Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zestaw oświetleniowy dostosowany pod warunki domowe.
Autor Wiadomość
ukrytysmok 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016   Zestaw oświetleniowy dostosowany pod warunki domowe.

Witam,

Mam do dyspozycji sypialnie połączoną na samym jej początku z 2 metrowym przedpokojem. Sama ściana, na której chciałbym zawiesić tło fotograficzne ma 250 cm więc chcę kupić tło 160 x 500 cm na statywach. Przedpokój jest szeroki na 100 cm i tam swobodnie można wstawić jakąś lampę do oświetlenia od boku modelki lub do oświetlenie tła. Pokój do 150 cm od tła ma szerokość 250 cm, później się zawęża do 190 cm (stoi komoda), jego długość od tła do okna wynosi 5 metrów. Czy kombinowanie w takim pomieszczeniu ma sens? Chciałbym fotografować portrety, akty, zdjęcia typu beauty (myślę też o zakupie beauty dish'a, ale nie wiem czy nie za mała powierzchnia pokoju?), fashion może być ciężko przy tej powierzchni, ale jakby się udało byłoby fajnie, poza tym zdjęcia dzieci i do tego zdjęcia produktów (same ubrania, biżuteria, szkło itd.) To co mi się marzy to dwie lampy błyskowe (jedna czasem to oświetlania tła, a druga do oświetlania innej partii modelki), a do tego lampa główna studyjna. Do tego statywy + dyfuzory + ewentualnie beauty dish. Jaką moc powinna mieć lampa na tak małej przestrzeni? Czy jakieś konkretne rozwiązanie sprawdziłoby się tu najlepiej? Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016   

Sorki, pogubiłem się, możesz to rozrysować? I jeszcze jedno, jak wysokie masz te pomieszczenia?
 
 
ukrytysmok 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016   



za dobrze nie rysuje..
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016   

Zasadniczo na studio potrzeba pomieszczenia 3m wysokości, 4 szerokości i 7 długości, a to takie zalecane minimum i można je uznać za książkowe. Jak patrzę na ten plan, to nie masz możliwości sensownie odejść od fotografowanej osoby, bo przecież nie chcesz jej "przykleić" do tła. Do portretów pokroju zdjęcie do paszportu spokojnie się nada i także do produktowej małych obiektów, ale nie masz tak na prawdę gdzie rozstawić sensownie świateł, nawet jak je podwiesisz, aby bawić się nimi i modelować. Można by się pobawić panelami LED bo są płaskie, ale nie wiem czy takie ciągłe światełko ci wystarczy, a gdzie modyfikatory(?).
 
 
ukrytysmok 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016   

Tego się obawiałem. Jest faktycznie ciasno, może po prostu nie chce to do mnie do końca dotrzeć :-) jak będę chciał błyskać to zostaje plener.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016   

W nie-ksiazkowym studiu trudno o ksiazkowe zdjecia - potraktuj to jako wyzwanie dla kreatywnosci...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016   

cybertoman napisał/a:
W nie-ksiazkowym studiu trudno o ksiazkowe zdjecia
Dobrze to ująłeś.
 
 
ukrytysmok 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016   

Panowie, a co z mocą lamp w tak małym pomieszczeniu żeby nie przesadzić jeżeli bym się decydował? Myślałem o dwóch błyskach reporterskich, żeby brać je też w plener + jeden studyjny.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016   

Zależy do czego. Do zabaw w portretowanie wystarczą jedna, dwie, trzy lampy reporterskie, byle z tych silniejszych, nie słabszych. Ale jak będziesz chciał robić produktówkę na f/8 czy f/16, to już słabo. O kwestii doboru mocy lamp też już był temat jakiś czas temu… Ja mam studyjne 2x 300 Ws i do moich zastosowań jest OK, czasem przydałoby się ciut mniej, nigdy jeszcze nie potrzebowałem więcej, ale mój plan zdjęciowy to jest maksymalnie dwa metry na metr.
 
 
ukrytysmok 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

Komor sporo już forumowych i nie forumowych artykułów przeczytałem :) i genaralnie jest tak, że im więcej czytam tym mniej wiem.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

ukrytysmok napisał/a:
Komor sporo już forumowych i nie forumowych artykułów przeczytałem :) i genaralnie jest tak, że im więcej czytam tym mniej wiem.
To normalne :P
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

No z jednej strony normalne, bo pewnie są sprzeczne porady. Dlatego istotne jest przy doradzaniu pisanie, do czego samemu się coś używa, albo czemu się coś (nie) sprawdziło w boju. Inaczej ciężko na podstawie porad wyrobić sobie własny pogląd i podjąć decyzję.

Ukryty Smoku, zdecyduj na początek, czy chcesz zacząć od tych aktów :) czy może jednak produktówki, czy czegoś innego i dobierzmy coś na początek do jednego tematu, mając w perspektywie następne. Jak chcesz się pobawić i pouczyć, to ja po raz kolejny polecam zestaw dwóch lamp Yongnuo YN-560 IV lub nowszej i silniejszej YN-660, plus sterownik radiowy YN-560TX. Do tego dwa statywy, parę modyfikatorów i można się uczyć, a takie lampy zawsze się potem przydadzą, nawet jak potrzeba będzie prawdziwych studyjnych gratów dokupić. To jest oczywiście moja porada, na podstawie mojej drogi. Jest wiele dróg. :)
 
 
ukrytysmok 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

Komor akty to moja ulubiona tematyka :-) w niej też już troszkę sobie działałem w dalekiej przeszłości. Ogólnie zarys mojego pomysłu wygląda tak, że właśnie wynegocjowałem w dobrej cenie Quantuum DP-600 + zasilacz plenerowy, a do niej chciałbym dokupić jedną reporterską do oświetlania tła itd. do tego statywy i modyfikatory. Wydaje mi się, że quantuum szczególnie w tej cenie i przenośny to będzie dobry wybór, ale wiem też, że multum czytania jeszcze przede mną.

[ Dodano: Czw 23 Cze, 2016 11:21 ]
Podjąłem decyzję i wybrałem do tego reporterską lampę YONGNUO YN-685. Do tego muszę dokupić odbiornik na lampę i wyzwalacz. Czy dwa wyzwalacze RF-605F podołałyby skonfigurowaniu tego? Czy lepiej celować w coś droższego?
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Jezeli DP600 to moc 600 wat, to czarno to widze, a w zasadzie za jasno to widze :mrgreen:
do takiego pomieszczenia to 200-300 wat to i tak duzo. Jak masz bale sciany to nie opanujesz swiatla. Bedzie ze wszystkich stron, jak w namiocie bezcieniowym ;) .
Pomogloby pomalowanie scian na czarno,a jak tak mieszkac :mrgreen:
 
 
ukrytysmok 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Usjwo napisał/a:
Jezeli DP600 to moc 600 wat, to czarno to widze, a w zasadzie za jasno to widze :mrgreen:
do takiego pomieszczenia to 200-300 wat to i tak duzo. Jak masz bale sciany to nie opanujesz swiatla. Bedzie ze wszystkich stron, jak w namiocie bezcieniowym ;) .
Pomogloby pomalowanie scian na czarno,a jak tak mieszkac :mrgreen:


zawsze jak będzie źle można dodatkowo zastosować filtr szary. Zbyt mocno spodobała mi się możliwość korzystania z akumulatorów i używania jej w plenerze :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15