć ;)

[ Dodano: Czw 09 Kwi, 2015 19:50 ]
Ma ktoś jakieś propozycje? ;)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015   

http://allegro.pl/sony-ds...5252751249.html :wink:
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 849
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   

A Fuji S1 ???

http://www.optyczne.pl/18...ja_aparatu.html

Dostał nawet: wybór redakcji Optyczne :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16