Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 07 Kwi, 2015
Kompakt do 1500 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
tumur 
Bywalec


Posty: 108
Wysłany: Wto 01 Mar, 2016   

wszystko ma wady nawet pentax k1 :)

gdyby miał 1.8 wady by byly bardziej dotkliwe -rozmiar by urósł i trzeba by nosic torbe
jedyna prawdziwa wada to to ze nie ma wizjera i trzeba trzymac na wyciagnietych - nie kazdy umie i ludziom sie trzęsa ręce



oo i jest jeszcze lx7 w handlu , moze gdzieś promocjo/wyprzedaż - tez warty rozważenia poza tymi co tam wybrano
...i napewno nie on jeden :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

Poszukiwacz, pomyśl o Nikon P7800. Ostatnio staniał właśnie do 1500zł. Jest to solidny wół roboczy: w miarę spora matryca, choć oczywiście sporo mniejsza od Sony RX100, w miarę jasna optyka z przyzwoitym zakresem zooma (ale bez przesady kosztem jakości). Wizjer elektroniczny (b. przydatne). Ustawienia na pokrętłach i przyciskach na obudowie (w tym b. przydatna korekta ekspozycji), nie trzeba za wszystkim grzebać w menu, możliwość zdefiniowania własnych trybów pracy użytkownika na pokrętle zmiany trybów.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   Re: Pomoc w wyborze aparatu do 1500zł +/-

Poszukiwacz napisał/a:
Cześć,


Aparat najlepiej do 1500zł, ale jeśli będzie duża różnica między aparatami to ostatecznie dołożę pare złociszy (ale nie rzędu 1000zł).

Dziękuje za poświęcony czas.
Pozdrawiam.


Wliczyłeś w to kartę SD i zapasowy akumulator?

Za 1500 PLN może ciut ciut więcej jeszcze jest szansa nabyć Samsunga NX20 ze świetną stałką np. 16(24) /F2,4 lub 30(46)/F2.
Kity 18-55 są na ogół do wszystkiego i do niczego wiec bym go sprzedał.
Samsung NX20 to matryca DX 20 MP kręcony ekran ma wizjer flash ot tak mini lustrzanka - to samo dotyczy jakości zdjęć - poziom mniej więcej Canona 70D za ponad 3 tys. PLN bez stałki..

Można tez nabyć gorszy korpus bez wizjera bardziej prosty stricte amatorski w stylu NX3000 lub starszy ale aparat bez wizjera co tu gadać ma swoje wady w określonych okolicznościach.

Jeżeli jesteś gotów ciut dołożyć to można do niewiele droższego NX30 bywają czasem na alle w okolicach 1500 PLN. Zyski są tu jednak czysto funkcjonalne i na szybkości działania.
Na jakości zdjęć stosunkowo niewielkie w porównaniu do NX20

Jeżeli jesteś gotów poświęcić na jakości to kompakt z zoomem i matrycą 1/1,7" też jest jakąś opcją ale wieczorem będzie gorsza jakość zdjęć, rozmycie tła w przypadku oddalonego obiektu od obiektywu praktycznie niemożliwe.
Plusem aparatu tego typu natomiast jest możliwość zoomowania i przyzwoite macro o które trudno przy większej matrycy bez dodatkowego osprzętu..
Nikon P7800, Lumix LX-7, Fuji X30 (matryca 2/3") są podobne ale jednak się różnią zasadniczo.
P7800 wyróżnia się zakresem tele 200 mm/F4, Lumix ma najszerszy kąt 24/F1,4 a Fuji największą matrycę.
Jeszcze jest Sony RX100 maleństwo z matrycą 1" (niestety szybko ciemnieje obiektyw i zysk z tego jest tylko w dzień z uwagi na aż 20 MP do tego nie bardzo jest jak podpinać akcesoria do tego aparatu) ale tak ogólnie radziłbym każdy z nich potrzymać w rękach i upewnić się czy używanie tego czegoś sprawi przyjemność czy nie.
 
 
Kogut123 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2016   

Witam!

Trochę poczytałem i swoje już wiem że dobry aparat musi kosztować, ale proszę o podanie konkretnych modeli, które być może udało by się znaleźć w tym przedziale cenowym.

Znalazłem pewien artykuł i zacytuję z niego pewną część odnoszącą się do tego co większość poszukuje, więc myślę że warto to zapamiętać a nawet rozsyłać producentom w listach z zastrzeżeniem by gorszych nie robili (a na pewno nie na taką skalę):

"aparat, który ma dużą matrycę (APS-C lub 1”), uniwersalny zoom (ekwiwalent ok. 24-100 mm), dobre światło (f/1.8-2.8), a do tego świetne osiągi na wysokich czułościach ISO"

Właśnie czegoś takiego poszukuję. Od siebie dodam że lustrzanka nie nadaje się do filmowania bo auto focusa nie łapie i hałasuje.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2016   

Kogut123 napisał/a:
Od siebie dodam że lustrzanka nie nadaje się do filmowania bo auto focusa nie łapie i hałasuje.
Tak? To poszukaj sobie sampli z Canonów EOS M, M2, M3, M10, 100, 650D, 700D, 750D, 760D, 70D, 7D MkII z obiektywami z oznaczeniem STM. Oczywiście nie piszę o wpadkach i uszkodzeniach, które też można znaleźć (jak w każdym sprzęcie czasem coś się trafia) ale takich typowych testach i nagraniach? I jak tam z szybkością i niełapaniem ostrości? Uszy od pracy silnika też chyba nie odpadają? :P
...
Czytaj jak już przejrzysz sample w necie.
Jak widzisz, twoja ocena jest absolutnie niesprawiedliwa jeśli chodzi o sprzęty Canona z obiektywami STM, bo działa to ekstremalnie dobrze i bezszmerowo, więc jeśli ciebie stać i chcesz mieć kawał dobrego wybierz jednak lustrzankę lub bezlusterkowca.
 
 
Kogut123 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Kogut123 napisał/a:
Od siebie dodam że lustrzanka nie nadaje się do filmowania bo auto focusa nie łapie i hałasuje.
Tak? To poszukaj sobie sampli z Canonów EOS M, M2, M3, M10, 100, 650D, 700D, 750D, 760D, 70D, 7D MkII z obiektywami z oznaczeniem STM. Oczywiście nie piszę o wpadkach i uszkodzeniach, które też można znaleźć (jak w każdym sprzęcie czasem coś się trafia) ale takich typowych testach i nagraniach? I jak tam z szybkością i niełapaniem ostrości? Uszy od pracy silnika też chyba nie odpadają? :P
...

Czytaj jak już przejrzysz sample w necie.
Jak widzisz, twoja ocena jest absolutnie niesprawiedliwa jeśli chodzi o sprzęty Canona z obiektywami STM, bo działa to ekstremalnie dobrze i bezszmerowo, więc jeśli ciebie stać i chcesz mieć kawał dobrego wybierz jednak lustrzankę lub bezlusterkowca.


OK, aż takim znawcą nie jestem, dlatego też pytam tutaj. Co do tych lustrzanek i ich możliwości filmowania, rozumiem że chodzi o takie możliwości: https://youtu.be/3iQI5Y5IJ6A Czyli już masz odpowiedź że raczej chciałbym bardziej wszechstronny obiektyw, stąd za przykład dałem ten obiektyw z tytułu w filmie. W 1:40 minucie widać pracę autofocusu na tych kwiatkach, całkiem przyjemnie. Jednak jest ale...Zwykle do filmów z lustrzanek podkładane jest tło z delikatną muzyczką a oryginalna ścieżka niemalże cała kasowana...Ciekawe czemu? Chyba o ten odgłos silnika chodzi, nie?
Ale jeśli chodzi o mniej przyjemne reczy przy wyborze aparatu to głównym jest...kasa. Co też ważne, to czy taki obiektyw nada się do czterocyfrowych modeli? Canon 1200D? Raczej nie dam 4 tysięcy za aparat z obiektywem, który raczej byłby podstawowym. W tym wątku szukam czegoś do 1500zł z nadzieją na sukces, choć wiem że może się nie udać bo oczekuję czegoś na poziomie LX100 za ponad 2000zł w kwocie ok. 1500zł. Najlepiej ze stałym obiektywem. Poza tym lustrzanka...Spadnie, lusterka się poprzemieszczają i lipa, tak samo jeśli chodzi o gabaryty, lustrzanki są zwykle większe. Oczywiście lustrzanka ma większe fizycznie matryce, ale...Czy aż tak potrzebuję APS-C? 1" też wystarczy, byle nie koszmarne 1/2,3, które mamią klienta ilością MPX.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2016   

Może raczej jak w takim teście 50mm f/1.8 STM https://www.youtube.com/watch?v=9oVLbQVhSAc i takim 40mm f/2.8 STM i kilku innych USM https://www.youtube.com/watch?v=djOPPQycZ8g.

Modele 4 cyfrowe też się nadają, zapomniałem o nich :) ale jeśli masz kasę to lepiej jakiegoś 650D czy 700D kupić nawet z 18-55 IS STM. Może lepiej już jest wybrać 100D, jest mały poręczny, tani i flaki ma praktycznie jak 700D.

Tu masz przykład 650D z 18-135 STM, jak słychać, słychać dotykanie sprzętu na, ale jak zwykle, nie ostrzenie przez silnik STM, dopiero przy pozostałych dwóch obiektywach jest spora różnica: https://www.youtube.com/watch?v=Nqu71TsB9sA, a tu 700D z 18-55 STM, podobnie: https://www.youtube.com/watch?v=PVNW_pGijSY

LX100 miałem, super aparacik, warto dozbierać.
Zasadniczo mam lekki problem z doradzaniem kompaktów i oceną ich jakości, ponieważ używam głównie aparatów pełnoklatkowych, gdzie jakość jest znacznie wyższa i z przyzwyczajenia już widząc obraz z aparatów z matrycami wielkości małego paznokcia... u nogi, jestem zniesmaczony jakością. Poza tym dziś już ciężko rozróżnić słabą jakość kompaktu od słabej jakości telefonów komórkowych :)
 
 
Kogut123 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Może raczej jak w takim teście 50mm f/1.8 STM https://www.youtube.com/watch?v=9oVLbQVhSAc i takim 40mm f/2.8 STM i kilku innych USM https://www.youtube.com/watch?v=djOPPQycZ8g.

Modele 4 cyfrowe też się nadają, zapomniałem o nich :) ale jeśli masz kasę to lepiej jakiegoś 650D czy 700D kupić nawet z 18-55 IS STM. Może lepiej już jest wybrać 100D, jest mały poręczny, tani i flaki ma praktycznie jak 700D.

Tu masz przykład 650D z 18-135 STM, jak słychać, słychać dotykanie sprzętu na, ale jak zwykle, nie ostrzenie przez silnik STM, dopiero przy pozostałych dwóch obiektywach jest spora różnica: https://www.youtube.com/watch?v=Nqu71TsB9sA, a tu 700D z 18-55 STM, podobnie: https://www.youtube.com/watch?v=PVNW_pGijSY

LX100 miałem, super aparacik, warto dozbierać.
Zasadniczo mam lekki problem z doradzaniem kompaktów i oceną ich jakości, ponieważ używam głównie aparatów pełnoklatkowych, gdzie jakość jest znacznie wyższa i z przyzwyczajenia już widząc obraz z aparatów z matrycami wielkości małego paznokcia... u nogi, jestem zniesmaczony jakością. Poza tym dziś już ciężko rozróżnić słabą jakość kompaktu od słabej jakości telefonów komórkowych :)


Dzięki za pomoc. Ja mam duże braki jeśli chodzi o obiektywy do lustrzanek i w ogóle w fotografii biegły nie jestem, ale jako laik nawet powiedzieć mogę że żaden iphone SE czy LG G4/G5, ani tanie kompakty do 1000zł z matrycami 1/2,3 są dziś niedopuszczalne przy tak wysokim rozwoju fotografii cyfrowej na przestrzeni tylu lat, a przecież większość rynku fotograficznego takie słabizny oferuje, przekonując klienta liczbą MPX.

1" to z tego co widziałem na materiałach w internecie powinno być standardem za jakieś 1000zł. Te mniejsze niech montują w telefonach, jakoś tam ujdą.

Z tego co widzę to lustrzanki dają chyba lepszą ostrość, ale jednak "pracują" ciężej i to widać przy zmianie na pierwszy i drugi plan. Słyszałem też że krócej mogą nagrywać filmy bo się nagrzewają szybko, ale to chyba wszystko trzeba często weryfikować bo przecież technologia idzie do przodu i z roku na rok problemy mogą powoli zanikać.

Także jestem póki co i tak bardziej za czymś w stylu LX100, bo o ile się dobrze obchodzi ze sprzętem to lepiej trochę więcej wydać (taki mamy klimat, niestety jeszcze długo chyba) niż coś za 1000zł podobnego do tego co oferują smartfony. No i obawiam się trochę awaryjności lustrzanek. Jak to jest po upadku na podłogę, powiedzmy to na wykładzinę czy panele, uszkadzają się lusterka od razu? Oglądałem też film co facet mówił o gwarancji na migawkę, która tylko w tych naprawdę drogich jest na ilość zdjęć a reszta na 2 lata chyba a jak padnie to jest tak droga że nie opłaca się wymieniać, coś jak z projektorami do filmów i lampami do nich. Dlatego też myślę że dla takiej zwykłej osoby to coś w stylu LX100 powinno być standardem, ale pytanie zadane podtrzymuję, czy jest coś podobnego, tańszego do 1500zł?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2016   

Co powinno być standardem to inna rzecz do dochodów firm, które zawsze będą wypychały na rynek chłam, by od ludzi wyciągać kasę. 1" jest już całkiem przyjemnym narzędziem o ile jest oczywiście uzbrojony w odpowiednią optykę, niestety 1000zł to ciągle za mało na taki aparat. Co do przegrzewania się... akurat Canon dawno już opracował matryce tak, że nie ma problemu z przegrzewaniem się, dlatego wyborem lustrzanki do filmowania jest właśnie ta marka. Nie wiem co nazywasz cięższym pracowaniem przy zmianie planu? Jeśli porównujesz do urządzeń z maleńkimi matrycami, gdzie praktycznie nie masz głębi, to faktycznie tam prawie nie dochodzi do zmian i kolejna sprawa to akceptowalność odbioru przez nasze zmysły - najodpowiedniejsze jest ostrzenie ręczne, człowiek wie czy w danym momencie obiekt się oddala czy przybliża i nawet zmieniając ostrość z jednego planu na drugi, robi to w dwóch krokach, najpierw szybko mniej więcej dobrze, a potem powoli do pełnej ostrości, ale nie jeździ jak wszystkie automaty przód, tył, przód, tył aż trafi. Akurat obiektywy STM są jednymi z najlepszych i przy matrycach dual mają dobrą tendencję do celności, choć mi nadal przeszkadza ta automatyka. I jeszcze o ograniczeniach. Aparaty to nie kamery, mają ograniczenia długości nagrywania, ale są to ograniczenia prawne. Aparat legalnie nie może nagrywać obrazu ruchomego dłużej niż 29'59".
Lustrzanka przetrwa więcej niż kompakt, zwłaszcza te kompakty bardzo rozbudowane pomimo metalowych obudów są bardzo delikatne. Z założenia lustrzanki były sprzętem do pracy i nawet te najtańsze są bardzo wytrzymałe. Migawka? Cóż jest mechaniczna i ma swoją żywotność, ale weź do ręki kompakt, który przeżył wykonanie 50000 zdjęć :) Ja takiego nie znam.
 
 
Elentari 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2016   

Żeby nie śmiecić w dziale, podpinam się pod ten temat, bo nie mam aż tak sprecyzowanych wymagań.
Otóż szukam aparatu kompaktowego, maksymalnie do 1500 zł, ale wolałabym się zmieścić w okolicach 1300zł za sam aparat (nie wliczając w to karty SD, pokrowca, wymiennego akumulatora itp. itd.), jeśli różnica w jakości byłaby niewielka, bądź dotyczyłaby funkcji, z których mogę zrezygnować. Oczywiście pierwsze co, to zaczęłam czytać jaki aparat powinnam kupić i właściwie obecnie wiem jeszcze mniej, niż wiedziałam, czy też raczej czuję się w tym totalnie zagubiona.

Do tej pory korzystałam z Sony Cyber-shot DSC-WX1, ale byłam średnio zadowolona z jakości zdjęć. Dużo podróżuję, zwłaszcza po górach i zdjęcia krajobrazów z tego aparacika wychodziły kiepsko (szczerze powiedziawszy bardziej mi się podobały te, które zrobiłam na zwykłym smartfonie), zwłaszcza jeśli chodzi o kolory.

Ponieważ podczas chodzenia po górach nie zawsze mam możliwość bliższego podejścia do kadrowanego obiektu, rozważam zakup megazooma. Po przejrzeniu mnóstwa różnych stron, wyselekcjonowałam takie aparaty:

- Canon Powershot SX50 HS
- Panasonic Lumix DMC-FZ200
- Panasonic Lumix DMC-FZ70
- Fujifilm FinePix S1

Z drugiej strony wciąż nie wiem, czy warto się tak obciążać, czy nie lepiej zdecydować się na mniejszy kompakt z jakichś bardziej zaawansowanych. Tyle, że wybór takowego, to już w ogóle czarna magia, patrząc na ich ilość. :razz:
Z takich, które sobie wyróżniłam, to wyszły mi m.in.:
- Panasonic Lumix DMC-LF1
- Olympus XZ-2
- Panasonic Lumix DMC-LX7
- Fujifilm FinePix X20
Jak tak patrzę, to głównie skłaniam się w stronę Panasonica, myślałam też by sprawdzić Fuji albo Canona. Raczej nie planuję ponownego zakupu Sony.

Ogólnie aparat służyłby mi głównie do wykonywania zdjęć krajobrazów, kwiatów, chmur, domów itp. Raczej nie planuję fotografować dzikich zwierząt. Często robię zdjęcia o zmierzchu, fajnie by było, gdyby w aparacie były jakieś przydatne funkcje na takie zdjęciowanie. Do tego potrzebuję dobrego trybu makro oraz siatki pomocniczej - zbieram pocztówki i fotografuję swoje zbiory jako iż nie posiadam skanera, więc jest to dla mnie również bardzo ważne.
Dodam też, że praktycznie nie interesuje mnie opcja filmowania, więc ta funkcja jest dla mnie mało istotna.

Byłby w stanie ktoś coś polecić? Ewentualnie wypowiedzieć się, czy warto zainwestować w któryś z wypisanych przeze mnie aparatów. Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. :)
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2016   

Jeśli naprawdę konieczny ten megazoom w górach, to jednak nie większy niż te 500-600mm, bo i tak przejrzystość powietrza nie wybaczy, więc z tej grupy ew. FZ200 (a najlepiej dozbierać do FZ1000 ;) )
Z drugiej strony sądzę, że nawet w górach powinien wystarczyć mniejszy zoom...
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2016   

Odpuść megazooma, bo ten wybór z nielicznymi (i bardzo kosztownymi!) wyjątkami oznacza zwykle pogorszenie WSZYSTKICH ISTOTNYCH parametrów aparatu.
Obejrzyj sobie Nikona P7800 (mieści się w Twoim budżecie od niedawna). To taki Panasonic LF-1, tylko duuużo lepszy. Może nie pod kątem filmowania, nie znam się na tym, a Panasonic ogólnie jako firma ma lepsze doświadczenie w tym segmencie. Ale tego punktu nie było w Twoich wymaganiach.
Co do fotografowania z długą ogniskową (potocznie z dużym zoomem) w górach, to tak jak Ci napisano wyżej kluczem są warunki atmosferyczne. Nie tylko przejrzystość powietrza (aerozole i pyły), ale też rozmycie obrazu związane z ruchem turbulentnym powietrza i strefami o różnej gęstości. Te ostatnie zjawiska degradują bardzo mocno rozdzielczość obrazu, więc drastyczne przybliżanie zoomem niewiele pomaga jeśli chodzi o jakość obrazu i dostrzegalność szczegółów. Dobre warunki do fotografowania z dużym przybliżeniem występują dość rzadko (u nas głownie zimą), no i nie ma co przesadzać z tym przybliżaniem. Liczne megazoomy mają te zoomy rozdęte ponad wszelką potrzebę w tym względzie. Co innego "strzelać" sikorkę na czubku sosny, co innego przybliżać kilkadziesiąt razy sąsiednie pasmo górskie. Sam fotografuję sporo w górach, także na dłuższych ogniskowych...
Gdybyś koniecznie chciała coś z dłuższą ogniskową niż odpowiednik 200mm dla pełnej klatki (taki długi koniec zooma maja LF-1 i P7800) to z aparatów poniżej 2.5 tyś zł brałbym Olympus Stylus 1, który ma na długim końcu zooma odpowiednik 300mm -to całkiem spore tele. Oczywiście znajdziesz bez liku taniutkich megazoomów w swoim przedziale cenowym do 1.5tyś., tylko one wszystkie bez wyjątku mają bardzo małe matryce. A i krotność zooma nie sprzyja jakości obiektywu, zwykle też b. ciemnego (wyjątek -Panasonic FZ200, FZ300).
Pozdrawiam
-J.
 
 
Elentari 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2016   

Dziękuję za szybkie i konkretne odpowiedzi. :mrgreen:

Nikona zaraz sobie sprawdzę, zwłaszcza że póki co jakoś w ogóle się tymi aparatami nie interesowałam. A jakaś alternatywna opcja dla porównania może by się znalazła? :wink:
 
 
janko125 
Uczestnik



Posty: 77
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2016   Jaki aparat do 1500 zł

Od razu dodam, że będzie to aparat wykorzystywany do indywidualnych celów - fotografowania podczas wypadów turystycznych, spotkań rodzinnych, przyrody, obiektów itd.
Krótko mówiąc aparat który będzie robił ładne, wyraźne zdjęcia, dawał dużo frajdy ale jednocześnie automat. Aby nie było konieczności wprowadzania zbyt dużej ilości ustawień manualnych. Dla osoby która nie miała do tej pory wiele wspólnego z fotografią. Budżet do 1500 zł Możecie polecić coś w tym zakresie?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2016   

janko125 napisał/a:
jednocześnie automat. Aby nie było konieczności wprowadzania zbyt dużej ilości ustawień manualnych.

To nie ten dział - poczytaj w aparatach kompaktowych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17