Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Mikrofon do filmowania
Autor Wiadomość
Ragnar 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Dziękuje za opinię. Upewniłem się i kupuje TakStara.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   Mikrofon do aparatu.

Witam, poszukuję mikrofonu za niewielką kwotę (max. 200-300 zł). Będę go montować na aparacie araz chciałbym także na kiju. :mrgreen: Słyszałem o TakStar który mieści się w mojej cenie oraz Vide Mic Go. Co wy polecacie?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   

Scaliłem dwa podobne wątki.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   

Dopiero co był Mikrofon, 500 zł, gdzie znowu cena jest praktycznie bez znaczenia.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   

Racja, przepraszam za dodawanie niepotrzebnego artykułu.
A TakStara SGC-598 nie zamocuję na "kiju"? (jakaś rurka i przejściówki żeby go zamocować)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   

Zamocujesz, ale potrzeba głównie długiego kabla :)
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016   

Aha. Takiej przejściówki (przedłużki) wejścia mikrofonowego?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016   

Tak, przedłużacz mini jack.

Zgrywając dźwięki warto myśleć o typowych mikrofonach na kija. Ja mam zwyczajną chińszczyznę HTDZ HT-81. Taka podróbka Rode NTG-2, ale zasilanie 1x AA, w zestawie długi kabel, gąbka wytłumiająca, przejściówka Jack - miniJack i dwie odmiany montażu, jedna do stopki i gwintem 1/4", a druga typowo pro. Co najważniejsze, mikrofon jest wyposażony w gniazdo XLR, ale jeśli chcesz je po nim zasilać, nie zapomnij wyjąć baterii, bo będą mikro trzaski w basach. Dołączony kabel jest XLR-Jack. Instalacja tego mikrofonu na aparacie jest dość komiczna, chyba, że masz 20-30cm kabel, inaczej wisi ci dodatkowe "pół kg" przy aparacie :) , za to idealnie pasuje do wszystkich "wytłumiaczy" przypasowanych pod Rode NTG-2 w tym pod Zeppelina (Blimpa).
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Wto 21 Mar, 2017   

Witam. Potrzebuję mikrofonu krawatowego (lavalier), do filmików na YT. Cena nie większa niż 100 zł ale to już max, musi być super okazja, raczej wolałbym coś w granicach 50 - 60 zł. Filmuję Canonem 60d, nie mam rejestratora, mikrofon będzie wpięty do smartfona raczej (chyba nie do lustrzanki?). Z góry dziękuję :mrgreen:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 21 Mar, 2017   

Jak daleko będziesz do aparatu? Jesteś pewien, że nie lepiej shotgun? Jeśli kręcisz w pomieszczeniach czy miejscach bez przewalających się tłumów, wybierałbym shotgun, a tam gdzie miałbyś sporo dodatkowych źródeł dźwięku, stojąc daleko od kamery lub będąc w ruchu, wybrałbym krawatówkę.
Jeśli masz w miarę dobry smartfon, to nie trzeba daleko szukać mikrofonu. Testowałem w swoim czasie RODE smartlav+, używam obecnie taniej chińszczyzny (około £3) i daje radę, jedynie wymagało to ode mnie zakupu specjalnej przejściówki, która odseparowała cztero-stykowy minijack, osobno na mikrofon i osobno na standardowe słuchawki, coś w tym stylu:

Szczerze powiedziawszy, mając dobre oryginalne słuchawki z mikrofonem, jesteś w stanie nagrać materiał nawet nimi, a i na rynku jest już sporo modeli, które nie wymagają żadnych przejściówek.
Osobiście nie lubię rozwiązania "krawatowego", ponieważ nawet te bardzo drogie mikrofony potrafią bardzo ściągać otoczenie.
Jeśli faktycznie szukasz czegoś w z dobrym stosunkiem cena/jakość i możesz wydać lekko ponad 100zł, to szukaj JK MIC-J 044, ale nie wiem czy jest dostępny na polskim rynku.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

TakStar Sgc-258, którego za jakiś czas będę kupował do innych celów da radę?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Nie znam takiego modelu.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Sgc-598 literówka się wkradła :mrgreen:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

AAaaa ten znam, mam i jestem zadowolony bardzo. Daje radę zarówno na aparacie, jak i na kiju z przedłużaczem do rekordera.
 
 
bubka9 
Nowy
bubka9


Posty: 1
Skąd: Warszawa, Polska
Wysłany: Czw 05 Maj, 2022   

Również ciągłe problemy z mikrofonem. Zapisuje inny szum, nie zagłuszając go, myślę o zakupie nowszego, gdzie jest funkcja szumu.
Jeśli również spędzasz wolny czas w sieci https://polskie-sloty.com/bonus-category/bonus-bez-depozytu/ radzę spróbować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15