Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Celestron C70 Mini MAK 25-75x70 - pytanie o dobór monokularu
Autor Wiadomość
wilzyx 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 21 Maj, 2016   Celestron C70 Mini MAK 25-75x70 - pytanie o dobór monokularu

Hejka,
Namówiony przez sprzedawcę oraz liczne pozytywne opinie w internecie zdecydowałem się na zakup lunety firmy Celestron. Głównym celem kupieniem owej lunety była obserwacja przestrzelin na tarczy strzeleckiej. Strzelam głównie na odległość 100 metrów i niestety tutaj się zawiodłem. Podejrzewam, że poprzez słabe oświetlenie (dach nad stanowiskiem strzeleckim) nie jest w stanie dojrzeć przestrzelin po kulach na czarnym polu. Chciałbym was poprosić o poradę - jaki monokular mógłbym dobrać (1.25") by poprawić sytuację czy też luneta nadaje się tylko do sprzedania.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sob 21 Maj, 2016   

Obawiam się, że okular tutaj nie pomoże jeśli juest cioemno. Jasność układu optycznego zależy od tzw. światla a jest to stosunek ogniskowej do średnicy źrenicy wejściowej (w przybliżeniu soczewki obiektywu lub lustra w reflektorze). Trzeba by kupić raczej coś o większeych gabarytach. Wcześniej trzeba to jednak sprawdzić praktycznie. Towar można zwrócić do chyba 14 dni jesli nie nosi śladów używania.
 
 
wilzyx 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 21 Maj, 2016   

Niestety, nie miałem czasu (nie ma to jak chorować w czasie pracy) by przetestować w ciągu 2 tygodni :( Niemniej dziękuje za poradę. Poleciłbyś mi jakiś model w granicach 400-700 zł?
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016   

Nie można niczego polecać bo nie znamy obiektywnych warunków panujących na strzelnicy. W tej kwocie to chyba jakaś używka lub "Newton" (reflektor) tylko taki sprzęt jest mało mobilny. Refraktor z obiektywem 150 mm jest bardzo ciężki i drogi natomiast reflektor ze zwierciadłem 200 mm jest duży ale ten drugi jako używka mógł by się zmieścić w tej cenie. Może by ktoś ze znajomych lub znajomuch znajomego(?) miał taką "Sytę 8" (200/1200) i dało by się ją przetestować? Ja takim "Newtonem" z odległości ok. 100 m muchy fotografoiwałem. Fakt, że w słońcu ale sprawczić by można było.Niestety używki najtaniej widziałem za 750,-zł. Może czasem okazja sie zdarzy?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016   

Może wciąż pozostać przy Maku (bo małe i mobilne), ale nie 70 mm ale większym. Taki 127 mm już na pewno da radę. Nowy kosztuje 1300 zł:
https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-bkmak-127-sp-ota,d720.html
więc używki można próbować złapać za 700 zł.

A być może lepszym wyborem będzie to:
https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/tuba-optyczna-sky-watcher-bk1025-ota,d1405.html
 
 
wilzyx 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016   

@Arek
A co sądzisz o Celestron PowerSeeker 127EQ?

@Preskaler
Pomiatam się i popytam :)

Zawsze jest te 14 dni na sprzedaży internetowej a swoje choroby już przeszedłem w tym roku :grin:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016   

wilzyx napisał/a:
A co sądzisz o Celestron PowerSeeker 127EQ?


Newton na montażu paralaktycznym to nie jest coś co kupuje się na strzelnicę.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016   

A może zastosować kamerę bezprzewodową umieszczoną blisko tarczy?
Mak to dobre chyba rozwiązanie ale do tego potrzeba jeszcze kupić stabilny statyw.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   

Ja bym poszedł w ostatni link podrzucony przez Arka https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/tuba-optyczna-sky-watcher-bk1025-ota,d1405.html
Do tego wystarczy dokupić nasadkę kątową pryzmatyczną żeby sprzęt dawał normalny nieobrócony ziemski obraz, a całość postawić na statywie. Pozostanie tylko pytanie czy któryś z dwóch zestawowych okularów będzie przydatny na Twoje potrzeby.

Ewentualnie pomyślałbym nad lornetką Celestron Skymaster 25x70 i do tego statyw. Najtańsza opcja a nie wiem czy czasem nie najlepsza. Dzięki dwuocznym obserwacjom będziesz dostrzegał szczególy jak przy jednooczym teleskopie z powiększeniem ok 40x, a obraz z lornety będzie dodatkowo jaśniejszy. Jedyny minus jest taki że te lornetki miewają problemy z kolimacją więc polecam wybrać się osobiście do sklepu i wybrać egzemplarz dobrze skolimowany.
 
 
srebakominikon 
Nowy


Posty: 19
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

Witam, temat nie jest nowy ale dziś go odkryłem dopiero.

Jestem trochę zdziwiony tematem, bo mam ten mak od 2 lat i wiem ze 25x powiększenie nadaje się do obserwacji nocnych. 70mm w maku to nie tak znów mało, to odpowiednik 50mm reflektora a jak wiadomo 20x50 to nie jest znów tak ciemno np. w lornetce.

Odległość 100m przy 25x powiększeniu to odpowiednik jak być przy tarczy z 4 metrów i to wystarczy - wiem z doświadczenia praktycznego bo sam uprawiam strzelectwo wiatrówkowe i strzelam do 15 metrów bez optyki, widząc przestrzeliny gołym okiem a maja tylko 5mm.

Problem zaczyna się w stosowaniu w tym maku powiększeń 75x. To powiększenie jest dobre tylko do księżyca w nocy i przy pełnym Słońcu a i tak jest obraz przyciemniony ale optymalny. W gorszej pogodzie nadaje się 50x powiększenie.

Może więc winne jest złe użytkowanie? Może kolega ustawia na 75x a nie sprawdził minimalnego 25x?

Druga sprawa to sama odległość 100m. To nie tak wiele a zarazem jak na strzelectwo bardzo wiele. Wiatrówka to tylko fak z zezwoleniem a broń palna, która mozna wypożyczyć na samej strzelnicy ma zawsze większy kaliber od wiatrówkowego 5mm do 5,5mm. Tutaj wystarczy lornetka z powiększeniem 10x50. Odpowiednik jej jest jak 10m. Lub lornetka 16x50 odpowiednik 6,25m.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15