Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pon 16 Kwi, 2018
Lightroom -znaki zaptania przy katalogach - brak edycji foto
Autor Wiadomość
Prim 
Początkujący


Posty: 48
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   Lightroom -znaki zaptania przy katalogach - brak edycji foto

Witajcie,

włączam Lightroom, i otrzymuje jakieś informacje, patrzę dalej, a przy katalogach znaki zapytania. Wchodzę nie mogę edytować zdjęć.
Napis: "The folder not could be found"

Jak to naprawić?
Lightroom robi kopie zapasowe, jak wczytać ostatnią kopię zapasową którą zrobił?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

Google, Googli, Googlom, Google, Googlami, o Googlach, O! Google!

https://helpx.adobe.com/lightroom/help/back-catalog.html#restore_a_backup_catalog

Jeśli odzyskiwanie bazy ma pomóc. Bo są też inne możliwości. Jak ponowny import/usunięcie folderów (zdjęć) ze znakami zapytania, czy Library->Find All Missing Photos.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

Ejże, ejże. Najpierw trzeba sprawdzić, czy rzeczywiście zdjęcia są na swoim miejscu, zanim zaczniecie przebudowywać bazę czy odzyskiwać ją z backupu.

Prim, sprawdź gdzie wg Lightrooma powinny być te zdjęcia (nazwy dysków i folderów pokazują się explicite na liście) i zajrzyj na dysk, czy rzeczywiście tam są. Może zmieniłeś nazwę folderu nas inną?
 
 
Prim 
Początkujący


Posty: 48
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

Komor, dzięki za przytomną reakcję. Miałeś rację.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Między innymi z tego powodu nie pracuję w Lightroomie. Nie przemawia do mnie idea trzymania całej historii swoich prac w jednym pliku. Zaufałem tandemowi Bridge i CameraRaw. Identyczna funkcjonalność, ale jak czegoś nie widzę, to znaczy, ze tego nie ma. Żadnych znaków zapytania... Zwykła praca na pojedynczych plikach umieszczonych w zwykłych folderach.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Tutejszyn napisał/a:
Między innymi z tego powodu nie pracuję w Lightroomie. Nie przemawia do mnie idea trzymania całej historii swoich prac w jednym pliku.

Ale przecież wcale tak nie jest, że coś jest w jednym pliku. Ja mam włączone używanie plików XMP, do każdego RAW-a mam plik XMP, który w każdej chwili zresztą mogę otworzyć Photoshopem i wszystkie edycje z Lightrooma mieć honorowane. Sama baza danych LR to inna sprawa i coś, co inaczej nie może być zorganizowane, jeśli chcesz z tego korzystać.
Stosując Lightrooma jako bazę danych zdjęć mogę przeglądać nawet te zdjęcia, których obecnie nie mam na dysku (to znaczy mam offline, na niepodpiętych wolumenach). Nie wiem czy Bridge też ma tę funkcjonalność, ale na pewno nie umożliwia obróbki zdjęć, które są offline, a w LR jest to możliwe, jak się włączy generowanie proxy (kosztem zajętości miejsca oczywiście). W sumie Bridge wiele powiela z LR (i pewnie odwrotnie), bo ma też tagowanie, kolorki, przeszukiwanie za pomocą tychże itd. Pracując w PS nie masz natomiast jednej zasadniczej zalety – historii operacji i możliwości wycofania się w późniejszym czasie. Oczywiście z kolei LR nie umożliwia zaawansowanej obróbki dostępnej w PS (warstwy, itd.).
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

Nie będę tworzył nowego wątku i zapytam tutaj.
Czy ktoś z obecnych przenosił katalogi Ircat i Irdata ze starszej, do nowszej wersji Lightrooma ?
Jak to wygląda w praktyce ?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

avalon, mam jeden i ten sam katalog od wersji 1 Lightrooma. Przesiadki robiłem do każdej kolejnej wersji (w sensie: zawsze przesiadałem się z n do n+1, nigdy do n+2) i nigdy nie miałem problemu z konwersją, którą Lightroom robił automatycznie po pierwszym odpaleniu nowej wersji. Zawsze miałem backup poprzedniej wersji katalogu na wszelki wypadek. Ostatnią przesiadkę robiłem tydzień czy dwa temu, bo CC 2015 po aktualizacji do CC Classic* też modyfikował katalog, ale tym razem sam wykonał kopię, pozostawiając stary katalog nienaruszony.


* Niech ich zczyści za tę nazwę i to, co się za nią będzie w przyszłości kryło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15