Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 07 Kwi, 2015
Kompakt do 1500 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   

siosio napisał/a:
A Fuji S1 ???

http://www.optyczne.pl/18...ja_aparatu.html

Dostał nawet: wybór redakcji Optyczne :)

kubapol2000 napisał/a:
...Poszukuję ... Głównie do filmowania, więc filmy tylko w FullHD, z dźwiękiem stereo...-Dobra jakość zdjęć i filmów...-Dobra stabilizacja obrazu...Do fotografowania i filmowania wyjazdów...

Test stabilizacji - fs1_os_001.mov - słabo!
Dźwięki z "pudła" - fs1_zoom_001.mov - zagłuszanie?
Do tego bitrate ~30Mbps dla 60fps? Żeby to było dla 30fps, to była by inna bajka. Sony HX400V też nie powala na kolana, ale przynajmniej praca aparatu jest znacznie cichsza, transfokacja płynniejsza, a stabilizacja umiarkowana.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kubapol2000 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

A Nikona jaki mają bitrate? (np. P510) ;) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć.

Jak patrzę na zdjęcia z HX400V to... :(

Nawet przy niskich czułościach ISO szum jest straszny, a kolory jeszcze gorsze :/

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2015 18:47 ]
Poprawka: np. P610 :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

tak samo słabo - 28Mbps na 60fps
 
 
kubapol2000 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

a na ustawionym 30 fps?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

Pewnie 17Mbps, bo to takie standardy, dlatego fajnie mieć 22Mbps/25fps lub 24Mbps/30fps.
Canon SX50HS miał .mov All-I i dociągał do 40Mbps dla 24fps, bo tak jakoś z przyzwyczajenia nagrywam. Super się to montowało, jakość baaardzo zadowalająca. Jeszcze nie testowałem SX60, ale jeśli nic nie skopali... to jest prawdopodobnie najlepszy kompakt do filmowania w FullHD.

bitrate sx50hs.png
Plik ściągnięto 9796 raz(y) 42,07 KB

 
 
Zepsuty 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   Kompakt do 1500 zł

Witam wszystkich użytkowników,

planuje zakup swojego własnego pierwszego aparatu.
Dlatego też potrzebuje pomocy osób zaznajomionych w temacie.

Potrzebuje aparatu:
- o dobrej jakości zdjęć (aparat będę zabierał szczególnie w góry, krajobrazy)
- cena ok. 1500 zł.


Przeglądając oferty różnych firm możną ogłupieć. Aparaty mają wifi, gps, opcje selfie.
Mi na takich "bajerach" nie zależy. Telefon jest do dzwonienia, a aparat do robienia zdjęć itp. itd.

Dlatego proszę o wskazanie aparatu gdzie będę płacił za faktyczną jakość.
Nie chcę przepłacać za niepotrzebne opcje.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Ostatnio zmieniony przez komor Nie 03 Maj, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Jakieś preferencje co do wielkości i wagi?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Sony DSC-RX100.
 
 
Zepsuty 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
Jakieś preferencje co do wielkości i wagi?


Jest mi to zupełnie obojętne. Zależy mi tylko na cena/jakość.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

No to Sunders już ci wypisał faworyta :) Ja też polecam tego Sony. Przy dobrej promocji kupisz 2gą wersję. Ja dziś na taką trafiłem ale mieszkam w UK - £269 za RX100 II
 
 
Zepsuty 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Dzięki Panowie za pomoc.

Jakie zasadnicze różnice są pomiędzy I i II. Warto wypatrywać promocji?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Zepsuty napisał/a:
Jakie zasadnicze różnice są pomiędzy I i II.

Możesz zajrzeć do testów na portalu:
Test RX-100
Test RX-100 II
Test RX-100 III

W teście wersji 2 są odniesienia do wersji 1, itd. Jak przeraża Cię cały test, to zacznij od podsumowania i przeczytaj tylko wybrane, interesujące Cię fragmenty.
 
 
Zepsuty 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015   

Dziękuje za wszystkie rady.

Poczytałem troche, ale im więcej człowiek czyta tym coraz większe ma wątpliwości.

Na tę chwilę zainteresowało mnie 5 poniższych modeli:
Fujifilm X20
DSC-RX100
DMC-TZ70
DMC-TZ60
DMC-LX7

Nadal wśród nich wg was zwycięzcą będzie RX100? Czy warto zastanowić się nad którymś z pozostałych?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015   

Dał bym im kolejno miejsca:
1 rx100
2 x20
3 lx7
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Zepsuty napisał/a:
Dziękuje za wszystkie rady.

Poczytałem troche, ale im więcej człowiek czyta tym coraz większe ma wątpliwości.

Na tę chwilę zainteresowało mnie 5 poniższych modeli:
Fujifilm X20
DSC-RX100
DMC-TZ70
DMC-TZ60
DMC-LX7

Nadal wśród nich wg was zwycięzcą będzie RX100? Czy warto zastanowić się nad którymś z pozostałych?


Dla mnie RX100 nie byłby zwycięzcą zbyt okrojony z funkcji fotograficznych i za mały jednak do wygodnego użytku. Wielkośc matrycy zniszczona przez ciemne szkło sztuka dla sztuki. Nie bez powodu wyszły już modele 2 i 3.
Za ok. 1200 PLN możesz teraz kupić Samsunga NX300 matryca DX 20 MP obiektywy wymienne w kwestii jakości obrazka nie widzę konkurencji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 19