Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Szeroko na FF
Autor Wiadomość
LadyD 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Trochę przenosząc z sąsiedniego wątku - który z systemów oferuje najlepszą jakość właśnie przy szerokim kadrze? Są jakieś znaczące różnice?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Do Nikona i Canona masz Sigmę 1.4/20, do Pentaxa nie ;)

O taki szeroki kąt Ci chodziło?
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

LadyD,
Canon ma:
11-24/4L -unikatowy (dość drogi -z 12tys.)
16-35/4 -lepszy od N

Nikon ma:
14-24/2.8 -lepszy od C 16-35/2.8
20/1.8 -lepszy od C


Do C i N masz tańszego Tamrona 15-30/2.8 (na poziomie Nikkora 14-24/2.8)
 
 
Arkowal 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 731
Skąd: Poznan,Bradford
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

fides napisał/a:



Do C i N masz tańszego Tamrona 15-30/2.8 (na poziomie Nikkora 14-24/2.8)


Wydaje się naprawdę ciekawym szkiełkiem w rozsądnym budżecie.Na nie korzyść tego szkła przemawia jednak na stałe zamontowany tulipan.
 
 
LadyD 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Arek, na aps-c miałam 10 mm i przynajmniej coś takiego by mi się przydało. To chyba daje 15 mm na FF.

fides, słyszałam dużo dobrego o 14-28/2.8. A na Pentaxa nie ma takich obiektywów?

Ten Tamron nie nastręczy żadnych trudności ze współpracą z korpusem? Słyszałam kilka razy od różnych osób, że obiektyw najlepiej kupować tej samej marki co korpus...
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

LadyD napisał/a:
A na Pentaxa nie ma takich obiektywów?

-Jest rebrandowany ten Tamron 15-30/2.8
http://www.ceneo.pl/43616105

lecz "troszeczkę" drożej od oryginału http://www.ceneo.pl/Fotografia;szukaj-tamron+15-30

LadyD napisał/a:
Ten Tamron nie nastręczy żadnych trudności ze współpracą z korpusem? Słyszałam kilka razy od różnych osób, że obiektyw najlepiej kupować tej samej marki co korpus...

http://www.optyczne.pl/35..._Di_VC_USD.html

http://www.dpreview.com/a...4-f2-8-shootout

http://www.cameralabs.com...f2-8_Di_VC_USD/
 
 
fotoparanoja 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 142
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
o rzeczywiście jakaś fotoparanoja... jakby trzymanie czegoś w rękach czegoś dowodziło... :roll: Albo świadczyło o jego znajomości... :lol: :roll: :zalamany:


Andrzej.M. a jak inaczej nazwać twoje rady dotyczące canona czy nikona?

Andrzej.M. napisał/a:
No cóż kryterium "niesamowicie wyśrubowane" ... :lol:


Andrzej.M. drukujesz większe rzeczy ogladane z bliska? Na jaki format poszedł ten robotnik z wiertarką którego fotografowałeś?

LadyD, mogłabyś podać ostateczny budżet na to szkło, byłoby łatwiej.
 
 
motionocean 
Początkujący
tak lub nie



Posty: 33
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

zapach trolla unosi się w powietrzu, dość nieprzyjemny
 
 
LadyD 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Hej, chłopaki, aż tak lubicie się kłócić?

fotoparanoja, nie mam jakiegoś określonego budżetu. Chcę po prostu wiedzieć za co płacę. Widziałam, że ludzie robią fajne obrazki na ścianę, na których zupełnie nie widać szumu i to tego dążę.
 
 
fotoparanoja 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 142
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

LadyD napisał/a:
Widziałam, że ludzie robią fajne obrazki na ścianę, na których zupełnie nie widać szumu i to tego dążę.


na wydrukach w wielkim formacie przy odpowiednich zabiegach szumu nie widać, niestety traci na tym detal.
Jakie duze te druki i jaki dokładnie masz aparat canona, bo wcześniej rozważano że dziadka 5d1?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

LadyD napisał/a:
Widziałam, że ludzie robią fajne obrazki na ścianę, na których zupełnie nie widać szumu i to tego dążę.

Jeżeli są to obrazki robione na bazowym ISO (architektura, wnętrza, krajobraz), to przy jakimkolwiek współczesnym korpusie o szum nie powinnaś się martwić. Jeśli zaś w grę wchodzą reporterskie szerokie kadry czy jakieś inne na wyższym ISO to już zaczyna mieć znaczenie, ale druk zawsze więcej wybacza niż ekran. No chyba że jakieś wyjątkowo drogie wydruki.
 
 
LadyD 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

fotoparanoja, może trochę namieszałam pytając w 2 wątkach na raz, ale na razie nie mam korpusu aparatu - właśnie rozglądam się równolegle za obiektywami, żeby wybrać.

komor, chodzi mi też o zdjęcia przy słabszym oświetleniu.

Tak z powyższego wynika, że najlepszy byłby Nikon 14-28 lub Tamron 15-30 (ten szczególnie cenowo, ale zawsze podejrzliwie podchodzę do rzeczy, które są tańsze - zazwyczaj nie bez powodu).
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Podstawowe pytanie: jak szeroko potrzebujesz?

Może Sigma 20/1.4 albo Nikkor 20/1.8 styknie?
 
 
LadyD 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Pon 06 Cze, 2016   

fides, 20 mm chyba jest 13 mm na apsc, więc tak jak pisałam wyżej - chciałabym trochę szerszy kadr. Możę to takie marudzenie, ale tak sobie wymyśliłam.
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 06 Cze, 2016   

Używam EF 17-40/4L i do widoczków i do miasta. Jest naprawdę szeroko na 6D.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14