Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jak z tym bezlusterkowcem...?
Autor Wiadomość
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   Jak z tym bezlusterkowcem...?

Witam!
Interesuję się fotografią hobbystycznie i od pewnego czasu myślę nad ulepszeniem sprzętu (zamiast iPhone).
Swego czasu myślałem nad lustrzanką od Nikona bądź Canona, jednak przeglądając internet zainteresował mnie temat aparatów bezlustrzankowych z wymienną optyką. Czytam, czytam i wydaje mi się to idealnym rozwiązaniem - posiadają typową dla kompaktu wielkość i ekran LCD połączony ze zdolnościami lustrzanki i możliwościa wymiany obiektywów. Brzmi to super - mogę nosić przy sobie i mieć na wyciągnięcie ręki piękne zdjęcia...

Poszukałem w internecie, znalazłem następujące modele, które mnie interesują:

http://www.nikon.pl/pl_PL...yday/nikon-1-j5
http://www.canon.pl/for_h...al_slr/eos_m10/

Jak to jest naprawdę z tymi aparatami? Czy to stosunkowo nowy rynek, który będzie/ma jakąś przyszłość, czy też przywiązanie do lustrzanek uniemożliwi mu wybicie się?

Czy możecie coś powiedzieć o wymienionych aparatach z własnego doświadczenia?
Interesuje mnie nowy, nieużywany sprzęt.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Wybrałeś najmniej ciekawe systemy bezlusterkowe na rynku (nie liczę Samsunga NX, który jest martwy - zostawmy nieboszczyka w spokoju). Dlaczego? Bo i Nikon, i Canon na dobre siedzą w segmencie lustrzanek, mają tam modele z każdej półki, więc wyprodukowanie fajnego systemu bezlusterkowego (nie mówię tylko o aparatach, ale i szkłach) kanibalizowałoby sprzedaż lustrzanek.

Jeśli zainteresowała Cię ta grupa aparatów, wiesz co tracisz i co zyskujesz w stosunku do lustrzanki, to zwróć uwagę na systemy Sony E (APS-C), Fujifilm X czy m4/3 (Olympus oraz Panasonic). Z praktyki znam tylko ten ostatni, w razie czego mogę doradzić.
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Rzeczywiscie... Wlasnie znalazlem jakis blog, który dosłownie napisał to co Ty w tej chwili...

Z tych, które wyminiłeś jednak skłaniałbym się głównie ku marce SONY. Kto coś wie o nich? Poleca coś? Jakiś model i dlaczego?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

lutek14, widzę, że bazujesz na znanych nazwach. :) Najpierw Canon/Nikon, czyli od wielu lat wiodące marki w lustrzankach, potem Sony, czyli wiodąca w Polsce marka audio/wideo. Nie odradzam Sony, też ma fajną ofertę bezlusterkowców, ale te najbardziej wyróżniające się to jednak w segmencie mocno premium. W świecie bezlusterkowców najszerszą ofertę w każdym segmencie cenowym ma Mikro 4/3, czyli Panasonic i Olympus.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

Patrzę na Twoje wcześniejsze posty, lutek14, rozumiem, że szukasz za 1500-2000 zł? No to zostają Ci najbardziej podstawowe 1-2 modele każdej z firm wraz z kitowymi obiektywami... Tak że specjalnego wyboru nie ma, skoro musi być np. Sony :) Soniaków nie odradzam, tylko tak jak komor pisze, najciekawsze modele to są w klasie tych najbardziej zaawansowanych. W ogóle odnoszę wrażenie, że oni ostatnio skupili się na rozwoju systemu FF, a odpuszczają trochę APS-C. Nie na tyle, żeby podejrzewać ich o wycofywanie się z tego rynku, ale jednak...
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

komor, tak jak mówisz - tak jest... Po prostu bardziej ufam. Nikon/Canon ponieważ znajomy fotograf używa tylko ich i szczerze poleca. Sony... Bo w domu wszystko od Sonego, więc z własnego doświadczenia znam ich jakość. Domyslam się, że za tą cenę nie trafię na jakiś niezwykle dobry aparat. Sądzę, że jakkikolwiek nie wezmę do tych 2000 zł, to i tak będzie lepszy od telefonu :)

TS Dokladnie... Tyle mogę dać :) Skoro jednak jak mówisz... Sony się 'może' zniknąć i zrezygnować z bezlusterkowców, to trochę niebezpiecznie by było kupić. Nie spodziewałbym się wtedy nowych obiektywów, aby miały wychodzić. Z tego powodu myślę nad tym Nikon 1 J5 albo Canon EOS M10, któŸe podałem na górze.

Mało wiem, liczę na Was ;)

A może ktoś poleca coś z Olympusa?
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

Polecić z Olmpua zawsze coś można można np Olka E-PL7 z normalnym obiektywem 14-42 rII (nie tym płaskim EZ. bo droższy i gorszy na krótszym końcu). W podstawowym zestawie cena powinna się zmieścić w ok 1.5 tys.

W tym wypadku polecenie ma istotne podstawy bo używam od dwu lat takiej nieco mniejszej wersji E-PM2 i jestem bardzo zadowolony z uzyskiwanych zdjęć i możliwości użytkowania dodatkowego sprzętu.

W przypadku E-PM2, nieco większa miniaturyzacja odbyła się kosztem pewnej komplikacji obsługi, bo więcej funkcji upchnięto w menu, a w E-PL5,6 i 7 są one obsługiwane przez pokrętło.

System bezlusterkowców Nikona jest oparty na bardzo małej matrycy i wciąż stanowi rodzaj eksperymentu, który się nie do konca przyjął. Co innego lustrzanki, a nawet kompakty Nikona.

Jeżeli chciałbyś naśladować w pełni swojego znajomego powinieneś pewno kupić lustrzankę.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

lutek14 napisał/a:
Skoro jednak jak mówisz... Sony się 'może' zniknąć i zrezygnować z bezlusterkowców, to trochę niebezpiecznie by było kupić.

Nie, nie zrozum mnie źle, to tylko moja luźna obserwacja, że przenoszą nacisk na bezlusterkowce pełnoklatkowe, czyli serię A7 i szkła FE. Może nie ma tak wielu premier szkieł APS-C, ale do tej pory pokazało sie ich całkiem sporo i wybór jest dość ciekawy.

lutek14 napisał/a:
Nie spodziewałbym się wtedy nowych obiektywów, aby miały wychodzić. Z tego powodu myślę nad tym Nikon 1 J5 albo Canon EOS M10, któŸe podałem na górze.

Problem w tym, że ani Nikon, ani Canon od dawna nie wypuszczają niemal żadnych obiektywów do swoich systemów bezlusterkowych. I wcale nie zanosi się na zmianę.

lutek14 napisał/a:
A może ktoś poleca coś z Olympusa?

W tym budżecie? Zobacz E-PL7. A z Fuji te maluchy z serii X-A. Fujik jest o tyle fajny, że daje chyba najładniejsze jpg-i (rzecz gustu) oraz ma kitowy obiektyw od 24 mm ekwiwalentu, więc szerszy kąt niż u reszty towarzystwa. Jest też większa matryca, dająca lepszą jakość zdjęć przy słabym świetle. Ale w porównaniu do Olków gorzej działa AF, nie ma stabilizacji matrycy, a obiektywy są droższe. W każdym razie te dwa systemy bezlusterkowe rozwijają się najszybciej na rynku (plus jeszcze Sony FE - poza budżetem)
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sob 27 Sie, 2016   

WojciechW - dziękuje. Zerknę na te Olimpusy. moze niekoniecznie w pełni chce go naśladować :) on jes profesjonalnym fotografem, który robi zdjecia od ponad 20 lat, a ja jednak chciałbym moc zrobic je dla siebie, na wysokim poziomie. I rozrywki oczywiście.

TS - ja przeglądam w tym momencie te Sony i takie modele sa w moim zakresie ceny.
http://www.sony.pl/electr...ktywami/slt-a58
http://www.sony.pl/electr...wami/ilce-3000k
http://www.sony.pl/electr...i/ilce-5000-kit
Ktoś cos o nich moze peiiedziec? Który z nich najlepszy?
olympus jeszcze, ale Fuji niekoniecznie...
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Sie, 2016   

Z tych 3 aparatów wybrałbym Sony α5000 wszystkie te aparaty maja jednakowy procesor obrazu BIONZ i matryce APS-C różni je od siebie to ze te lustrzanki to spore ciezkie aparaty które potrafią to samo co maleńki a5000

Obiektywów też nie brakuje !

http://allegro.pl/obiektywy-sony-e-89958?order=p

http://www.euro.com.pl/obiektywy,d3,mocowanie!sony-typ-e.bhtml
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sob 27 Sie, 2016   

FotoVideo Dzięki! Dając link do allegro naprowadziłeś mnie na inne pytanie. Obiektywy - wiadomo, swoje kosztują. Jak wygląda sprawa zakupu używanych? Na co zwracać uwagę?
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Sob 27 Sie, 2016   

Przy tym budżecie pakowanie się w Sony to moim zdaniem głupota.
Oczywiście w systemie Sony są świetne aparaty i obiektywy (szczególnie segment FF), ale to tylko przy kilkukrotnie większym budżecie niż ten, którym teraz dysponujesz.

Ten Sony α5000 to dziś po prostu badziew. Słaby AF, brak wizjera (i brak opcji dołączenia) + bardzo kiepski ekran, który dodatkowo nie obsługuje dotyku, co przy tego typu podstawowych aparatach jest bardzo odczuwalne - bez dedykowanych klawiszy funkcyjnych (co jest normalne w tej klasie sprzętu) i dotykowego ekranu niemal cała konfiguracja i sterowanie odbywa się poprzez przekopywanie się w menu.
Brak stabilizacji, co przy ograniczonym budżecie, ogranicza wygodę korzystania ze starych manualnych obiektywów. Do tego można dodać dosyć tandetne wykonanie i brak tak podstawowej rzeczy jak gorąca stopka.
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sob 27 Sie, 2016   

A z Olympusa? Bezlusterkowiec o wymiennych obiektywach? Na co można by zerknąć w moim zakresie cen?
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Sob 27 Sie, 2016   

Nie znam się za bardzo na cenach w Polsce bo sprzęt kupuję w innych krajach.

W tym budżecie jesteś ograniczony do tych podstawowych modeli wymienionych wcześniej producentów:
TS napisał/a:
W tym budżecie? Zobacz E-PL7. A z Fuji te maluchy z serii X-A. Fujik jest o tyle fajny, że daje chyba najładniejsze jpg-i (rzecz gustu) oraz ma kitowy obiektyw od 24 mm ekwiwalentu, więc szerszy kąt niż u reszty towarzystwa. Jest też większa matryca, dająca lepszą jakość zdjęć przy słabym świetle. Ale w porównaniu do Olków gorzej działa AF, nie ma stabilizacji matrycy, a obiektywy są droższe. W każdym razie te dwa systemy bezlusterkowe rozwijają się najszybciej na rynku (plus jeszcze Sony FE - poza budżetem)

Dodałbym jeszcze do tej listy Panasonika.
Inne systemy to raczej egzotyka, albo jakieś padliny (oczywiście w tym budżecie).

Najlepiej sprawdzić ceny (aparatu i ewentualnych obiektywów), poczytać testy i przeglądnąć zdjęcia wykonane takimi zestawami (flickr itp.) bo opiniom na forach nie można do końca wierzyć.
I na koniec, przed samym zakupem warto by było wziąć do ręki w jakimś sklepie i sprawdzić jak się sprawuje ich obsługa w praktyce. To bardzo istotny szczegół, a często pomijany w toku bezsensownych porównań mało istotnych cyferek.
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sob 27 Sie, 2016   

Rozumiem :)
Wlasnie zerkam na tego E-PL7... Cena trochę ponad, ale mógłbym silnie uzbierać te 300 złotych więcej. Chyba, że niewiele będzie się różnił oe E-PL6... W końcu to tak czy tak, pierwszy sprzęt z wyższej półki niż dotychczas.

Do tego się przymierzam, tylko chcę skonkretyzować na jakie patrzeć. Przejrzę testy tutaj na optyczne.pl, na youtube i tak jak mówisz Flickr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14