Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 06 Maj, 2015
Optyczne.pl na Facebooku
Autor Wiadomość
chester 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 135
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Z obrażaniem się na FB to jak z obrażaniem się na rzeczywistość. Co z tego, że ten, ów czy ja programowo nie mamy konta na FB, ale pierdylion ludzi ma i nagle się okazuje, że aby mieć dostęp do pewnych informacji, bez FB "nielzja".
Jest taka grupa na FB, na której ludzie podają sobie istotne bieżące info dotyczące mojego hobby, a do której nie mam dostępu bez zalogowania (posiadania konta na fb). No i aktualnie to jedyny powód, dla którego myślę o koncie na FB (na razie najwyżej żona może mi pokazać, co tam sie dzieje). Niestety nie ma takiej grupy poza FB, więc albo mogę mieć dostęp do bieżącego info na FB, albo obrazić sie na rzeczywistość i nie wiedzieć o czymś, o czym bardzo bym chciał (to są informacje ulotne, ważne i do wykorzystania przez parędziesiąt minut do parunastu godzin od podania).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

chester napisał/a:
Jest taka grupa na FB, na której ludzie podają sobie istotne bieżące info dotyczące mojego hobby, ...Niestety nie ma takiej grupy poza FB,

I w to nie mogę uwierzyć - a Ty uwierzyłeś.
Powiedz co to jest, żebym mógł sprawdzić. Chyba, że to jakiś wstyd albo przestępstwo.
No chyba, że nie jest to ogólnie rozumiane hobby, tylko grupa konkretnych paru osób z którymi chcesz mieć kontakt, a oni nie mają strony gdzie indziej. I na dodatek nie chcą dzielić sie informacjami publicznie.
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

T.B. Jest wiele takich grup - bo prościej jest kilka razy kliknąć na FB, zamiast organizować forum od zera. Można robić grupy zarówno publiczne, jak i prywatne, mieć kilku administratorów, itp.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Tutejszyn napisał/a:
Mówisz, że nie podajesz..., że znajomi mają fałszywe konta.. Nieistotne, jeśli użytkowników jest miliard. Pamiętaj, że FB jest spółką giełdową i musi, albo powinien wykazywać zyski.

Trafiłeś w sedno – użytkowników jest miliard. Ich nie interesuje konkretny ja, moje konkretne dane, tylko pewne statystyczne ja. Co złego widzisz w tym, że serwis dostępny dla mnie za darmo (nic nie płacę za używanie Facebooka) czerpie z tego jakieś korzyści? Normalna wymiana handlowa. Dokładnie jak na forum Optycznych, które też jest za darmo, w zamian za reklamy. Ani nikt mnie nie zmusza do zapisania się na Optyczne, ani na Facebooka.
W sumie zakładając fałszywe konto na FB (choć nazwałbym je anonimowym, bo nie chodzi o podanie fałszywych danych, tylko zniekształcone swoje dane prawdziwe tak, żeby znajomi byli w stanie zorientować się, że Ty to Ty) nawet specjalnie nie oszukuję, bo FB nie interesuje się konkretnym mną, tylko wyświetleniem sprofilowanej pode mnie reklamy i wybranie odpowiednich promowanych treści. Czy się nazywam Jan Kowalski, czy Yaan Covalskyy nie ma dla tego procederu żadnego znaczenia. Liczy się rozpoznanie mojego kraju (język) i nieco dokładniejszego miejsca zamieszkania (nie potrzebuję oglądać reklam sushi na Manhattanie, jeśli mieszkam w Otwocku).

Tutejszyn napisał/a:
Krytykowany powszechny monitoring miejski (jak chcesz nazwij to szpiegowaniem), jest czymś innym niż analizowanie poczynań swoich użytkowników. W jednym przypadku chodzi o troskę, a w drugim zwyczajnie o kasę.

Hehe… Ciekaw jestem ile razy w naszym kraju monitoring miejski posłużył do rozwikłania sprawy o kradzież lub pobicie, w stosunku to ilości razy, kiedy posłużył do wymuszenia mandatu za parkowanie, przechodzenie na czerwonym świetle lub inne drobne przewiny. Radary tak ochoczo zakupywane przez gminy też służą poprawie bezpieczeństwa Twoim zdaniem, tak? :)

T.B. napisał/a:
Ja przychodzę do Ciebie, wchodzę do Twojego studia - bo dla mnie ono jest Twoje - i chcę zamówić sesję zdjęciową. Ty mi mówisz dobrze, ale dopiero jak ja też wynajmę lokal u Zdzicha Kamienicznika.

Rozumiem ten tok myślenia i wiem, że jest to wkurzające, ale to jest powszechne zjawisko płynięcia z prądem. Większość ma, to oczekują, że Ty też będziesz miał. Podobne zjawiska widzimy w innych sferach życia. Sam się tym wkurzam. Więcej o tym napisali koledzy wyżej.

Usjwo napisał/a:
To zdanie odnosilo sie do ludzi ktorzy przychdzac z wizyta, wyciagaja telefon i co chwila spogladaja na ekran, dla mnie takie zachowanie to zenada do potegi n.

Cóż, pełna zgoda. Aż mnie kusiło, żeby wrzucić tu pewne panoramiczne zdjęcie pokoju pełnego ludzi, podczas pewnej nocnej burzy mózgów. :) Od wszystkiego można się ponoć uzależnić.

Usjwo napisał/a:
No wlasnie, "każdy kto zna mnie na forum dłużej...". Na FB nie musi Cie znac anie dluzej, ani wogole znac zeby sie wszystkiego o tobie dowiedziec.

Skąd takie przypuszczenie, że dowie się o mnie wszystkiego? Osoba postronna nie dowie się o mnie nic więcej, niż jej na to pozwolę publikując (lub nie) określone dane, decydując się na określone ustawienia prywatności itd. Publikując jakiekolwiek treści wybieram, czy mają być widoczne publicznie, tylko dla znajomych, tylko dla znajomych plus ich bezpośrednich znajomych. Co innego widzą oczywiście służby. :)

Usjwo napisał/a:
Generalnie ciezko nie istniec w internecie (wystarczy wpisac w google swoje nazwisko lub nick), ale nie widze powodow zeby wrzucac wszystkie informacje o sobie

Słuszna uwaga. Więc nie wrzucaj informacji o sobie. :) Facebook wcale tego nie wymaga.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

komor napisał/a:
Co złego widzisz w tym, że serwis dostępny dla mnie za darmo (nic nie płacę za używanie Facebooka) czerpie z tego jakieś korzyści? Normalna wymiana handlowa.
Dokładnie. Jest produkt, jest cena. Ja nie chcę ani tego produktu, ani nie akceptuję ceny.
komor napisał/a:
Radary tak ochoczo zakupywane przez gminy też służą poprawie bezpieczeństwa Twoim zdaniem, tak?
Nie. To też jest monetyzacja kierowców. Ci co stawiają radary nie robią tego z troski o bezpieczeństwo na drodze. Myślą raczej o budżecie gminy. Wręcz oczekiwane są wykroczenia, a tym samym wpływy do kasy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Tutejszyn napisał/a:
Dokładnie. Jest produkt, jest cena. Ja nie chcę ani tego produktu, ani nie akceptuję ceny.

A ja nie zamierzam Cię namawiać. :) W całej tej dyskusji chodzi tylko o to, żeby taką decyzję podjąć na podstawie obiektywnych argumentów, a nie uprzedzeń, że Facebook to zło i złodziej.

Tutejszyn napisał/a:
Nie. To też jest monetyzacja kierowców. Ci co stawiają radary nie myślą o bezpieczeństwie, a o budżecie gminy. Wręcz oczekiwane są wykroczenia, a tym samym wpływy do kasy.

Cieszę się, że w tej sprawie mamy jednakowe zdanie. :) Różnica w stosunku do Facebooka jest taka, że oni nie wystawiają kosztownych mandatów, tylko ciągle pracują nad usprawnieniem swojego serwisu (aby jeszcze skuteczniej sprzedawać swoje płatne usługi, oczywiście). Nikt mnie z Facebooka nie wypisze, jak nie będę klikał na reklamy, nie będę kupował w reklamowanych tam sklepach itd.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Fejsbuk narzędzie informacyjne -współczesny magiel zaspokaja ciekawskich
(co to ich znajomi porabiają).
Można bez większego zaangażowania (rozmowy, spotkania) mieć najświeższe informacje o ich życiu.

Normalnie Encyclopaedia Britannica pod względem wartości zawartych w nim informacji. :wink:

O spłycaniu komunikacji międzyludzkiej to mi się nawet nie chce pisać...
-coś jak picie wódki na skajpie z kolegą w Norwegii.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Spłycanie z jednej strony, z drugiej strony wzbogacanie, bo dzięki internetowi (nie tylko Facebookowi) mam kontakt z ludźmi, z którymi nie mam czasu i/lub fizycznej możliwości spotkania się, przynajmniej nie tak często, jak bym chciał.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

komor napisał/a:
Spłycanie z jednej strony, z drugiej strony wzbogacanie, bo dzięki internetowi (nie tylko Facebookowi) mam kontakt z ludźmi, z którymi nie mam czasu i/lub fizycznej możliwości spotkania się, przynajmniej nie tak często, jak bym chciał.


...no a jak juz sie spotkasz z nimi wirtualnie i wszystkiego sie dowiesz, to juz nie masz potrzeby spotkania fizycznego. Chociaz moze Ciebie to nie dotyczy, ale jest to zjawisko, ktore na dobre zagoscilo wsrod mlodziezy i dzieci. Jakie tego sa negatuwne skutki chyba nie trzeba nikogo przekonywac.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

komor napisał/a:
żeby taką decyzję podjąć na podstawie obiektywnych argumentów, a nie uprzedzeń, że Facebook to zło i złodziej.
A jakie argumenty dawałem do tej pory, nieobiektywne? Nie chodziło mi też o to, czym jest FB, ale czym ja jestem dla FB? Jedną z kropel w całej masie wody, rozpędzającą machinę? Kurczakiem w przetwórni...? Może to tylko problem filozoficzny... Jestem zmuszony jeździć po drogach i płacić mandaty. Na Fejsie być nie muszę.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Tutejszyn napisał/a:
A jakie argumenty dawałem do tej pory, nieobiektywne?

Tego co poniżej nie nazwałbym przede wszystkim argumentem merytorycznym:
Tutejszyn napisał/a:
Monetyzacja użytkowników w jakimś procesie technologicznym, przypominającym ten z fabryki kurczaków. Powiesić na haku, włączyć cały proces i wyszarpać, co się tylko da, a to co zostanie zmielić, przerobić na parówki i... sprzedać.


To też moim zdaniem zawiera zbyt wiele luźnych emocji, a nie konkretnych argumentów:
Tutejszyn napisał/a:
Czym innym jest pokazać reklamę, a czym innym jest zaprosić do siebie kogoś z całym jego dobytkiem, zabrać mu to, handlować jego tajemnicami, śledzić go, analizować gdzie jest i gdzie wydaje pieniądze i jeszcze zobaczyć zachwyt w oczach owego gościa.


Co do ostatniego postu.
Tutejszyn napisał/a:
Nie chodziło mi też o to, czym jest FB, ale czym ja jestem dla FB? Jedną z kropel w całej masie wody,

No tego to już zupełnie nie rozumiem. Oczekujesz, że jakiś portal będzie rozwijał czerwony dywan specjalnie dla CIEBIE, tego jedynego na świecie Tutejszyna? Czym jesteś dla urzędu skarbowego, czym jesteś dla tego radaru wiejskiego, linii lotniczej, producenta samochodu itd. – czymś innym niż jedną z kropel w całej masie wody?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

komor napisał/a:
Tego co poniżej nie nazwałbym przede wszystkim argumentem merytorycznym:
Więc mówmy o tym co powyżej.
komor napisał/a:
To też moim zdaniem zawiera zbyt wiele luźnych emocji, a nie konkretnych argumentów:
Zwykła barwna narracja. Argumenty też padały.
komor napisał/a:
Co do ostatniego postu.
Rozbój tak, złodziejstwo nie. FB nie jest złodziejem, zmusza jednak użytkowników, do czegoś, na co z własnej woli by się nigdy nie zgodzili.
komor napisał/a:
No tego to już zupełnie nie rozumiem.
US to obowiązek, obwarowany sankcjami. Dla wiejskiego radaru jestem tym samym co dla FB, czyli monetą. Dla linii lotniczej, producenta samochodów itd. jestem klientem. Zwykłym, normalnym, szarym klientem. Nie widzisz różnicy, dlatego nie rozumiesz o czym mówię.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Ułatwia więc i popularyzuje płytkie relacje międzyludzkie
przyczyniając że te wypierają bezpośrednie; głębsze; bardziej wartościowe.

Super.
Lepiej więcej fejsbukowych znajomych, niż mniej prawdziwych.


Wszyscy są teraz fotografami.
Jakoś ciekawych owoców poszukiwań twórczych dużo więcej nie ma,
za to kopiujących i wzajemnie sobie schlebiających masa.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Tutejszyn napisał/a:
FB nie jest złodziejem, zmusza jednak użytkowników, do czegoś, na co z własnej woli by się nigdy nie zgodzili.

No to jeszcze raz: do czego zmusza mnie FB, czego z własnej woli bym się nie zgodził?

dcs napisał/a:
Ułatwia więc i popularyzuje płytkie relacje międzyludzkie
przyczyniając że te wypierają bezpośrednie; głębsze; bardziej wartościowe.

Coś w tym jest. Choć w dzisiejszym świecie, w którym ludzie nie mają czasu na spotkania, lepsze te wirtualne niż żadne.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Gdzieś widziałem statystykę czasu spędzonego na fb przez przeciętnego użytkownika.
Zamiast wziąć się do roboty w pracy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15