Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Samochód dla fotoamatora czyli jaki SUV
Autor Wiadomość
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   Samochód dla fotoamatora czyli jaki SUV

Moje combi zaczyna się robić jakieś zbyt "plaskate" :???: , zamiast pedałować rowerem czy odśnieżać garaż wolał bym raczej produkować się w plenerze.
Jakich aut używacie i jakie macie związane z tym doświadczenia. Będę zmieniał pojazd więc pytam co się Wam najlepiej sprawdza w tym hobby?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Tylko i wyłącznie kombi.
Można mieć prawdziwy samochód a można sobie kupić modny samochód. Jak kto woli :razz:
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

W tym hobby to najlepiej na pieszo chodzic, wtedy mozna wiele zobaczyc i zrobic zdjecia :mrgreen:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Dżozef napisał/a:
Będę zmieniał pojazd więc pytam co się Wam najlepiej sprawdza w tym hobby?


Jaki masz budżet i czy może być używany? :mrgreen:

MM napisał/a:
Tylko i wyłącznie kombi.


Lepiej SUV, jeszcze lepiej prawdziwa terenówka. :mrgreen:

Usjwo napisał/a:
W tym hobby to najlepiej na pieszo chodzic, wtedy mozna wiele zobaczyc i zrobic zdjecia


Usjwo czy naprawdę chciałbyś polegać wyłącznie na własnych nogach? :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Gdyby pytanie takie zadał jednopostowiec, to czekałbym, kiedy pojawi się reklama jakiegoś pojazdu. :) Ale że pytanie zadaje stary forumowicz, to trzeba doprecyzować. Chodzi o coś bardziej uterenowionego niż kombi? Plaskate w sensie nie da się jeździć w terenie? Może wystarczy zrobić remont zawieszenia? :) Jaki budżet i nowe/używane?
Są kombiaki na nieco wyższych kółkach, typu Volvo XC 70, Subaru Outback, Renault, nawet Skoda jest przecież taka.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

komor napisał/a:
Gdyby pytanie takie zadał jednopostowiec, to czekałbym, kiedy pojawi się reklama jakiegoś pojazdu. :)
Czaił się. Zdobył nasze zaufanie, przesiąkł zapachem naszego mrowiska, a teraz sączy nam z boku i jest jak widać w zmowie z paroma... Nic się komor nie orientujesz.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

MM napisał/a:
Można mieć prawdziwy samochód

Mercedes. Nie ma jazdy bez gwiazdy.
Jeśli SUV, to Porsche Cayenne. E-PL5 z dodatkowymi obiektywami się zmieści.
(Mówię o moich marzeniach niestety tylko :sad: )
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Oczywiście że chodzi o używany tak 30-40kzł. Nie ścierpiał bym nówki tracącej rocznie na wartości jakieś ze 2 elki :lol:
MM napisał/a:
Tylko i wyłącznie kombi.

W mieście tak, ale w lekki teren i już szorują chwasty po podwoziu. Zimą zderzaki i tablice rej. potrzaskane od skarp śniegu. Wiele terenów zwyczjnie sobie odpuszczam ze względu na polne drogi, błotko i śnieg, no a akurat wtedy jest tam najciekawiej.
Ryje fora od miesiąca ale nic tam o fotografach nie ma.
komor napisał/a:
Plaskate w sensie nie da się jeździć w terenie?

To też, ale przede wszystkim plaskate bo siedzi się coraz cięższymi 4literami prawie na asfalcie, chcę wyższe fotele. Nawet kosztem etykietki "modny samochód" :???:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

http://arturnyk.pl/2010/10/samochod-dla-fotografa/
http://arturnyk.pl/2014/0...ografa-czesc-2/
http://arturnyk.pl/2014/0...ografa-czesc-3/
http://arturnyk.pl/2014/0...ografa-czesc-4/
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Dżozef napisał/a:
W mieście tak, ale w lekki teren i już szorują chwasty po podwoziu. Zimą zderzaki i tablice rej. potrzaskane od skarp śniegu.
Etam. Jeżdżę oktawką 4x4 kombi już kilka ładnych lat a kilku kolegów leczy się na serce z powodu jak użytkuję ten samochód. Takim sprzętem wszędzie dojedziesz pokąd nie zamierzasz wjechać na Rysy (choć ja prawie na Olimp wjechałem. Byłem z siebie bardzo dumy do kiedy nie minął mnie Grek co tam krowy pasał na trupie Toyoty sprzed ćwierczwiecza :) ).

Zależy jak leży i kto co lubi, ale jeśli chcesz mieć samochodzik naprawdę uniwersalny to znaczy m.in. taki, który przy 180 na autostradzie nie żłopie jak smok wawelski na kacu, a parkowanie nie wymaga szukania parkingu dla tirów - to kombiak jest OK. Wszystko przewieziesz, łącznie z trumną. A jeśli chcesz jeździć naprawdę po bezdrożach to od razu wybij sobie z głowy samochód uniwersalny, tylko kup jakąś starą blaszankę 4x4 bez niczego tylko do tego. Jak pakujesz się w kłopoty, to ślady będą (jak powiedział z płaczem znajomy, po pierwszej jeździe nówką z salonu RAV4) Ja jestem abnegatem, nie przeszkadza mi, że mam porysowany samochód, ale kombiak to nie terenówka (prześwit). Tylko że prawdziwa terenówka ma tyle minusów w codziennym użytkowaniu, że ja to chrzanię. A posiadanie dwóch wózków (a w zasadzie trzech, uwzględniając żony) też chrzanię. Więc mam oktawkę.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Dżozef napisał/a:
Oczywiście że chodzi o używany tak 30-40kzł. Nie ścierpiał bym nówki tracącej rocznie na wartości jakieś ze 2 elki :lol:

Oczywiście. Najlepiej używany z salonu, po ich przeglądzie i z jakąś krótką gwarancją. Nówka nie dość, że sama traci z godziny na godzinę, to wystarczy, że ktoś przywali drzwiami na parkingu i masz 1) koszt naprawy, 2) przy późniejszej odsprzedaży też ktoś się dopatrzy, że był stuknięty.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

maziek napisał/a:
kombiak jest OK. Wszystko przewieziesz, łącznie z trumną.

Jeżdżę kombiakami już ze 20 lat, i nie chcę dożywocia :mrgreen: . Jak przymierzam się do SUWa czy VANa to komfort wsiadania i wysiadania że morda się uśmiecha i czuję się ze dwa kombiaki młodszy :lol:
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Sunders napisał/a:

Usjwo czy naprawdę chciałbyś polegać wyłącznie na własnych nogach? :mrgreen:


Ja mam swoj samochod tylko przed 4 tygodnie w roku, przez reszte czasu polegam na wlasnych nogach :grin:

T.B. napisał/a:
Mercedes. Nie ma jazdy bez gwiazdy.


I tu duzo racji, mnie zdaza sie kilka razy w roku wypozyczyc samochod w Germani, wiec jezdzilem roznymi markami i:

1. Mercedes
2. Audi, Volvo
3. BMW
potem reszta

Akorat teraz jezdze Nissan X-Trail i mozna powiedziec ze sie sprawdza, chociaz to nie Mercedes :razz:
Powyzej 150km/h juz nie tak zwawo przyspiesza, ale zle nie jest. Zreszta w Polsce nie mozna tak szybko :(
 
 
Farensbach 
Uczestnik


Posty: 94
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Dżozef, jeżeli chcesz mieć też - powiedzmy trochę rodzinne auto - to suzuki grand vitara II, jak tylko na zdjęcia w plenerze i do miasta do pracy to suzuki jimny ew. grand vitara I, ale o gvI coraz trudniej w dobrym stanie. Moja żona uwielbia jimnika w mieście bardzo zwrotny wysoko zawieszony i mały, mieści sie w wielu miejscach parkingowych (to takie argumenty dla drugiej połówki o ile są potrzebne :-) )
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Jeśli w teren, to Suzuki Vitara, Łada Niva.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14