Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Stabilizatory i Slider ręcznej roboty.
Autor Wiadomość
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016   Stabilizatory i Slider ręcznej roboty.

Cześć. Mam zamiar wyposażyć się w slider i steadicama. Problem w tym że te rzeczy są drogie, więc mam zamiar zrobić sobie je samemu. Co o tym myślicie?
Tu podaje linki: Steadicamy

Slidery

Które z nich będą najlepsze?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Dziwne i nieprecyzyjne pytanie przynajmniej kiedy to czytam w nocy :) Slider to slider, a steadicam to steadicam :P Przecież nie pytasz co jest najlepsze rower czy wątróbka z jabłkiem :)

Obie rzeczy są tak użyteczne przy filmowaniu, ale służą do innych zajęć. Slider zastępuje częściowo dolly i każdy jest dobry o ile jest ... dobry, a raczej wykonany tak, by ruszał się płynni, bez wibracji i innych drgań. Tu też masz pole do popisu, bo albo robisz coś do dość szybkiego prowadzenia kamery, użytecznego do najazdów i odjazdów, albo jak wielu, elektroniczną zabawkę najlepiej sprawującą się w fotografii poklatkowej :) Ja mój pierwszy slider zrobiłem sam z metalowej półki z Ikei, starej pary rolek i kawałka deski. Działa, zresztą na YT możesz trafić na moje nagranie.
Co do stabilizacji, to już trochę gorsza sprawa, bo "za grosze" masz dość poprawnie wykonane chińszczyzny, które pomimo tego słabo nadają się do filmowania. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ jak wspomniałem słabo nadają się do filmowania pomimo prawidłowego wykonania, to ty zastanów się, na ile uda ci się wykonać użyteczny steadi domowymi metodami :twisted: Ale nie warto się poddawać, zwłaszcza jeśli masz kawał piwnicy/warsztatu. Jeśli tak, to sam bym ciebie z miłą chęcią odwiedził i pokombinował nad nowatorską konstrukcją.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Ja nie mam żadnego doświadczenia w filmowaniu, ale znajomy, który robi to zawodowo, pierwszy kupiony slider, tani, bardzo szybko oddał synowi i kupił drugi, 2- czy 3-krotnie droższy. Filmował wtedy 3-cyfrowymi Canonami i Panasem GH4 (to dla oceny wagi sprzętu, który chciał na tym suwać).
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

W sumie też nie wziąłem pod uwagę tego czego nie wiem, czyli wagi sprzętu. O ile do smartfona czy kamerki sportowej da się zrobić całkiem OK, tak czym sprzęt cięższy, tym wymaga większej precyzji, choćby w możliwości kalibracji.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

A o kranach kamerowych co myślicie? Chcę zamontować na nim lustrzankę wraz z niezbyt ciężkim obiektywem. Prawdopodobnie stałką lub małym jak kit do Canona 700d.
Kran kamerowy

[ Dodano: Wto 23 Sie, 2016 18:14 ]
Wybrałem ten slider Link [/center]
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Kran też się przydaje, tylko nie wiem czy taki mały :) Co do slidera, to przedstawione na filmie rozwiązanie uważam za najsłabsze z możliwych, zwłaszcza kiedy nie masz łożysk.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Aha...
A mógłbyś mi podać jakiś slider do wykonania ale z łożyskami? Rozumiem że ten nie bedzie płynnie prowadził kamery lub będzie to trudne aby taki efekt osiągnąć?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Po prostu może się zacinać, zwłaszcza jak na prowadnicy powstaną rysy. Podeślę na PW.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Ale ten co ja podesłałem można zrobić z cieńszych rurek i jak coś to dodać taki "wózek" na łożyskach jak ten twój. Ale jeśli zastosuję dobre rurki i wykombinuje sobie jakiś pokrowiec to rys nie będzie, co najwyżej tak małe że przez rzep zamontowany do tych uchwytów nie będzie drgań na filmie. Po prostu musiałbym bardzo dbać o ten slider. Więc chyba problem nie jest aż tak poważny. Aczkolwiek gratuluję twojego pomysłu. Bardzo fajny :mrgreen:

[ Dodano: Sro 24 Sie, 2016 19:01 ]
Ale chyba ciężko jest kontrolować ten na łożyskach bo przecież to będzie się bardzo ślizgało, nie?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Matpol7, najfajniej w DIY jest wymyślić coś samemu, ja miałem taką "wizję" i to działało. Rurki z Ikei są świetne i bardzo stabilne, spokojnie możesz na takich robić slider ślizgowy, ale ja wolę łożyskowane. Ja tak to kombinowałem, aby nie mieć potrzeby robienia kolejnych otworów w jednak dość masywnym kawałku blachy. Obecny mój slider też wykonany jest z owych rurek, ale zamocowany jest do nóg od przenośnej szafy na wieszaki. Serio, slider zrobić można z wszystkiego, byle był skuteczny. Jakiś czas temu zrobiłem mini dolly z elastycznego statywu (gorilla) i kółek od rolek. Jeśli puścisz taki dolly w rynience, masz slider :)
Co do kontroli slidera na łożyskach, bez znaczenia, ważne by się nie zaciął i nie drgał. Ja używając slidera staram się go ciągnąć na gumce. Czasem wykorzystuję mały ciężarek, aby sam równo jechał. Na to też są dziesiątki sposobów.
 
 
monkowy_dziadek 
Bywalec



Posty: 130
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

Matpol7, zobacz sobie to:
https://www.youtube.com/watch?v=oTLLBzuJuM4
akurat mam oryginał, ale może coś podpatrzysz do własnej konstrukcji.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

Ile ludzi tyle pomysłów.
Mi się i tak najbardziej podobał pomysł, którego niestety nie mogę znaleźć. Widziałem to z 3 lata temu. Gościu zrobił sobie zestaw pod kompakt czy małą kamerkę, już nie pamiętam. Idea była tak, że było to w oparciu o teleskopy i robiło za wszystko po drobnych modyfikacjach. Wszystko czyli statyw, stabilizację typu steadicam, kran i slider, a co najważniejsze, mieścił to w plecaku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15