Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 22 Lut, 2008
Co zamiast KITA do Canona
Autor Wiadomość
mankitifika 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

No oczywiście, że używany i do tego z przesyłka. Wydawał się być idealny jako uniwersalny zoom, głośny AF nie bedzie przeszkadzał bo to jednak 40D. Myślisz Panie komor, że nie warto ryzykować i za tą kasę kupić coś innego? Nawet kit i od razu stałkę? Wtedy już nawet nowe wchodzą w gre. Czy lepiej ryzykować i szukać Tamrona 17-50 czy Sigmy 17-70?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Czy ryzykować to chyba zależy od konkretnej oferty, nie? Ja wolałbym mieć jakiś uniwersalny zoom i w tym budżecie pewnie bym się rozglądał za tymi właśnie wymienionymi obiektywami. Kiedyś wybrałem Sigmę 17-70 z powodu uniwersalności wycieczkowej. Kit 18-55 (obecnie znacznie lepszej jakości niż kiedyś) plus stałka 50mm to jest dobry start wtedy, gdy bardziej interesuje nas portretowanie niż np. fotografia wycieczkowa.
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Jeśli chodzi o Tamiego 17-50 (mk I), to mam bardzo mieszane uczucia. To jedyne szkło w mojej szklarni, które samo się rozjechało (przestało dobrze ostrzyć), odpadły w nim gumy. Ponoć Sigmy są trwalsze.
Choć przyznam, że do czasu, pracowało świetnie, było ostre jak żyleta, z dość pewnym i szybkim AF (ale głośnym).
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

DarkRaptor napisał/a:
To jedyne szkło w mojej szklarni, które samo się rozjechało (przestało dobrze ostrzyć), odpadły w nim gumy.

Pewnie nim po skałach rzucałeś :wink:
 
 
Elderbary 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Wto 06 Gru, 2016   

Szukam jakiegoś używanego obiektywu do Canon 700D, budżet to około 1k zł. Napaliłem się na Sigme 17-70 hsm lecz niestety muszę ją oddać bo okazało się że ma zepsuty autofcous (działa bardzo wolno i głośno + zepsuta stabilizacja). Na innym forum doradzono mi w tej cenie sigme 17-50. Generalnie po kicie szukałem czegoś z lepszym światłem oraz zoomem. Myślę że tą sigme 17-50 mógłbym zaryzykować i pozniej zbierac na jakas stalke typu 85mm. A może jest coś podobnego do simgy 17-70 hsm w tej cenie? Generalnie aparatem robię zdjęcia uliczek, budynków itp oraz kręce filmy (czasami te 55mm w kicie to mało)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 06 Gru, 2016   

Elderbary, ale czy to jest jedyna Sigma 17-70 na świecie, że jak jedna się okazała uszkodzona, to innego egzemplarza już nie chcesz? Sigma 17-50 da Ci lepsze światło i lepszą jakość niż kit, ale zakres mniejszy. Sam musisz zdecydować, co Ci bardziej potrzebne.
 
 
Elderbary 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Wto 06 Gru, 2016   

komor napisał/a:
Elderbary, ale czy to jest jedyna Sigma 17-70 na świecie, że jak jedna się okazała uszkodzona, to innego egzemplarza już nie chcesz? Sigma 17-50 da Ci lepsze światło i lepszą jakość niż kit, ale zakres mniejszy. Sam musisz zdecydować, co Ci bardziej potrzebne.

Wiem że mój egzemplarz nie jest jedyny na świecie lecz na forum canona sporo osób miało z nią takie problemy - dlatego nie wiem czy warto się w niego pchać :) Dostałem propozycję 17-50 dlatego napisałem tutaj :) Często w zdjęciach "spacerowych" przydałaby się większa ogniskowa. Generalnie do tego forum mam duży sentyment i wolę tutaj uzyskiwać informacje :) Co do sigmy 17-70 warto szukać dobrej? Czy może pójść w "mniej awaryjny" s 17-50 i potem kupić np canona 85mm. Najchętniej to bym poszedł w większy zakres niż 17-70 lecz zależy mi na lepszym świetle niż w kicie i mam ograniczony budżet + nie można mieć wszystkiego :)

[ Dodano: Czw 08 Gru, 2016 09:34 ]
Znalazłem coś takiego - sigma 18-250 f3.5-6.3 dc os hsm macro. Dość ciemne szkło ale ma fajny zakres ogniskowych, łapie kurz lecz ponoć dobrze skalibrowany robi ładne zdjęcia + ma cichy autofocus, cenowo też spoko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 16