Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka ZEN-RAY ED2 7x36
Autor Wiadomość
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 20 Gru, 2015   

Abs napisał/a:
Głębia tak jak w 7x50 czy jednak trzeba trochę kręcić pow. 10 m?

Trochę trzeba pokręcić, niewiele ale jednak.

[ Dodano: Pon 21 Gru, 2015 20:53 ]
Importer był uprzejmy podnieść cenę o 200zł do 1399zł

[ Dodano: Sro 23 Gru, 2015 16:43 ]
Dodaję zdjęcia z 8x30EII. ZEN jest odrobinę mniejszy i o 77g cięższy od Nikona.
No i to polew widzenia - 477 stóp na 1000 yardów ;)

[ Dodano: Nie 27 Gru, 2015 19:36 ]
Wstępna opinia po 2 tygodniach użytkowania

Mechanika i wygląd
- spory rozmiar i waga, porównywalne do mniejszych lornetek 8x42
- wrażenie solidności konstrukcji
- dobra poręczność, możliwe kilka „technik” trzymania w zależności od indywidualnych upodobań
- wyjście statywowe umożliwiające zastosowanie standardowego adaptera
- duże okulary z dość wygodnymi, ogumowanymi muszlami ocznymi, blokowane w położeniu środkowym i skrajnym, umożliwiają także wykręcenie ich na 1-2mm i stabilnie utrzymują tę odległość (ważne dla okularników)
- łączona zatyczka okularów – głęboka, z miękkiej gumy, dobrze spełnia swoją funkcję (pasuje do EII)
- zatyczki obiektywów – nieco płytsze, dobre. Można rozważyć przyklejenie ich do tubusów lub przywiązanie do mostka
- pasek na szyję – szeroki, miękki i wygodny, zaczepiany do standardowych oczek ale posiadający zatrzaski do szybkiego odpinania.
- tubusy pokryte gumą z elementami antypoślizgowymi, starannie docięte i przyklejone, nic nie odstaje.
- mostek magnezowy, mógłby chodzić z odrobine większym oporem
- pokrętło ostrości – duże, z elementami antypoślizgowymi. Pełne przeogniskowanie wymaga sporo kręcenia, praca lekko „gumowa” ale bez wpływu na precyzję.
- pokrętło korekty dioptrii – działa z właściwym oporem, przez dwa tygodnie nie zdarzyło mi się jego przypadkowe przestawienie. Minusem jest słabo widoczny znacznik położenia, potrzebna będzie kropla białej farby aby problem rozwiązać.

Optyka
- Pole widzenia 9.1°
- duża głębia ostrości
- brak AC w centrum i na brzegu
- bardzo dobra ostrość w centrum, niewielki spadek bliżej brzegu
- dobra praca w ostrym słońcu
- brak odblasków wewnętrznych
- prawidłowe oddanie kolorów
- duża koma przy samej krawędzi widoczna w obserwacjach astronomicznych

ZEN i EII ok.jpg
Plik ściągnięto 8609 raz(y) 121,64 KB

ZEN i EII 2.jpg
Plik ściągnięto 8659 raz(y) 97,8 KB

ZEN i EII.jpg
Plik ściągnięto 8659 raz(y) 87,78 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RomanW 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Marlut, napisałeś, że lornetka bardzo dobrze oddaje biel. Ja mam VNF 8x32 i E2 10x35 i latem też oddawały bardzo dobrze biel bez zafarbu. Teraz zimą gdy mamy inną temperaturę barwową w "atmosferze" i dodatkowo jest śnieg to patrząc okiem na śnieg i przez lornetkę to można zauważyć jaki lornetka daje zafarb. I tak:
1. W środku dnia pochmurno, pada drobny śnieg, kolorystyka śniegu chłodna ponura. W obu w/w lornetkach mamy taką samą intensywną tonację ciepło kremową czy ecru. Przyjemna tonacja barwna w odbiorze aż chce się patrzecć przez bino.
2. Południe, zimowe słońce świeci, E2 zmienia kolor śniegu na bardzo delikatny krem, VNF zmienia kolor śniegu delikatnie w krem ale bardziej intensywnie niż E2. Przy czym obserwacje przez lornetki dają przyjemniejszy odbiór (cieplejsza temperatura barwowa) niż w realu.
Mam pytanie jak ma się ZenRay do E2 zimą na śniegu.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Sty, 2016   

Sprawdzę biel jak tylko śnieg spadnie.

Przy okazji - pokrętło ostrości przy -10 pracuje z wyraźnym oporem, po kilku ruchach jednak "odmarza" i działa normalnie.
Dystrybutor deklaruje, że może być wykorzystywana w temperaturach od minus 20 do plus 50°C.
 
 
iggi 
Nowy



Posty: 6
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Sro 20 Sty, 2016   

Witam,
Kupilem Zen Ray 7x36 na prezent sobie.
Prezent bardzo udany, pół dnia przechodzilem z lornetką, zle strony to jedynie luzne przykrywki szkiel,(poradzilem sobie latwo), krecenie mi nie przeszkadza, zero uwag. Optyka niesamowita, prawdziwa przyjemnosc obserwacji: jasno, szeroko i nie meczy jak, co niektore uzywane w pracy. Lornetka zajela miejsce w sprzecie wyprawowym.
Dzieki koledze Marlutowi: rzeczywiscie bylo warto w tej kasie.
Jestem happy :) Dzieki rodzinie za pomysl, natchnienie i prezent. :)
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Sty, 2016   

iggi, fajnie, że Ci odpowiada.
Jak trochę potestujesz napisz kilka zdań, porównaj do Steinera 7x50

[ Dodano: Pią 22 Sty, 2016 13:02 ]
RomanW, pamiętam o porównaniu z EII ale jedna lornetka jest w domu, druga w firmie a ja w rozjazdach. Może w przyszłym tygodniu.

[ Dodano: Wto 26 Sty, 2016 12:11 ]
Dodaję zdjęcie kompletu oraz porównanie rozmiaru z lornetkami 28mm i 32mm.

ZENki.jpg
Plik ściągnięto 8174 raz(y) 96,77 KB

7x36kpl.jpg
Plik ściągnięto 8174 raz(y) 106,2 KB

7x36 8x32 8x28.jpg
Plik ściągnięto 8174 raz(y) 77,47 KB

 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 26 Sty, 2016   

Czy o tej w środku coś już było? Nowy zakup? To chyba Zen HD 8x32?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Sty, 2016   

Tak, to ZRS 8x32 HD.
Nie pisałem jeszcze bo całkiem niedawno i właściwie przypadkiem ją kupiłem - ostatnia sztuka w PL.

ZRS komplet.jpg
Plik ściągnięto 8112 raz(y) 156,35 KB

 
 
marcin. 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Wto 26 Sty, 2016   

Cztery lornetki. Takie podobne, a takie rożne. Kapitalne. Potrafisz znaleźć zastosowanie dla każdej z nich, czy przeprowadzisz selekcję i będziesz optymalizował?

Czy któraś z nich jest Twoją najulubieńszą?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Sty, 2016   

Szukam sprzętu, który najlepiej zaspokoi moje potrzeby, sprawdzam więc różne lornetki. Prawdopodobnie z 4 ostatecznie zostaną 3, wśród nich 8x30EII która nie jest uszczelniana, ma zbyt mały ER dla okularnika, bez okularów nie widzę w niej dalej położonych obiektów, w rękawiczkach wyślizguje się z rąk, ma spadające dekle na obiektywy, kiepski futerał bez paska na ramię... . 
Wiadomo chyba jednak z jakiego powodu zostaje i nie wpływa specjalnie na wybór 2 lornetek do zastosowań codziennych. Tu zdecyduje prozaiczna praktyczność.

W tej chwili moją podstawową lornetką "ziemską" jest 7x36 - bardzo mi odpowiada pole widzenia, głębia ostrości i jasność. 
8x28 "do kieszeni" - na spacer z psem czy szybki wyskok nad Wisłę w drodze do pracy. 
8x32 kupiłem właściwie przypadkiem - cena była bardzo dobra więc postanowiłem zaryzykować.
Nikona EII używam okazjonalnie ale z dużą przyjemnością.

Środkowa para trochę się dubluje i prawdopodobnie tu będzie się coś działo.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 27 Sty, 2016   

Jak wrażenia optyczne z użytkowania ZRD? Zawsze byłem ciekaw tej lornetki
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Sty, 2016   ZEN-RAY ZRS 8x32 HD

Dopiero zaczynam się jej przyglądać. Nie jest to poziom optyki ZEN ED2, ale ta lornetka kosztuje zaledwie 205$, trzeba by więc porównywać do Prostaff 7S albo VNF.

Mogę coś powiedzieć o materiałach i mechanice, ale skoro nie pytasz.... ;)


Jeśli uda się zgrać terminy, w przyszłym tygodniu w Warszawie spotkam się z kolegą z forum i będziemy testować oba ZENki, 8x30 EII i Kowa BD 8x32 XD. Zobaczymy jak to wyjdzie. Zapraszam jeśli ktoś chce się przyłączyć.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 28 Sty, 2016   

Do Warszawy zbyt daleko ale z niecierpliwością czekam na wyniki.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Sty, 2016   

To przymiarki do zakupu czy interesujesz się buddyzmem? ;)

[ Dodano: Pią 29 Sty, 2016 17:04 ]
Założę nowy temat dla ZRS aby nie mieszać wątków.
Obie lornetki są moim zdaniem godne uwagi w swoich segmentach.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lut, 2016   Re: ZEN-RAY ZRS 8x32 HD

Marlut napisał/a:
Jeśli uda się zgrać terminy, w przyszłym tygodniu w Warszawie spotkam się z kolegą z forum i będziemy testować oba ZENki, 8x30 EII i Kowa BD 8x32 XD. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Testy na ptakach nad Wisłą wykonane :) . Gdybym spośród wszystkich ww. miał wybierać jeszcze raz lornetkę dzienną turystyczną, to byłby to ZEN 7x36. Powiększenie 7x jest dość porównywalne z 8x...

Może odniosę się do Nikona 8x30 EII, bo gabarytowo są podobne (jeśli długość jednego potraktujemy jak szerokość drugiego). Wolę ZENka :) Na szybko to jedynym plusem Nikona jest większe pozorne pole. Pole rzeczywiste Nikon ma mniejsze, choć akurat tego nie widać na oko. To co jednak od razu widać, to mniej ostry obraz na brzegu tego pola, większe winietowanie, a także większa AC (w centrum i na brzegu). ZEN jest uszczelniony i wypełniony gazem obojętnym. Dużo czytałem o efekcie 3D w porro, ale porównanie oko w oko przy kilkuplanowych obserwacjach nic takiego nie wykazało...

[ Dodano: Pon 01 Lut, 2016 16:16 ]
A, byłbym zapomniał, fajną cechą jest większą GO niż w ósemkach (choć mi akurat kręcenie nie przeszkadza) :)
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Lut, 2016   Re: ZEN-RAY ZRS 8x32 HD

TS napisał/a:
Gdybym spośród wszystkich ww. miał wybierać jeszcze raz lornetkę dzienną turystyczną, to byłby to ZEN 7x36. Powiększenie 7x jest dość porównywalne z 8x...

Może odniosę się do Nikona 8x30 EII, bo gabarytowo są podobne (jeśli długość jednego potraktujemy jak szerokość drugiego). Wolę ZENka :)

Będzie dym;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 23