Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do 1500 zł (edycja 2016)
Autor Wiadomość
Gosia_samosia 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

TomPL2 napisał/a:
Gosia_samosia napisał/a:

Ja już odrobinę zeszłam z półki cenowej sony rx100 (2000 zł) na rzecz Canon PowerShot G9 X (1700 zł...już lepiej - jesli chodzi o cenę...a i ocena tego apratu jest wyższa na innych www), ewnt wspomniany przeze mnie Panasonic Lumix DMC-LF1 (za niecałe 1200zł) - nikt sie nie wypowiedział...nie wiem czy az tak słabo wybrałam czy co...

Bo dyskusja rozgorzała :) LF1 osobiście nie używałem, ale wygląda całkiem spoko i ma dobrą recenzję na optycznych (http://www.optyczne.pl/235.1-Test_aparatu-Panasonic_Lumix_DMC-LF1_Wst%C4%99p.html), więc kolega Andrzej też może poprze ;)
Cytat:



Widziałam, widzialam i to również mnie skłania do tego wyboru :)

Fujifilm FinePix X10 też jest fajny. Panasonic LUMIX DMC-LF1 i Pentax MX1. Nie wiem jakie są ich ceny ale mnie się podoba w Pentaxie stabilizacja i 1/8000s.

Nikon Coolpix P340 jest bardzo obiecujący.
Cytat:



Jeszcze raz dziękuje za pomoc ale problem z tymi aparatami to fakt, że niestety ale nie są już dostępne :???: ani Nikon Coolpix P340 , ani Pentax ani Fuji. Tzn moze w jakiś małych stacjonarnych sklepach owszem ale to jak szukanie świętego Graala ;)


A czy zwykły zjadacz chleba jak ja dostrzeże dużą róznice w jakości zdjęć między wspomnianym Panasonicem a Sony rx 100 czy (ewnt Canon G9x :) ? czy te różnice są prawie niedostrzegalne ?? jak to jest w praktyce ?

W tym porównaniu wgrywa https://versus.com/pl/panasonic-lumix-dmc-lf1-vs-canon-powershot-g9-x panasonic ale nie wiem czy taka porównywarka jest wiarygodna :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

Kolego Andrzej M. - posunąłeś się trochę za daleko z epitetami wobec Wojmistrza.

Różnica pomiędzy ignorantem, a idiotą jest chyba zbyt duża :twisted:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
posunąłeś się trochę za daleko z epitetami wobec Wojmistrza.
Dokładnie tak samo . I nie użyłem bezpośrednio pisząc - nie bądź ... w tym kontekście jest dokładnie tak samo obraźliwe... Więć jeśli miał z tym problem i zgłosił - to mnie przysługuje identyczne prawo. Tym bardziej że to mnie zaczepiono.

[ Dodano: Pią 02 Wrz, 2016 20:13 ]
Gosia_samosia napisał/a:
W tym porównaniu wgrywa https://versus.com/pl/panasonic-lumix-dmc-lf1-vs-canon-powershot-g9-x panasonic ale nie wiem czy taka porównywarka jest wiarygodna

Nie gustuję w takich porównywarkach, ale zapewne pomagają wybrać model zależnie od opcji jakie ten oferuje. Nie mam nic przeciwko canonowi G9X, ale dla mnie bardziej zachęcająco wyglądałby Panasonic gdyby nie jedno ale ... Canon G9x ma matrycę 1", i po prostu lepszy, mniej szumiący obrazek. Wiele zależy jeszcze od obiektywów - jeśli szkła są tej samej klasy - to wybieram canona.
 
 
katy 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Witajcie ponownie, ostatnie dni spędziłam na intensywnym przeszukiwaniu sieci w odpowiedzi na pytanie co wybrać. Zastanawiam się czy nie dać sobie spokój z kupnem aparatu w takim budżecie jakim dysponuje bo nie chciałabym bez sensu wyrzucić pieniędzy w błoto. Z drugiej strony szykuje mi się wyjazd na którym chciałabym zrobić kilka fajnych fotek. Dużo dobrego przeczytałam o aparacie SONY RX100, jednak to nie moja półka cenowa w tym momencie, zastanawiam się jednak na ile amator taki jak ja wykorzysta możliwości takiego aparatu, czy różnica między takim modelem a modelem o gorszych parametrach jest aż tak duża dla zwykłego pstrykacza zdjęć. Znalazłam w sieci takie zestawienie które mnie mocno zastanawia bo ja na tych zdjęciach ogromnej różnicy nie widzę
http://pixelpartner.co.uk/HX90/index.php/test5-2/
Na dwóch pierwszych zdjęciach mam wrażenie że to zrobione HX90 jest bardziej wyraziste niż RX100. Jedyne co mnie martwi to czy aparatem o takich parametrach jak HX90 da się zrobić ładne zdjęcie makro, chodzi mi o zdjęcia roślin??
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

katy napisał/a:
Dużo dobrego przeczytałam o aparacie SONY RX100, jednak to nie moja półka cenowa w tym momencie, zastanawiam się jednak na ile amator taki jak ja wykorzysta możliwości takiego aparatu, czy różnica między takim modelem a modelem o gorszych parametrach jest aż tak duża dla zwykłego pstrykacza zdjęć.

Nie ma co się bać „wykorzystywania możliwości”, bo chodzi o wielkość/jakość matrycy i jakość optyki, a nie ilość guziczków czy pozycji w menu.

katy napisał/a:
Znalazłam w sieci takie zestawienie które mnie mocno zastanawia bo ja na tych zdjęciach ogromnej różnicy nie widzę

Zdjęcia z HX90 są od razu mocno wyostrzone, więc na tych miniaturkach prezentują się lepiej. Klikałaś na te zdjęcia żeby zobaczyć czym się różnią w skali 1:1, czyli kiedy porównujesz poszczególne piksele z matrycy? Zwróć uwagę, że na zdjęciach z HX90 widać więcej szumów, i to nawet na czułościach nominalnie niższych niż w RX100. Co dopiero będzie więc w trudniejszych warunkach oświetleniowych? Też masz na to odpowiednie zdjęcia w tym porównaniu. Zobacz na ilość detali na zdjęciu ołtarza z RX100 (ISO 800) w porównaniu do HX90.
 
 
katy 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Dziękuję za odpowiedź, zdaję sobie sprawę że różnice między takimi aparatami będzie widać przy gorszym oświetleniu, na tych zdjęciach też zauważyłam że RX100 radzi sobie w takich warunkach lepiej. Z tym że ja najczęściej fotografuję na zewnątrz stąd moje rozterki. Jeśli rzeczywiście jedne zdjęcia są bardziej wyostrzone to porównywanie jest niemiarodajne.
Szkoda że nie znalazły się tam zdjęcia makro bo to najbardziej mnie nurtuje jaka byłaby różnica.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Możliwości makro masz w teście RX100, we wszystkich czterech wersjach, w odpowiednim rozdziale:
http://www.optyczne.pl/19...cjonalność.html
szukaj tego zdjęcia:


W RX100 II było ciut gorzej:
http://www.optyczne.pl/24..._wykonania.html
Jeśli interesujesz się wersją III lub IV, to już znajdziesz sama.

HV90 ma lepsze makro:
http://www.optyczne.pl/33...t_DSC-HX90.html
 
 
katy 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016   

Dziękuję bardzo za pomoc, zapoznałam się już przedstawionymi testami, teraz pozostaje tylko podjęcie decyzji
 
 
xerox 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   Pomoc przy zakupie aparatu kompaktowego.

Witam, potrzebuję pomocy przy zakupie aparatu. Przeczytałem wszystkie wątki z serii "aparat do..." ale nie znalazłem sprzętu dla siebie.

Wymagania:
Oczywiście kompakt, z jak najlepszym trybem makro ( dużo fotografuję małych przedmiotów na wolnym powietrzu lub w lesie) czasami też jakiś krajobraz.
Nie specjalnie potrzebuję zooma, ani innych dodatków typu wifi, geo itd.
Ważne żeby aparat radził sobie w kiepskim świetle i był solidny.
Wolałbym nowy niż używkę.
Cena do ok. 1500zł.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestię. Pozdrawiam.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Gru, 2016   

xerox, czemu zakładasz kolejny wątek na ten sam temat, na dodatek z nic nie mówiącym tytułem „Pomoc przy zakupie aparatu kompaktowego”? Scalam, może ktoś coś jeszcze doradzi.
 
 
MichalKichal 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Pozwolę sobie podpiąć się tutaj. Zdaję sobie sprawę, że pytania jak moje są szczególnie uwielbiane, ale sam sobie nie poradzę, bo próbuję coś wybrać już ze trzy miesiące i nic. Poszukuję aparatu do 1500 zł z możliwym małym wahnięciem. Nie znam się na robieniu zdjęć i pewnie mimo chęci to się nie zmieni. Potrzebuję aparatu do robienia zdjęć rodzinnych, z okazji urlopów itp. Zastanawiałem się nad bezlusterkowcem Lumix DMC-G6K, ale oceny mnie odstraszyły. Dodatkowo nie wiem, czy kiedykolwiek wykorzystam wymienną optykę. Z tego powodu myślę nad kompaktem. Czy jesteście w stanie coś doradzić?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

http://www.optyczne.pl/po...=1594&add2=2040
 
 
MichalKichal 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

PDamian napisał/a:
http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=3&add0=1909&add1=1594&add2=2040


Dziękuję!
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Linki do testów na dole porównania.
 
 
MadalenaM 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 08 Sty, 2017   

Witam serdecznie,

temat już kilkukrotnie poruszany ale jako kobieta oczywiście mam problem z decyzyjnością ;) . Dlatego potrzebuję konkretnej męskiej rady.
Jestem totalną amatorką i totalnie nie znam się na sprzęcie. Buszuję po tzw. internetach od kilku dobrych dni i nic z tego nie wynika. No i jak nie Wy to już chyba nikt :)
Do rzeczy.
Budzet: 1500zł (+/-200)
Cel: dobrej jakości zdjęcia w trakcie podróży, imprez, okolicznościowe dla własnego użytku. Zależy mi także na dobrej jakości filmów.
Rozważałam: Sony Cyber-shot DSC-HX400
Sony Cyber-shot DSC-RX100
Ale nie wiem do końca na czym się skupić. Ważna rzecz jasna korelacja jakości do ceny. Będę wdzięczna za każdą pomoc. Wiem, że za mnie nikt decyzji nie podejmie, ale jakby ktoś miał ochotę mnie w tej kwestii wyręczyć a przynajmniej dopomóc wielkie dzięki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14