Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
FOTOGRAFIA LUDZI ULICA
Autor Wiadomość
krikus 
Rozmowny
znawca tematu



Posty: 328
Skąd: Ziemia Cieszyńska
Wysłany: Pią 06 Lis, 2015   

Ten jegomość emanuje świętością. Pewnie posiada jakąś moc :D
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015   

No nie wysiliłeś się specjalnie. Przynajmniej sylwetkę należało nałożyć nienaruszoną.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Wto 17 Lis, 2015   

Może mało oryginalne - puszczacze baniek mydlanych w Barcelonie.
W końcu też kiedyś puszczałem bańki mydlane.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

IMG_4180r.jpg
91.
Plik ściągnięto 9522 raz(y) 214,13 KB

IMG_4183r.jpg
90.
Plik ściągnięto 9522 raz(y) 204,56 KB

 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

91.
 
 
stalowypępek 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Z Łodzi w Czikago
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

Usjwo, wybacz, ale dla mnie jakość zdjęcia niestrawna. Poza tym strasznie ich obciążyłeś od góry.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

WojciechW napisał/a:
Może mało oryginalne - puszczacze baniek mydlanych w Barcelonie.

Bo to jest tak, Wojciechu (dla tych, którzy nie wiedzą, że właśnie wygłaszam moje zdanie specjalnie dodaję: moim skromnym zdaniem).
Puszczacze może i nie są oryginalni, ale Barcelona już tak. Albo - "O! W Barcelonie też są puszczacze!". Dlatego ja oglądam takie zdjęcia z przyjemnością.
Bo człowiek ma wbudowane chyba coś takiego (moim skromnym zdaniem):
- jak zamieściłem tutaj puszczacza z Wrocławia, to wybuchła "dyskusja" (wiesz, co mam na myśli) na temat ewentualnej moderacji zamieszczanych tutaj zdjąć. Natomiast gdy jedno z tych zdjęć zamieściłem gdzieś tam gdzieś tam, to Brazylijczyk, Portugalczyk i Hiszpanka dodali to zdjęcie do ulubionych. :shock:
Pewnie na zasadzie "a ja myślałem/myślałam, że tam na ulicach to tylko białe niedźwiedzie". Mówię Ci - eksperyment socjologiczny :mrgreen:
 
 
stalowypępek 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Z Łodzi w Czikago
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

T.B., Ty nadal nie jarzysz ani dlaczego te zdjęcia nie niosą żadnej wartości fotograficznej (nie wiem jak Ci to bardziej podkreślić, żebyś w końcu doczytał), ani jakie są ludzkie motywacje w 'podobaniu się' czegoś, szczególnie u tych co o fotografii nie mają bladego pojęcia. Czy zdanie 'o, jaki śliczny kotek' mówi Ci coś?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

Fajnie, że ktoś podbił wątek.

Bardzo mi się podoba 91.
Chociaż "podoba się", to tutaj nie jest dobre określenie, bo zdjęcie przedstawia jakiś dramat - przynajmniej w pojęciu przeciętnego Europejczyka. I niczego tu nie zmieni stwierdzenie na przykład, że ależ nie - te dzieci mają się bardzo dobrze jak na ... - bo właśnie o to "jak na" chodzi.
Zdjęcie nie pozostawia żadnych wątpliwości o czym jest - nie o liściu, nie o niebieskim papierku, nie o krawężniku. No i dobry "najlepszy moment", bo te dzieci chyba tak nie stoją stale w tym miejscu i w tej pozycji czekając na fotografa?
 
 
piniata 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 78
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

Usjwo piękną recenzję dostałeś.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Nie 19 Cze, 2016   

stalowypępek napisał/a:
Usjwo, wybacz, ale dla mnie jakość zdjęcia niestrawna. Poza tym strasznie ich obciążyłeś od góry.

Jakosc, czyli technika, ma w zdjeciach reporterskich drugorzedne znaczenie, chiciaz dobrze jak jest dobrze :grin:
T.B. napisał/a:
I niczego tu nie zmieni stwierdzenie na przykład, że ależ nie - te dzieci mają się bardzo dobrze jak na ... - bo właśnie o to "jak na" chodzi.

Dopoki nie wiesz ze moze byc inaczej, dopoty jest dobrze :smile:
I tak filipinskie dzieci nie maja jakos szczegolnie zle. Bylem tam drugi raz i co bardzo sie rzuca w oczy to szkoly i dzieci z tornistrami. Widac ze stawiaja na edukacje.
Generalnie Filipiny to calkiem fajne miejsce do zycia, o ile ktos akceptuje zycie w klapkach i krotkich spodenkach :mrgreen:
Za kilkanascie lat jak mi ZUS bedzie wyplacal tak jak to obiecal kilkanascie lat wstecz (pogodna jesien) to bardzo chetnie sie przeprowadze :razz:
pianiata napisał/a:
Usjwo piękną recenzję dostałeś.

Aluzje ponial, ale odpowiem jakbym nie czytal kilkunastu stron wiadomoego watku :twisted:
To forum techniczne, wiec dyskusja tu zawsze trwa o technikaliach, nad czym ubolewalem wielokrotnie (a nawet czynilem pewne wysilki zeby to zmienic :smile: ) T.B. wypowiedzial sie akorat o temacie zdjecia, co jest duzo bardziej interesujace, niz dyskusja czy Pentaxem byloby lepiej ;) .

PS. Na Panglao minalem sie z wyprawa Foto-Optycznych, ja przylecialem kiedy oni wylecieli, szkoda ze nie ma zdjec tutaj :smile:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

Usjwo napisał/a:
technika, ma w zdjeciach reporterskich drugorzedne znaczenie, chiciaz dobrze jak jest dobrze

Pełna zgoda - treść jest zwykle ważniejsza.
Chociaż teraz i to się zmienia - teraz - czyli w czasach coraz większej dostępności obrazów z dowolnego miejsca na świecie. Więc już sama egzotyka to za mało. Widać to wyraźnie na wystawach World Press Photo. Nawet epatowanie cierpieniem się zdewaluowało. Jest taki zalew wszystkiego... że nawet jury takich konkursów ma coraz większy problem z wyborem i sama wystawa jakby coraz słabsza była. Może nie jest już motywacją dla najlepszych... :?:
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
Widać to wyraźnie na wystawach World Press Photo.

Na optycznych by nie przeszly technicznego sita :)

Andrzej.M. napisał/a:
Nawet epatowanie cierpieniem się zdewaluowało. Jest taki zalew wszystkiego... że nawet jury takich konkursów ma coraz większy problem z wyborem i sama wystawa jakby coraz słabsza była. Może nie jest już motywacją dla najlepszych... :?:

Nastapila "pauperyzacja" cierpienia. Skoro takimi obrazami zlawa nas TV, gazety, internet wiec stajemy sie mniej wyczuleni.
Teraz kiedy kady ma w kieszeni aparat i kamere, fotografia reporterska powoli umiera. Dla mediow liczy sie sensacja i czas, robisz zdjecie iphonem i wysylasz.
Andrzej.M. napisał/a:
że nawet jury takich konkursów ma coraz większy problem z wyborem i sama wystawa jakby coraz słabsza była. Może nie jest już motywacją dla najlepszych... :?:

Standardy (dobrego zdjecia) sie przejadly, moze czas na cos innego, zdjecie ma wygladac jakby zrobione przez przypdek, bez czytelnej formy i tresci, dzieki temu jest wieksze pole do interpretacji ;)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

Usjwo napisał/a:
bez czytelnej formy i tresci,

Teraz najważniejsze żeby było "klimatyczne"... kolejny wytrych... brrr...
 
 
Robert73 
Nowy


Posty: 19
Skąd: B-stok
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

Ostatnio był u mnie festyn na deptaku , grały zespoły dziecięce , akurat przechodziłem z Olkiem i zauważyłem chyba bezdomnego pana który podszedł pod scenę posłuchać muzyki , wyszło jak wyszło , możliwe że B&W lepiej pasuję w tym temacie.

P6120152-2.jpg
92
Plik ściągnięto 8676 raz(y) 463,57 KB

 
 
Lukasz580 
Uczestnik


Posty: 50
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

93.

20160804-DSC_0015 by Łukasz Lewandowski, on Flickr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 20