Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
połączenie Canon 5d MKII ze smartfonem
Autor Wiadomość
Witkacy 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 03 Lis, 2015   połączenie Canon 5d MKII ze smartfonem

no właśnie! Nie wpadłem na to wcześniej, że można komurasa zaprząc do pracy z aparatem! mam od niedawna Canona 5D mkII i komóreczkę z androidem. Szczerze się przyznam, że nawet nie wiem jaki kabel użyć do łączenia - możecie mi podać w co się muszę uzbroić, by zestaw zadziałał?. Program znalazłem taki: Helicon - jest instrukcja, że trzeba mieć adapter OTG-USB (Takie coś mam - jeśli zwykła przejściówka mikro/usb jest czymś takim). W komórce nie mam żadnej diody na podczerwień, żeby używać jej chociaż jako pilota. A może są jakieś urządzenia pośredniczące, że można się łączyć przez wi-fi lub bloototh?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Wto 03 Lis, 2015   

Kabel lub przejściówka otg kosztuje tyle samo co zwykły kabel usb, czyli 2-5zł
Więc kup sobie taki i po problemie(kup kilka bo lubią się psuć). Zwykła przejściówka nie jest przejściówką OTG. Wpisz sobie na alledrogo "kabel OTG" i jesteś w domu.
Do tego instalujesz qDSLRDashboard i to by było na tyle.
WiFi sobie odpuść bo nie ma adapterów w rozsądnej cenie które można podłączyć do 5DmkII.
 
 
Witkacy 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 03 Lis, 2015   

dzięki matys za info, a jaki mi trzeba kupić przewód do łączenia się z aparatem?
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Wto 03 Lis, 2015   

Jedyne, czego nie jestem pewien to, to czy 5DmkII obsługuje sterowanie przez USB, jest to nieco stara konstrukcja...
Ale warto spróbować. Domniemam, że masz telefon z microUSB więc potrzebujesz Takie coś no i zwykły kabel PC<->aparat.
 
 
Witkacy 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 03 Lis, 2015   

Dziękuję za pomoc! Ta moja przejściówka to nie otg! Nabywam więc ją i się zaczynam bawić! Dzięki! :D
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Lis, 2015   

matys napisał/a:
Jedyne, czego nie jestem pewien to, to czy 5DmkII obsługuje sterowanie przez USB, jest to nieco stara konstrukcja

Canon EOS Utility oraz Lightroom obsługują tethering dla 5D II, więc obsługuje sterowanie przez USB, pytanie czy software na smartfonie potrafi radzić sobie także ze starszą generacją korpusów, bo ten protokół współpracy się zmieniał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14