Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015   

TomPL2 napisał/a:
To nie kwestia JPG czy RAW. To kwestia umiejętności wykorzystania możliwości LX7.
Natomiast nie wiem, jak jest w trybach automatycznych - a to może być dla ciebie interesujące. Tu musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto używał obu aparatów a przede wszystkim stwierdziłby, jak sobie radzi LX7 w trybach iA i P.


Używanie trybów automatycznych w LX7 to profanacja :mrgreen:

Ale są i to nawet bardzo dobre bo...edytowalne.
Można wpłynąć na GO nasycenie korekcję ekspozycji.
Wszystko jest opisane w instrukcji - inteligentny tryb Auto.
Poza tym sceny są dobrze skonfigurowane - krajobraz, HDR można po tych ww korektach śmiało używać.
Ponadto są tzw. tryby kreatywne.
Jest tez opcja zdjęć 3D ostatnio mnie zainteresowała bo zakupiłem okulary 3D i znowu jest zabawa:)

Generalnie wciąż bardzo dobry aparat zarówno do zdjęć jak i do filmowania -i obecnie cenowo bardziej przystępny.

Stuknęło mojemu już 2 latka które przepracował bezawaryjnie tysiące fotek i kilkadziesiąt filmów. Jest to aparat który zawsze będzie miał zastosowanie nawet kiedy ma się inny lepszy.
Niedawno do drukarni poszło z mojego LXa zdjęcie na plakat - efekt idealny.

Pozostaje tylko polecać.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






alicja1995 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2015   

Chris62 masz rację ja też polecam, miałam Lumixa TZ-3 kupiłam go 2006 zrobiłam tysiące fotek i filmów i nigdy mnie nie zawiódł, padł 3 mies temu jakoś , bateria i body działają do dziś, tylko matryca :cry:
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

alicja1995 napisał/a:
Chris62 masz rację ja też polecam, miałam Lumixa TZ-3 kupiłam go 2006 zrobiłam tysiące fotek i filmów i nigdy mnie nie zawiódł, padł 3 mies temu jakoś , bateria i body działają do dziś, tylko matryca :cry:

To długo wytrzymał - w 2004 kupiłem Canona A60 i matryca padła po dwóch latach....
Ponoć Canon wymieniał je gratis ale wtedy już nie było sensu naprawiać aparatu 2 MP z kiepskim szkłem które aberrowało gorzej niż megazoomy a dot ego przepuszczał kurz na matrycę i zdjęcia z wakacji miałem wszystkie z takimi paskudnymi czarnymi smugami na niebie.
Jakiś nieudany ten aparat był.
 
 
urukhar 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   Kompakt do 2000 PLN

Na wstępie chciałbym serdecznie przywitać wszystkich forumowiczów.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc przy wyborze kompaktowego aparatu fotograficznego.

Główne przeznaczenie i cechy poszukiwanego aparatu:

- wątek, w którym piszę określa to jasno ale dla formalności - ma to być kompakt (zmiana obiektywów nie wchodzi w grę)
- Jeśli chodzi o cenę to limit bliżej 1500 PLN a 2000 PLN jest granicą nieprzekraczalną.
- Aparat ma być uniwersalnym pstrykadłem do codziennych zastosowań. Obecnie głównym jego przeznaczeniem będzie fotografowanie oraz filmowanie mojej nowo narodzonej latorośli (tak więc sceny dość dynamiczne i ulotne), ale nie chcę ograniczyć się do stałoogniskowego obiektywu. Na pewno używany będzie również do fotografowania poza pomieszczeniami i dalszych perspektyw (ale preferowany jest jaśniejszy obiektyw niż duży zoom)

Tak w skrócie wygląda zastosowanie aparatu. W czasie przekopywania się przez ten i inne portale zarysowało się dwóch kandydatów w zakładanym przedziale cenowym:

1. Canon G7X
2. Fujifilm x30

Oczywistym pytaniem jest, który z nich jest lepszy do powyższych zastosowań, ale oprócz tego mam bardziej konkretne zapytania do użytkowników poszczególnych modeli.

1. Canon w teście na „Optyczne.pl” ma bardzo długi odstęp pomiędzy kolejnymi zdjęciami 1.54s inny test wskazywał na zdecydowanie mniejsze odstępy rzędu 0,9s. I tu pojawia się pierwsze pytanie do użytkowników tego aparatu – Czy długie odstępy pomiędzy kolejnymi zdjęciami są mocno odczuwalne w czasie użytkowania?
2. Druga kwestia dotyczy aparatu Fujifilm X30. Wydaje mi się, jakby przykładowe zdjęcia jakie oglądałem (i to nie te z tego portalu) robione były w czasie pochmurnej i dodatkowo mglistej pogody. Chodzi mi o to że kolory są jakby przytłumione a dodatkowo przy robieniu zdjęć w otwartej przestrzeni wszystko co znajduje się w dużej odległości (na przykład na horyzoncie) jest zamglone. Na miniaturkach w teście rzuca się właśnie to że obraz jest jakby przez szybę (ktoś już o tym pisał), ale na początku zrzuciłem to na karb sposobu testowania (robienie na najmniejszym wyostrzeniu gdzie w porównaniu z innymi aparatami które już na tym etapie ostrzą zdjęcie zdecydowanie mocniej niż x30 na najbardziej wyostrzonym – np. G16) ale po zobaczeniu zdjęć przykładowych ta sytuacja się powtarza.. I tu pada pytanie czy ten aparat tak ma czy można to skorygować odpowiednimi nastawami.

Jeśli są inne aparaty, które lepiej spełnią moje założenia również bardzo proszę o informację z krótkim opisem co jest ich zaletą a co wadą.

Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne odpowiedzi.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

tu masz dobrze czasy pomierzone http://www.imaging-resour...on-g1x-iiA6.HTM
ale Performance G7X jeszcze nie ma http://www.imaging-resour.../canon-g7xA.HTM

albo tu http://www.ephotozine.com...ll-review-26239
 
 
urukhar 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

DCS - bardzo dziękuję.

G7X - odpada. Byłem w sklepie i faktycznie odstęp pomiędzy kolejnymi zdjęciami w porównaniu z Fujifilm jest bardzo duży. Niestety dla mnie dyskwalifikuje to ten aparat.

Pozostał X30 i zaczynam zastanawiać się nad Sony RX100.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

urukhar napisał/a:
Pozostał X30 i zaczynam zastanawiać się nad Sony RX100.

To rozsądna alternatywa. Ze swej strony sugerowałbym jeszcze takie (dla porównania umieściłem też X30):
http://www.optyczne.pl/po...=1764&add3=1870
:roll:
Myślę, że każdy z nich da ci satysfakcję.
 
 
Kattka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Witam.
Szukam pomocy w doborze aparatu fotograficznego do 2000 tyś zł. Ogólnie nie jestem profesjonalistką w robieniu zdjęć, ale uwielbiam je robić, biegam za dzieciakami namiętnie i zależy mi na dobrej jakości. Obecnie posiadam starego Sony alfa 200 ale czas na zmianę. Najpierw w planach była lustrzanka, ale ich gabaryty uniemożliwiają zabranie ich wszędzie co kończy tym, że więcej leży w szufladzie. Potem myślałam o cyfrowym z wymienną optyką ale tu znowu aby mieć daleki zoom trzeba wymieniać obiektywy. Czy możecie mi doradzić coś fajnego w tej cenie. Są opinie, że Sony jest dobry, oglądałam ostatnio Fuji i też mnie zainteresował. Sama nie wiem co wybrać. Dodam, że kompletnie nie znam się na tych wszystkich oznaczeniach i jest to dla mnie czarna magia i że jestem typowym specjalistą od robienia zdjęć w "auto" :roll: Proszę o pomoc :grin:

Co powiecie o Fuji XS1?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Kattka, myślę, że za 2mln zł możesz kupić sobie każdy aparat :P
X-S1 to fajny aparat i też kawał maszyny, ale pomyśl czy nie sprzedać A200 i dołożyć np do Lumixa FZ1000.
 
 
Kattka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Wojmistrz, a możesz rzucić jakieś przykłady. Firmy jakie polecasz. Na co zwracać uwagę w tych wszystkich oznaczeniach. Weź pod uwagę, że musi on nadążyć za moimi biegającymi dziećmi :shock:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Kattka, zaproponowałem Lumixa FZ1000. Lumix to handlowa nazwa cyfrowych aparatów fotograficznych firmy Panasonic, a dokładna nazwa to przykładowo Panasonic Lumix DMC-FZ1000EB, bo ostatnie dwie literki mogą być inne.
Za biegającymi dziećmi nadąży nawet smartfon, o ile znajdziesz dla niego odpowiednio dużo światła. Zanim kupisz aparat, powinnaś odrobić lekcje z teorii na temat przysłona/czas/czułość. Jeśli ją odrobisz, będziesz wiedziała znacznie więcej na temat tego co chcesz, bo "Auto", to najlepiej mieć skrzynię biegów w mieście :) Nikt ci nie każe od razu używać trybu manualnego, ale przy fotografii dzieci zbawienny jest tryb preselekcji czasu, kiedy ustawisz sobie np 1/200s i dzieciak powinien być całkiem ładnie zatrzymany na zdjęciu.
 
 
Kattka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

No nic, dzięki. FZ1000 przekracza znacznie mój budżet. Poczekam, może ktoś inny pomoże.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Widziałem za 2.5k zł, dlatego pisałem o sprzedaży A200.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
Za biegającymi dziećmi nadąży nawet smartfon

Dość odważna teoria, moim zdaniem. :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

komor, wyciąłeś kontekst. Smartfony nie potrafią robić z czasami np 1/1000?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14