Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
Joanna Maria 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 12 Lip, 2015   

Dzięki za podpowiedzi.
W międzyczasie byłam w sklepie oglądać to, co wyszukałam wcześniej w internecie i też już wiem, że żaden z podanych wcześniej przeze mnie nie wchodzi w grę... Są po prostu za duże, głównie z powodu ogromnego zooma, którego zupełnie nie potrzebuję i nigdy nie użyję.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 12 Lip, 2015   

Popieram kol. Jar. Swego czasu poleciłem p7800 swemu koledze, który ma go już prawie dwa lata i jest zadowolony. Myślałem też o kupieniu go samemu, na miejsce wysłużonego G9, ale w końcu zdecydowałem się na mały bezlusterkowiec E-PM2. Jako aparat na wycieczki mały bezlusterkowiec jest całkiem OK, a żonglowanie optyką jest w nim znacznie łatwiejsze niż w lustrzance, ale rzeczywiście czasem lepiej ograniczyć się do kompaktu, zwłaszcza takiego z zoomem ok 8x.

Mam awersje do baterii AA z czasów gdy używałem swojego pierwszego aparatu cyfrowego HP (945 jeżeli nie przekręcam numeru). Miałem wtedy straszne kłopoty z bateriami, być może wynikające z tego, że potrzebne były jakieś specjalne Kodaka. Później używałem czterech aparatów z dedykowanymi akumulatorami będąc bardzo zadowolonym, że nie są to żadne paluszki. Ale do każdego posiadam zapasową baterię, choć czasem jest to tylko tańszy zamiennik, który w praktyce mało ustępuje oryginalnemu akumulatorowi.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 14 Lip, 2015   

A może jednak bezlusterkowiec z wizjerem: http://www.optyczne.pl/24...Wst%C4%99p.html
Jakość na pewno przyzwoita, tylko czy nie za duży?
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Wto 14 Lip, 2015   

Niestety wizjer, a niestety również wyświetlacz jest słabą stroną A3000. Mój VF1 ma przeszło sześciokrotnie więcej pikseli. I to naprawdę się widzi, bo obraz w wizjerze jest tak samo dobry jak w pryzmacie pentagonalnym, a nawet trochę jaśniejszy,

Serdecznie pozdrawiam.

WojciechW
 
 
proba1 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 24 Lip, 2015   

Witam,

do tej pory byłem szczęśliwym posiadaczem Canona sx 210. Teraz jednak przymierzam się do zakupu czegoś nowszego. Aparat głównie jest wykorzystywany do robienia zdjęć na wycieczkach w dzień i w nocy, zależy mi również na szybkości działania. Istotną rzeczą jest również to żeby był poręczny tak żeby można było go bez problemu nosić w saszetce na biodrach. Przydałoby się również żeby miał również wizjer, niestety od patrzenia w ekran strasznie bolą czy a w czasie wycieczek pstrykam do 300 zdjęć dziennie. Zoom nie musi być jakiś niesamowicie duż . Pierwotnie nastawiony byłem na zakup Panasonic Lumix tz70 jednak nie jestem do końca przekonany czy to dobry wybór, zwłaszcza jeżeli chodzi o jakoś zdjęć w tym tych nocnych, chociaż ma pochlebne opinie w testach internetowych na ogół Pytanie zatem brzmi co polecacie tak do 2000zł?

Dziękuje i pozdrawiam.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Pon 27 Lip, 2015   

Jak poniżej 2000zł i zoom nie musi być koszmarnie wielki, to Nikon Coolpix P7800. Jeśli przekroczysz budżet o 300zł, to możesz mieć w zasadzie to samo tylko z większym zoomem, czyli Olympus Stylus-1
Pozdrawiam
-J.
P.S. Znikam zaraz na 3 tygodnie, więc nie odpowiadam na pytania :) ))
 
 
Markowo 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Czw 20 Sie, 2015   Czym zastąpić R1?

Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy w wyborze aparatu gdyż mój dotychczasowy SONY DSC-R1 uległ uszkodzeniu – spadł obiektywem na kostkę brukową. Po upadku przez pierwszy tydzień wakacji jeszcze działał ale później stracił „ostrość”. Tak mu niestety zostało i nasza pięcioletnia przygoda się skończyła :sad: . Ale do rzeczy. Potrzebuję aparatu który przede wszystkim poradzi sobie w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Mam 3 dzieci które ciągnie do gry w piłkę, pływania, tańca czy też aktorstwa (na szczęście nie wszystkich do wszystkiego). Chciałbym móc im robić dobre zdjęcia w różnych warunkach. Z R1 bywało różnie – pewnie to kwestia doświadczenia i odpowiednich ustawień - mi jednak ciężko szło robienie fajnych zdjęć w ruchu w dość ciemnych pomieszczeniach. Za to na otwartej przestrzeni robił zdjęcia przecudowne. Ponieważ dość dużo podróżujemy ważne też żeby aparat robił fajne zdjęcia w terenie.
Chciałbym coś podobnego do R1 ale z jaśniejszym obiektywem. Jednak im więcej czytam tym mniej wiem. Niestety. Nie zależy mi na wizjerze bo mało go używałem. Stopki do zewnętrznej lamy błyskowej też nie potrzebuję - w starym R1 użyłem jej może z 5 razy. Zoom fajnie jak by był co najmniej 4-5x (nie zawsze da się siedzieć w pierwszych rzędach). Z tego samego powodu ważne jest też żeby miał uchylny ekran. Nie musi być on dotykowy. Wi Fi też nie jest potrzebne. Dopuszczam kupno używanego aparatu – tak jak było z R1, jednak preferuję nowy sprzęt. Myślę o kompaktu w cenie około 2 000,0 zł. Czytając fora, testy, opinie wybrałem Sony RX100 II, Canon Power Shot G7X lub Fuji X30. A może mając na uwadze wypadek z R1 warto poszukać czegoś prostego w obsłudze z wymienną optyką? Proszę o pomoc i opinie.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 20 Sie, 2015   

Markowo napisał/a:
A może mając na uwadze wypadek z R1 warto poszukać czegoś prostego w obsłudze z wymienną optyką?


Olympus PEN E-PL5 + 14-42 II.
 
 
Markowo 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 22 Sie, 2015   

Olympus PEN E-PL5 + 14-42 II.[/quote]

Znalazłem tego Olympusa w zestawie z obiektywami 14-42 mm + 40-150 mm. Martwi mnie jednak f3.5-5.6 dla proponowanego obiektywu. W R1 miałem f2.8-4.8 i ze zdjęciami wewnątrz różnie było. Wymienione kompakty mają zdecydowanie jaśniejsze obiektywy. Wiadomo, można bawić się ustawieniami ale nie zawsze jest na to czas.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 22 Sie, 2015   

Przy takim nastawieniu wziąłbym Canona G7X albo jeśli to możliwe dołożył do Sony RX100 III.
 
 
Markowo 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 22 Sie, 2015   

Sunders napisał/a:
Przy takim nastawieniu wziąłbym Canona G7X albo jeśli to możliwe dołożył do Sony RX100 III.


No właśnie nastawienie coraz bardziej mi się zmienia. Poczytałem trochę o bezlusterkowcach i lustrzankach i coraz bardziej przekonuję się do wydania ok. 2000 zł na dobry aparat (jeśli chodzi oczywiście o ten poziom cenowy) z jako takim obiektywem a po jakimś czasie dokupić lepsze obiektywy. Tylko pytanie w jaką firmę iść? Przy jakich aparatach najlepiej dobierać obiektywy za rozsądne pieniądze?
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Sob 22 Sie, 2015   

Obecnie posiadam kompakt sony hx300 (50xzoom) i planuje go sprzedać, gdyż mam także bezlusterkowca Olka E-M10. Pytanie czy gdybym chciał zainwestować w sprzęt ze średniej wielkości zoomem, dość jasnym obiektywem, może dotykowym ekranem to czy jakieś typy byście mi polecili za rozsądną cenę? Z drugiej strony myślę aby np zamiast podręcznego kompaktu zainwestować w jeszcze jedno sensowne "szkło" do Olka. Z góry dzięki. Robie sporo sesji, głównie plenerowych, ale równie sporo relacji koncertowych, co automatycznie sugeruje jasne szkła, dobry AF. Z wstępnego rozeznania i przeglądania wątków mam na uwadze takie typy aparatów : jak CanonPowershot G7X, Panas LX100, FZ1000 (choc tutaj sporo powtarza się uwaga o nie do końca sprawnym AF) a może większy zoom Olympus Stylus SP-100EE. Czy byc może zupełnie jeszcze jakiś inny typ możecie polecić? Który z pośród nich byłby największym jakościowo skokiem w stosunku do hx300? Z góry dzięki za podpowiedzi. :)
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Witam. Szukam kompaktu w cene jak w temacie dla żony. Żonka ma lustrzanke eos 500 i amatorsko robi fotki. Ale chcialaby cos malego do torebki. Mały ale wariat :) by robil naprawd eladne zdjecia przedewszystjim raw by moc w przyszlosci je obrabiac. Z tego co wiem to raw zapisuje wiecej szczegolow. Czytajem o fujifilm x30. Jasna w miare orzeslona 2.0 - 2.8. Przy zblizeniu 28-112 mm. Ale dnotowano w nim bardzo duza dystorsje szerokiego kata w zapisywaniu do raw. Cokolwiek to znaczy... Czy ktos moze cos doradzic. Moze byc troche drozej jak zajdzie potrzeba.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Dystorsję to ma układ optyczny, a zapis do RAW dość skutecznie potrafi ją skorygować przy obróbce. Pomyśl nad dozbieraniem do LX100 :)
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Chodzi o to, że większość nowszych aparatów automatycznie koryguje dystorsję obiektywów przy zapisie JPG-ów, a w przypadku RAW koryguje się ją samemu przy obróbce. Ta ostatnia może być za to znacznie efektywniejsza i prowadzona z mniejszą stratą jakości obrazu niż w przypadku jpg-ów.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14