Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Plener poślubny i modelki - Jak zacząć?
Autor Wiadomość
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   Plener poślubny i modelki - Jak zacząć?

Witam
Zaczęło się od pomysłu, żeby sfotografować w lipcu 2018r znajomych - plener poślubny. Jako ze nie mam obecnie sprzętu - wszystko muszę na tą okazję kupić. Ale pytanie - co dalej robić z tym sprzętem - przygotowanym pod fotografowanie ludzi. I dlatego, żeby sprzęt się nie marnował chciałbym przez najbliższe kilka lat fotografować modelki...To coś nowego, bo dotychczas amatorsko robiłem krajobrazy i robiłem fotomontaże.
Moje pytania:
1. Jaki sprzęt kupić na plener poślubny / do fotografowania modelek [dotyczy wszystkiego oprócz komputera stacjonarnego, bo mam szybki]
2. Jak powinna wyglądać umowa z modelką [ brak ograniczeń co do publikacji]
3. Ile się płaci modelkom?
4. Jak retuszować - gdzie są proste porady?
5. Przydatne strony www
6. Lustrzanka czy coś innego?
Akurat to , że nie mam sprzętu - nie znaczy, że zaczynam fotografię od zera. Pierwsze cyfrowe zdjęcie wykonałem w 2006 roku. Myślę, że najważniejszy jest tu budżet na wszystko. Ustalam budżet na cały sprzęt na kwotę 30 tysięcy złotych. Jeśli jednak warto dołożyć to mogę podnieść tą barierę kwotową...
Data zakupu: najpóźniej grudzień 2017. Do tej porty fotografowałem m.in. 1D II 24-70 2.8L /70-200 2.8L IS więc profesjonalny sprzęt nie jest mi obcy. Nie ukrywam ze myślałem na używanym 200 2.0 zamiast kilku innych szkieł i używane dobre profesjonalne body. Czy to zły krok? Wiem, że tak naprawdę, każdy fotograf powinien sam sobie wybrać sprzęt, ale ja chciałbym usłyszeć opinię innych fotografów w tej sprawie :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

ad 2. Są wzory w sieci.
ad 3. Od zera ("będziesz miała do portfolio") do nieskończoności. Pomijając te skrajności, czytałem kiedyś, że od 500,- zł za sesję.
ad 4. Polecam wideoporadniki Kuby Kazimierczyka na fotoblogia.pl
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

janqseven napisał/a:
aczęło się od pomysłu, żeby sfotografować w lipcu 2018r znajomych - plener poślubny. Jako ze nie mam obecnie sprzętu - wszystko muszę na tą okazję kupić.

Fantastyczny początek. :) Ale ja też zawsze mam taką wymówkę, że muszę coś kupić ze względu na zlecenie. :)

janqseven napisał/a:
Nie ukrywam ze myślałem na używanym 200 2.0 zamiast kilku innych szkieł

Ja chętnie bym przygarnął 200/2, ale na pewno nie zamiast innych, częściej przydatnych szkieł. Tylko jak już zaspokoję ważniejsze potrzeby, np. 70-200, czy 135, nie mówiąc o tańszych i potrzebniejszych rzeczach.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 19 Lut, 2017   

Jeden z wzorów umów, a przy okacji ciekawa strona:
http://fotoprawo.pl/index.php/wzory/
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Nie 01 Paź, 2017   

Na chwilę obecną mam budżet około 9.000zł [Ale docelowo 30000zł- czyli później coś dokupię za 21 tys.]
Na rynku jest tyle sprzętu i masa sprzedawców którzy, "wiedzą"co i jak! Ciekawy jestem Waszej opinii! Jak to sobie wyobrażam? Na początek jeden obiektyw i jedno body! Zastosowanie - portret...Wszystko prowadza się jednak do pytania z jakiej firmy? :)
Moje propozycje
1D III + 50L
D3 + 50 1.4
A7 + 50 1.8
Tyle lat fotografowania a nie potrafię sobie sprzętu dobrać :mrgreen:
Po za tym są jeszcze inne aparaty i obiektywy...nie ogarniam tego
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

janqseven, po co Ci jakieś 1D III czy inne D3? Planujesz bieganie po stadionach sportowych za piłkarzami czy innymi koszykarzami? Czy uważasz, że droższy aparat zrobi za Ciebie lepsze zdjęcia?

janqseven napisał/a:
Na początek jeden obiektyw i jedno body!

Jeśli jesteś kreatywnym artystą, to może to być dobry plan. Jeśli jednak uważasz się za aspirującego rzemieślnika, który ewentualnie chciałby się utrzymać zarobkowo z fotografii, to proponuję jednak pomyśleć o jakimś świetle i albo zoomie, albo więcej niż jednej stałce.

janqseven napisał/a:
A7 + 50 1.8

Przyszłościowo, ale nie najtaniej. Ja jednak celowałbym w C lub N.
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Pon 01 Cze, 2020   

mam 1D III + 501.2L robię TFP i mam frajdę :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14