Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka Nikon d3300 czy bezlusterkowiec - ciemne lokum
Autor Wiadomość
Arturr 
Początkujący


Posty: 38
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Arturr napisał/a:
Za godzinę, zrobię wielki, prwyatny unboxing :D
Ale odpal najpierw jakąś kamerę :D


Dopiero dzisiaj się wyrobiłem ok. 14 - 15 tej :D
Nagrałem wszystko, dla bezpieczeństwa. Teraz ta kamera, co raz ciemniejsze filmy, jakby w jej obiektyw wpadało, co raz mniej światła. Sfilmowałem przy otwartym oknie balkonowym - mój stary, niezawodny sposób :D

Nie chcę jej sprzedawać, bo jest fajna i poręczna - choć pierwotnie, jak pisałem, miałem kupić, jakiś "camcorder". Spróbuję przywrócić ustawienia fabryczne.

Jeśli chodzi o lustrzankę to ... odpaliłem, policzyłem akcesoria itd. Rozpakowałem obiektyw 50-250 STM. Jutro lub w poniedziałek, będę miał 18-55 STM - bardzo mało używany.

Całość podłączyłem, sprawdziłem i ... jestem pod ogromnym wrażeniem. Lustrzanka, jest fabrycznie nowa, chropowata w dotyku. Przyciski działają idealnie, ekran to najprawdziwsza "bajka", czuły, jak w smartfonie a jednocześnie bardzo wyraźny.
Jest odrobinę wolniejszy od Nikona 5000D, ale dla mnie to przeskok - nawet w stosunku do Nikona o tysiąc mil - mając, cały czas na uwadze filmowanie.

Filmy i zdjęcia na automatycznych ustawieniach, wyglądają ładnie - filmy bardzo ładnie ... a na ręcznych pewnie, będzie bardzo, bardzo ładnie.


Komor, masz rację. Mam cały zestaw najsilniejszych taśm led. Dzisiaj, miałem je zamontować, tylko cały czas ... w między czasie, gdy maluję podłogę na balkonie, zastanawiam się nad kloszem lub dyfuzorem :D

Myślałem, także o zwykłej oprawce i żarówce z typowym dyfuzorem


ŻARÓWKA LAMPA ŚWIATŁA STAŁEGO 65W=325W 5500K

Autofocus manualny do filmowania ... to dobra wiadomość, bo obiektyw, będzie wtedy zdecydowanie tańszy :D
Normalnie to nie patrzę zbytnio na ceny, jeśli chodzi o dobrej jakości sprzęt, ale akurat w ostatnim czasie, mam kumulację wydatków :D
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

To i podpowiem coś o światełku. Z taśmami LED nie jest źle, ale trzeba uważać na prąd, bo na zwykłych zasilaczach migają przed kamerą. Ja robiłem jakiś czas temu różne konstrukcje z LED, ale zasilałem je z akumulatorów, względnie też warto pomyśleć o sterowaniu, przez co jak aku jest na wyczerpaniu to nie masz przygasania. Podpowiem też, że fajnie mieć ogniwa LiFePo4, bo ładują się momentalnie, ale równie dobrze i taniej jest katować żelowe aku od motocykla.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

Albo szukać zasilacza impulsowego o wysokiej częstotliwości pracy przetwornicy lub "starodawnej " konstrukcji transformatorowej. Można też poszukać z demobilu jednokanałowego zasilacza laboratoryjnego ;)
 
 
Arturr 
Początkujący


Posty: 38
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

Nigdy nie rozważałem zakupu zasilacza stabilizowanego pod kątem migotania.

Wojmistrz, właśnie w garażu, mam oświetlenie led, tylko i wyłącznie z akumulatora samochodowego, zregenerowanego prostownikiem CTEK :)
Działa wyśmienicie.

Zastanawiam się nad zasilaczem z laptopa Dell, który znalazłem na Allegro:

ZASILACZ STABILIZOWANY DELL 12V 12.5A 150W

Nie mam oscyloskopu, aby przetestować a labolatoryjny, używany to koszt ponad 100 zł.


Nie chciałbym, znowu dać się ponieść wenie, bo pewnie wpadłbym na kilka innych pomysłów i wydał sporo pieniędzy :D

Na razie ... wracając do osprzętu, kupiłem dodatkowy akumulator Duracell - Canon, pilot na podczerwień, wężyk spustowy, zasilacz 7,4v Premium Gold - choć pewnie sam zasilacz podmienię na inny, pewniejszy.


Jeśli chodzi o głowicę to raczej zdecyduję się na tą:

GŁOWICA OLEJOWA VIDEO DIGIPOD TR688H

... oraz u tego samego sprzedawcy. GRIP W związku z gripem, czy firma Nevell to taki lepszy no name, czy celuje wyżej z jakością.


Właśnie w związku z oświetleniem, maluję podłogę na balkonie jasną farbą. Efekt odbicia świata, przeszedł moje oczekiwania. Nie spodziewałem się, że kolor kości słoniowej, tak rozjaśni przestrzeń balkonową.

Mam zrobione dodatkowe oświetlenie i brakuje mi, tylko na ścianie i suficie po lewej stronie od stanowiska, aby nie było cieni. Bardzo dobry efekt, daje mi lampa halogenowa, gdzie klosz, jest skierowany w sufit, tak, że nie razi z boku. Problem polega na tym, że zużywa ona 350W :D

Wybaczcie, brak składni, ale trochę ... że tak powiem, "przyćpałem" po tym malowaniu :D

[ Dodano: Pon 05 Wrz, 2016 01:04 ]
Wybaczcie za post pod postem, nie przeczytalibyście tego.

Na szybko, kupiłem żarówkę firmy Lenso, świecącą światłem stałym, którą wrzucę w klosz imitujący dyfuzor. Z tą żarówką, będę miał z każdej strony oświetlenie, gdzie jedna strona to okna. Nie wiem, jak się sprawdzi, zobaczymy w praniu.

Chciałbym zacząć, już filmować i bawić się aparatem, Mam nadzieję, że na razie wystarczy.Świetlówka lampa 325W 5500K światło CIĄGŁE białe


Balkon pomalowany i zapachowa katownia dobiegła końca :D ... a pisałem o balkonie, bo on, też będzie planem do filmowania, ze względu na światło. Z tego względu, pomalowałem ciemny brąz na jasną kość słoniową.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15