Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry kompakt do 2500 zł (edycja 2016)
Autor Wiadomość
Przemek R 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016   

dziękuje wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie , zdecyduje się chyba na ten aparat

Sony DSC-RX100

Tylko mam pytanie czy dla mnie jako zwykłego amatora będzie zauważalna różnica miedzy Sony DSC-RX100 a Sony DSC-RX100 II/III bo cena jest zauważalna :roll:


Pozdrawiam
Przemek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016   

Sprawdź sobie testy kolejnych wersji, w nowszych są odniesienia do starszych:
http://www.optyczne.pl/19...X100-Wstęp.html
http://www.optyczne.pl/24...0_II-Wstęp.html
http://www.optyczne.pl/28..._III-Wstęp.html
http://www.optyczne.pl/31...0_IV-Wstęp.html
 
 
Misiek88 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Witam ! Podpinam sie pod temat :) przymierzam sie do zakupu kompaktu i przeglądając forum sam juz nie wiem co wybrać wiec prosze o pomoc:)
Teraz konkret aparat głownie na wypady z dziećmi do parku na wakacje . Filmy raczej sporadycznie wiec nie ma ciśnienia pod tym względem. Kwota jaka chciałbym wydać na sprzęt to ok 2000zl
Moje typy :
Tz80
Fz300
G7x
Wielkie dzieki za pomoc i pozdrawiam:)
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sob 25 Cze, 2016   

Pierwszego bym skreślił, mała matryca i ciemny obiektyw. Skoro film nie jest priorytetem, to do reszty Twojej listy dorzuciłbym Nikona P7800 (są problemy z dostępnością już), Panasonica LF-1 (coś jak ten Nikon, tylko nieco gorsze parametry i ergonomia obsługi).
Jeżeli możesz naciągnąć swój budżet o 300-400zł w górę, to bardzo poleciłbym Ci Olympusa Stylus 1/1s. Stara i nowa wersja niewiele się różnią, więc jeśli uda Ci się dorwać ten wcześniejszy model na jakiejś wyprzedaży, może obejdzie się bez drenowania kieszeni ponad limit.
Dlaczego ten? Spora matryca, jasny obiektyw o dość sporym zoomie 10x. Posiada wizjer (bardzo przydatna cecha w praktyce). Przy tym jest malutki i poręczny (przyzwoity uchwyt mimo małych rozmiarów).
Do fotografowania ruchomych obiektów (biegające dzieciaki) potrzebujesz generalnie aparatu z jasnym obiektywem, szybkim i celnym autofocusem. Im większa matryca (NIE ilość pixeli!!!) tym lepiej ze względu na możliwość podbicia czułości ISO bez straty jakości zdęcia. Duży zoom nie jest konieczny, ale przyda się do jakiejś fauny, typu wiewiórki, koty itp.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Jeżeli ograniczyć zoom do minimum, to z Twojej listy najlepszym aparatem byłby ten G7X (parametry obiektywu i rozmiar matrycy). Jedynym minusem jest brak wizjera.
 
 
Misiek88 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 25 Cze, 2016   

Nikona udało mi sie znaleść wiec jeszcze sa:)gorzej z olympusem tylko s1
Jestem otwarty na propozycje dlatego moze i ten budżet da sie cos naciągnąć :)
Jeszcze znalazłem
nikona P900 co możecie o nic napisać?
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sob 25 Cze, 2016   

Misiek88 napisał/a:
Jeszcze znalazłem
nikona P900 co możecie o nic napisać?


Omijać. Możliwie szerokim łukiem. Rozdęty do nieprzytomności zoom = słaba jakość obiektywu i ciemność na ogół. Ten ma co prawda światło F/2.8, ale tylko na szerokim końcu, potem na bank leci na pysk. Taki FZ300, przy tych samych krowiastych gabarytach i maleńkiej (1/2.3") matrycy ma przynajmniej stałe światło F/2.8, no i rozsądniejszy zakres zooma -24x, a nie ponad 80x (nieprzydatne prawie do niczego!).
Mam wrażenie, że wybierasz aparaty kierując się wyłącznie ceną i wyglądem zewnętrznym -tak się nie da, dostajesz rozrzut od Sasa do Lasa (od beznadziejnych do b. dobrych)
Pisałem Ci, na co zwrócić uwagę. Szukaj z matrycą conajmniej 1/1.7" (P7800, LF-1, Stylus1/1s) lub większą (G7X który wymieniłeś ma aż 1"). Światło obiektywu (tzw. światłosiła) podane jest zwykle dla obu krańców zooma (zwykle maleje na długim końcu zooma). W Stylus 1/1s masz stałe F/2.8, czyli całkiem przyzwoicie. G7X to F/1.8-2.8, rewelacja. P7800 to F/2.0-4.0 czyli też całkiem, całkiem.
Warto, aby aparat miał wizjer (w tej klasie sprzętu elektroniczny, tzw. EVF). To ważna cecha, a bardzo dużo kompaktów, nawet niezłych, ma tylko ekran LCD. Na którym kadrować musisz na wyciągniętych rękach, 25 cm od twarzy. Kiedy zaś masz słońce z tyłu (czyli dobrze z punktu widzenia oświetlenia kadru), to w słoneczny dzień nic na nim nie widać. Paradoksalnie, tanie megazoomy a la P900 czy FZ300 najczęściej mają wizjer (przy na ogół kiepskich innych parametrach użytkowych), bo bez niego kadrowanie przy tych megaśnych zoomach byłoby jak celowanie z bazooki do komara. Pomimo wbudowanej stabilizacji obrazu, bez niej te aparaty nie powstałyby w ogóle. W aparatach z małym zoomem wizjer nie jest konieczny, ale problem odblasków od słońca na monitorku LCD (bardzo dokuczliwy) pozostaje.
Aha, ważne też jest, czy podstawowe funkcje sterowania aparat ma "na wierzchu" tzn. są bezpośrednio dostępne na pokrętłach/przyciskach bez grzebania w menu. To kryterium jest bardzo dobrze spełnione m. in. w P7800.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Misiek88 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 25 Cze, 2016   

Wielkie dzieki za sprowadzenie na ziemie i objaśnienie czego konkretnie szukać:)
Mysle ze miedzy P7800 a g7x lepszym wyborem bedzie canon😃
http://www.optyczne.pl/29...rShot_G7_X.html
 
 
mareczek87
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

Witam
Też szukam kompaktu tak do 2500 zł i szczerze już nie wiem co wybrać :)
Najpierw miałem brać SONY A5000 z dwoma obiektywami (W MM jest za 2100 zł).
Potem jednak polecono mi Canon G7X że ma jaśniejszy obiektyw niż SONY.

Za dużo tego i szczerze nie wiem co wybrać. Ważny jest na pewno tryb filmowania, wiadomo lepiej 4K ale za tą cenę chyba się nie uda. I chyba jednak najważniejszy jest jasny obiektyw. Bo przy super pogodzie to i mój stary Casio EX-H10 robi genialne zdjęcia. A potem są zdjęcia z pomieszczeń i słabo. Casio 3,2-5,7 a sony A5000 3,5-5,6.

Tak patrzę na PowerShot G3 X cena w takim MM koło 3000 zł. Ok jestem tyle dać - tylko czy jest wart swojej ceny.

[ Dodano: Nie 26 Cze, 2016 17:04 ]
Doszedł jeszcze DMC-FZ1000EP i weź się człowieku zdecyduj. :???:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

Jeśli komuś uda się dostać to DxO ONE a jeszcze lepiej DxO ONE SuperRAW Plus polecam uwadze. Podłączany do i-phone daje naprawdę fajny zestaw. Tylko calowa matryca ale świetnie oprogramowana. Spokojnie mógłby iść w zawody z lustrzankami (jeśli tylko szkło mu pozwoli). Jeśli szkła stsłoogniskowe niewymienne wchodzą w grę , to Ricoh GR i Fuji X100 będą dobrą opcją - jeśli ktoś na nie w sensownej cenie natrafi. Bywały na wyprzedażach poniżej 2tyś.
Z mniejszych matryc warto spojrzeć na Pentax MX-1 i Fujifilm XF1 oraz Fujifilm FinePix X10 - jeśli takowe gdzieś jeszcze zobaczycie.
mareczek87 napisał/a:
Najpierw miałem brać SONY A5000 z dwoma obiektywami (W MM jest za 2100 zł).
To bierz i nie kombinuj.
mareczek87 napisał/a:
polecono mi Canon G7X że ma jaśniejszy obiektyw niż SONY.
Śmieszne porównanie... :lol: Matrycy 1" z APSC... to musi mieć jaśniejszy obiektyw... ale matrycowo bez porównania, bokehem też... https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings - tu sobie jakość matryc porównacie , jeszcze sprawdzić czy szkła odpowiadają i jazda. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Andrzej.M. Czw 08 Wrz, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
Jeśli komuś uda się dostać to DxO ONE a jeszcze lepiej DxO ONE SuperRAW Plus polecam. Podłączany do i-phone daje naprawdę fajny zestaw.


Tak z ciekawości: używałeś takiego zestawu, że tak go polecasz?
Pytam, bo ja z nim styczności nie miałem. Recenzje, które widziałem nie zostawiły na tym urządzeniu suchej nitki pod względem funkcjonalności, ale nie miałem możliwości tego zweryfikować.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

ryszardo napisał/a:
Recenzje, które widziałem nie zostawiły na tym urządzeniu suchej nitki pod względem funkcjonalności, ale nie miałem możliwości tego zweryfikować.

Polecam uwadze - niech ktoś kto ma możliwość wypróbowania sobie zweryfikuje , bo to ciekawa opcja. Odbiega od tego do czego przywykliśmy, więc nie wszystkim się spodoba. Rozwiązania Apple też bywają inne ale z czasem się przyjmują... więc nie mnie wyrokować .
ryszardo napisał/a:
używałeś takiego zestawu

Zasadniczo nie używam kompaktów. A jeśli nawet - potrafię ocenić wiele rzeczy na podstawie testów i opisów. Raczej trudno mieć i używać wszystkie aparaty jakie są w sklepach , nawet w nich pracując zna się je dość pobieżnie. A użytkownicy - cóż , każda sroczka swój ogonek chwali - więc też trzeba mieć do nich pewien dystans. Wiem czego bym oczekiwał jako użytkownik i sprawdzam o co pytają inni i tymi kryteriami staram się oceniać sprzęt.

[ Dodano: Czw 08 Wrz, 2016 22:19 ]
ryszardo napisał/a:
że tak go polecasz?

To znaczy jak? Bo wymieniłem kilka aparatów .

[ Dodano: Czw 08 Wrz, 2016 22:22 ]
ryszardo napisał/a:
Recenzje, które widziałem nie zostawiły na tym urządzeniu suchej nitki

Myślę że nie od rzeczy było by dać do nich linki... bo jak są różne pisemka, tak są i recenzje na różnym poziomie... :wink:
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

Używałem Panasonica z 1" matycą dokładnie FZ1000 do rejestrowania filmów bardzo dobry nagrywałem w 4K w Full HD do tego jest stworzony jako aparat fotograficzny niestety słaby zdjęcia jak to z kompaktu nie warto lepszym wyborem będzie APS-C w tej cenie !
 
 
macieq112 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016   Kompakt do 3000 PLN: Lumix LX100 czy ....

hej

Zaden ze mnie fotograf, ale gluptak ktory mam obecnie juz szwankuje technicznie (Lumix DMC-TZ5: zacina sie , problem przy wlaczaniu- ok, swoje odsluzyl) i przymierzam sie do zmiany.

Foto robie glownie na ustawieniach automatycznych. Zdjecia tematyka: wakacje , uroczystosci rodzine i przede wszystkim 4-letnia corka.

Po przejrzeniu oferty w necie, testow etc, mysle zeby kupic LX100, bo ma jasna matryce, takze mam nadzieje ze zdjecia w domu beda ladnie wychodzily etc.

jednak czy ktos mi moze w kilku zdaniach wyjasnic roznice LX100 vs np GX-80 ? nie zalezy mi na zoom-ie, filmy robie rzadko. Ilosc funkcji, czy mozliwosc wymiany optyki tez niewazna,
bo wiekszosci i tak nie wykorzystam, szkiel zmienial nie bede.

Patrzylem tez Sony DSC- RX100 III, ale ten aparat zupelnie nie lezy mi "fizycznie": jest po prostu niewygodny do trzymania, taki filigranowy (przynajmniej dla mnie)- jak zabawka.

Ew czy mozecie polecic jakis kompakt do ok 3 tys pln: najwazniejszy parametr to jakosc zdjec.


dzieki za sugestie i porady
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Czw 06 Paź, 2016   

Podbijam do pytania kolegi wyżej. Też do 3000 zł. Najważniejsza jakoś zdjęć. Myślałem o Panasonic G7 jeżeli to jeszcze łapie się do kompaktów :) Aczkolwiek czytałem, że trochę lepsze foty robi Olympus E-M10, ale on za to nie ma 4K i chyba takich bajerów jak Panasonic CO mówicie? :)
 
 
Paulina889 
Nowy
Paulina88


Posty: 1
Wysłany: Czw 13 Paź, 2016   Kompakt do 2500zł

Witam wszystkich i proszę o podpowiedź który z wymienionych aparatów będzie najlepszy:
Canon G9X
Canon G7X
Fujifilm X30
a może jest jakiś inny który możecie polecić?
Nie zależy mi na skomplikowanych ustawieniach bo jestem amatorką jeśli chodzi o fotografie.
Aparatu będę używać najczęściej na wakacjach dlatego zależy mi na niewielkiej wadze :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14