Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór monitora
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2016   

Na moim Dellu U2515H test na FCR z wątku http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=6 nie migocze, a klin szarości http://monitory.mastiff.pl/temp/szarosc.png wygląda dobrze po otwarciu go w Preview lub PS. W Safari, co ciekawe, ma delikatne, nieprawidłowe paski, w Firefoksie jeszcze gorzej, w Chrome prawidłowo.

Ciekawe czy te testy na FCR są nadal aktualne, bo producenci nie śpią przecież…
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2016   

U2515H ma AH-IPS 8bit panel więc czemu ma migotać?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2016   

Wojmistrz, to tak apropos czy za okolice 1400 zł można mieć IPS-a bez specjalnych oszustw. :) Teraz pewnie taniej. motionocean, dołóż te dwie stówki.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2016   

Co komu potrzeba. Dziś odwiedziłem znajomego, który ma punkt fotograficzny w muzeum, gdzie kroi na pamiątkowych fotkach. Foty robi na zielonym tle, podkłada w PS tło i drukuje na termosublimacyjnej... a monitor, 21" za całe £79.
 
 
motionocean 
Początkujący
tak lub nie



Posty: 33
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2016   

komor, w Twoim monitorze jak najbardziej siedzi 8-bitowy panel
http://www.panelook.com/L...view_23651.html
do tego fabrycznie skalibrowany i rzeczywiście pokrywa sRGB prawie idealnie
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2016   

Pokrycie sRGB to w IPS nie jest sztuka. Problem jest jak potrzebujesz AdobeRGB.
 
 
motionocean 
Początkujący
tak lub nie



Posty: 33
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Pokrycie sRGB to w IPS nie jest sztuka. Problem jest jak potrzebujesz AdobeRGB.


większość monitorów do 1500 pln nie pokrywa sRGB, zwykle jest to 92 - 96 %
niby tylko kilka procent, ale zwykle jest to niedostateczna ilość zieleni, co skutkuje
np. zdjęciami przyrody, które wydają się wściekle zielone i nic poza tym, fakt, że żeby zobaczyc dobrze takie zdjęcie i tak trzeba mieć AdobeRGB, ale dobre sRGB czyli pełne, również trochę tych zieleni wyświetla.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2016   

motionocean, ale cały czas piszemy o IPS? Wlazłem na stronę pobliskiego sklepu i zacząłem przeglądać monitory IPS od najtańszych modeli. Pierwszy: 21,5" za £91.80, czyli jakieś 500zł, faktycznie ledwo się sRGB mieści. Oczywiście nie sprawdzam wszystkich, bo jest tego od groma, ale teraz przeskok ceny od £150, najtańszy na liście dokładnie za £152.81, 23" sRGB 100%, AdobeRGB 96%. No to może coś 27" WQHD. Pierwsza pozycja za £202.86, chińszczyzna, niestety musi być bardzo słaby, bo nikt nie testował i producent też nie udziela informacji o przestrzeni barw. Biorę drugi na liście, według TFT Central: "100% sRGB, 80% NTSC, 79.1% Adobe RGB". Czyli chyba nie jest taki problem ze znalezieniem w miarę sensownego i nawet taniego monitora.
 
 
motionocean 
Początkujący
tak lub nie



Posty: 33
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2016   

tak, cały czas piszemy o ips, nie pisałbym takich rzeczy bezpodstawnie, mam lepsze zajęcia, nie bawi mnie trolowanie na forach
Komora monitor to wyjątek za te pieniądze, a i tak jest w niektórych testach jest to 95% w innych 98%, poza tym jego 8-bit,
a jakieś 95% oferty Della za około 1500 i mnie to 6 bit + FRC, to niestety widać na gradientach itp. poza tym od czasu do czasu widać
charakterystyczny szum w ciemnych kolorach, to jest właśnie FRC

podaj modele, ba na razie jest bardzo abstrakcyjnie :lol:
Ostatnio zmieniony przez motionocean Pon 11 Kwi, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2016   

Przesadzasz moim zdaniem. Jak widzę, ciężej trafić w IPS chłam, niż coś całkiem zdatnego. Ze sprawdzonych, oprócz tego pierwszego (i tych gdzie nie udało się znaleźć informacji) wszystko pokrywało sRGB w 100%.
 
 
motionocean 
Początkujący
tak lub nie



Posty: 33
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Ze sprawdzonych, oprócz tego pierwszego (i tych gdzie nie udało się znaleźć informacji) wszystko pokrywało sRGB w 100%.


źle sprawdzasz, większość z nich to 92-96% i najlepszy kalibrator nie pomoże..
są gorsze np. 88-89% sRGB, ale są takie które mają nie tylko 100% sRGB ale też 80-85% AdobeRGB
mimo relatywnie niskiej ceny, dlatego trzeba poszukać i wybrać najlepszy...
Trolowanie tego tematu nikomu nie wyjdzie na dobre, pełne sRGB dla każdego uzytkownika
internetu jest w interesie wszystkich, od sprzedawców ciuchów na Allegro po fotografów sprzedających wydruki swoich fotografii w internecie, a że padnie kilku producentów ultra tanich tn-ów .. no cóż, i tak za długo wciskaliście nam ten chłam :roll:
Najlepszy monitor sRGB i tak nie jest w stanie konkurować z dobrym szerokogamutowcem jak te z 99% AdobeRGB, więc to żadna konkurencja dla Eizo i Neca, czy Asusa.


komor, koleżanka ma tego U2515H i jak się rozgrzeje to nieco zażółca obraz, Twój też tak ma ?
(ma ustawiony sRGB w menu i profil z kalibratora, więc to nie kwestia ustawienia nieodpowiedniej temp. kolorów)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   

motionocean, jeśli źle sprawdzam, to mnie naucz. Czytać ze zrozumieniem nauczyłem się na tyle dawno temu, a samemu nawet mi się nie chce rozbrajać sprzętu, tworzyć procedur i laboratoriów, więc ufam tym, którzy poświęcają swój czas i często pieniądze na przeprowadzenie tychże. Przecież nie szukam tych informacji tylko na stronach producentów, ale także w niezależnych źródłach, gdzie ludzie używają spektrokolorymetrów i innych narzędzi w celu zmierzenia tych danych.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   

Wiele testów monitorów.
Lista polecanych monitorów do fotografii
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   

Według tego zestawienia
ja mam "najtańszy na którym coś widać", który "nadaje się do amatorskiej fotografii z naciskiem na amatorską".

24" [16x10] [1920x1200] DELL U2410 [AH-IPS] [AdobeRGB] [WG-CCFL] [PWM 180Hz] [✘]

I jestem szczęśliwy I zadowolony! :mrgreen:
 
 
motionocean 
Początkujący
tak lub nie



Posty: 33
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2016   

Cytat:
komor, koleżanka ma tego U2515H i jak się rozgrzeje to nieco zażółca obraz, Twój też tak ma ?
(ma ustawiony sRGB w menu i profil z kalibratora, więc to nie kwestia ustawienia nieodpowiedniej temp. kolorów)


Moje małe niedopowiedzenie, koleżanka ma monitor z matrycą jak ten Dell, źle ją zrozumiałem.

fatman napisał/a:
Według tego zestawienia
ja mam "najtańszy na którym coś widać", który "nadaje się do amatorskiej fotografii z naciskiem na amatorską".

24" [16x10] [1920x1200] DELL U2410 [AH-IPS] [AdobeRGB] [WG-CCFL] [PWM 180Hz] [✘]

I jestem szczęśliwy I zadowolony!


jak wielu innych którzy nie widzieli jak to powinno wyglądać, chociaż akurat ten Twój dell możliwe że jest ok
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14