Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zestaw startowy do rozwoju
Autor Wiadomość
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Sro 11 Sty, 2017   

Google mam opanowane...ceny tez. I choc cenowo ok to jednak optyka odpycha od zakupu soniaczka :neutral: . W dwoch slowach...ciemno widzę. Pod kazdym względem. Pobiegam jeszcze po sieci i moze znajdę skarb. :razz: szkoda ze Lx100 nie ma wymiennego...coz celuje w gx7 bo zaraz moze go juz nie byc... :neutral:

[ Dodano: Sro 11 Sty, 2017 19:01 ]
WojciechW,

Zeiss...i to moze mnie zrujnować. :cool:
Pozdrawiam milo :wink:

[ Dodano: Sro 11 Sty, 2017 19:15 ]
P.s...ciekawa jestem na ile po 15 stycznia zmienią się ceny olympusa po promocji....

[ Dodano: Sro 11 Sty, 2017 19:27 ]
Panasonic 14-140 mm II to ten z 4,0-5,8 f ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 11 Sty, 2017   

kosmitka napisał/a:

Panasonic 14-140 mm II to ten z 4,0-5,8 f ?


Niestety nie.
nowsza wersja tego obiektywu to:
14-140/3.5-5.6 P.O.I.S.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

kosmitka, nie kieruj się jedynie ceną korpusu z krótkim, kitowym zoomem, ale bardziej tym, co chcesz docelowo uzyskać pod katem jakości użytkowania aparatu.
Wahasz się pomiędzy Sony a Panasonic/Olympus. Oba systemy mają zalety i wady. Ja zwracam Ci uwagę na aspekt, który ma dla Ciebie znaczenie, tzn. gabaryty sprzętu (o które obawiałaś się jeszcze przy decyzji kompakt vs. bezlusterkowiec).
Zestaw m4/3 złożony z korpusu i 2-3 obiektywów (w tym 1 dłuższy zoom) będzie wyraźnie mniejszy i ciut lżejszy od analogicznego zestawu Sony z matrycą APS-C.
Sony ma z kolei pewne przewagi wynikające po prostu z większej matrycy. Tylko moim subiektywnym zdaniem w turystyczno-domowym foceniu one będą w dużej mierze pomijalne, bo ta różnica nie jest kolosalna.
Pozdrawiam
-J.
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   

Czy to prawda że lumix g7 po włączeniu cicho szumi a szum może wzrastać wra z zoomem ? Czy tak mają wszystkie bezlusterka. Bo zmartwiłam się :cry: :cry: :cry:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   

Szum wzrasta wraz z wyższym iso.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   

Szum szumowi pewno nierówny. Tyle, że nie zrozumiałem o jakie zjawisko chodziło koleżance.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   

"Cicho szumi", to chyba chodzi o efekty dźwiękowe?
Ale na to mogą odpowiedzieć tylko ci, którzy znają ten aparat. Ewentualnie pytanie pomocnicze:
to słychać podczas fotografowania, czy może na filmie zrobionym tym aparatem?
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   

W Olkach, ale nie wiem czy we wszystkich można wyczuć na dokrętkach delikatne metaliczne dżwięki (chyba związane z układem stabilizacji), a Panasy wg. testów są pod tym względem lepsze.

Co do szumów o których wspominał muzyk to są to zakłócenia obrazu pojawiające się przy zwiększaniu ISO, bo jak wiadomo zakłócenia elektroniczne są też nazywane szumami. Na zdjęciach mają one postać szpecących obraz nierównomiernych, często kolorowych plamek. Żeby się przekonać jak to wygląda, najlepiej jest otworzyć sobie w komputerze pierwszy lepszy test, bo opis szumów obrazu stanowi zwykle bardzo ważny punkt testu aparatu.

Z poziomem szumów bywa róźnie w różnych aparatach, ale moim zdaniem nie można powiedzieć, że bezlusterkowce są jakoś szczególnie szumiące - również te z m 4/3.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

Szum...mam na uwadze szum jaki w moim przypadku stanowi o włączonym i gotowym do pracy aparatem. To tak jakby włączyć jakieś urządzenie w stan czuwania...choć na przykład przecież tv nie szumią ;-((...ale auto po zapaleniu pracuje cicho ;-) ...Powiem tak...lustarzanka moja nie szumiała. Włączyłam i tyle..a tu jakieś delikatne szszszsz...z wnętrza ;-((...No i nie wiem czy oddać aparat czy nie bo tak jest od zakupu ;-((
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

Hipochondria sprzętowa.

Pomyśl sobie, że on do ciebie mruczy.
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

PDamian napisał/a:
Hipochondria sprzętowa.

Pomyśl sobie, że on do ciebie mruczy.


Czyli że nie oddawać i tak ten typek G7 każdy ma :neutral: ?
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

Mój E-PM2 potrafi wydać jakieś dźwięki zaraz po włączeniu, ale później jest już całkiem cicho. Wydaje również jakieś dźwięki przy włączaniu. Dźwięki te są pewno związane z przygotowaniem jakichś układów mechaniczno-elektronicznych do pracy, a może chodzić również o operacje czyszczenia matrycy.

W przypadku lustrzanek użytkownik z drżeniem serca oczekuje na ów szlachetny odgłos podnoszenia lustra i wyzwalania migawki i może przeoczyć inne cichsze dźwięki. Przynajmniej tak jest w moim wypadku.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

[ Dodano: Pon 30 Sty, 2017 16:39 ]
PS. Przepraszam, miało być oczywiście: Wydaje również jakieś dźwięki przy wyłączaniu.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

Ja bym jednak podrążył temat. Skoro tutaj nikt nie wie, popytałbym gdzie indziej. Moim skromnym zdaniem - aparat fotograficzny, który jest tylko włączony i nic więcej, nie powinien wydawać żadnych dźwięków.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

kosmitka napisał/a:
Szum...mam na uwadze szum jaki w moim przypadku stanowi o włączonym i gotowym do pracy aparatem. To tak jakby włączyć jakieś urządzenie w stan czuwania...choć na przykład przecież tv nie szumią ;-((...ale auto po zapaleniu pracuje cicho ;-) ...Powiem tak...lustarzanka moja nie szumiała. Włączyłam i tyle..a tu jakieś delikatne szszszsz...z wnętrza ;-((...No i nie wiem czy oddać aparat czy nie bo tak jest od zakupu ;-((


Jaki obiektyw?
Jak stabilizowany to prawdopodobnie hałasuje właśnie stabilizacja.
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

To zjawisko dotyczy obiektywu 14-140 mm 3,5-5,6 Panasonica....no normalnie to jakieś dziwne dla mnie...niby to nic specjalnego ale w totalnej ciszy w mieszkaniu jak pstrykam fotkę z wizjera to słychać jakieś szmery :neutral: , może to i stabilizacja. Ciekawi mnie czy to odosobnione zjawisko czy wszystkie G7 tak mają. W sieci nikt nie chwali się takimi pseudo parametrami :cry: Zanim z tą nowinką podejdę do saloniku sprzedaży to chciałabym mieć jakieś zdanie w temacie. A nie mam też innego obiektywu aby przepiąć i sprawdzić... :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15