Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2017)

Stoję przed wyborem pierwszej lustrzanki, mam na to 2tys zł. Wole kupić używany w dobrym stanie, lepszy aparat z allegro wraz z obiektywem 18-105mm niż nowy, z najniższej półki z 18-55. Akurat mam możliwość kupna Nikona d5200 z przebiegiem 2tys zdjęć z obiektywem Nikkor 18-105 VR, za 1800zł. Pytanie do was, czy dostane coś lepszego w tej cenie? Czy warto spojrzeć na jakiś inny model? Uprzejmie proszę o rade.
Ostatnio zmieniony przez komor Czw 04 Maj, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

rockybalboa napisał/a:
czy dostane coś lepszego w tej cenie?


Raczej nie.
D5300 ma trochę lepszą obudowę i procesor -ale to szczegóły.

Obiektyw 18-105mm będzie lepszy od 18-55mm.
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

PDamian napisał/a:

Obiektyw 18-105mm będzie lepszy od 18-55mm.


O tym wiem ;) dzięki za szybką odpowiedź.
 
 
BartekG 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   Re: Pierwsza lustrzanka do 2tys z obiektywem - Nikon D5200?

rockybalboa napisał/a:
Stoję przed wyborem pierwszej lustrzanki, mam na to 2tys zł. Wole kupić używany w dobrym stanie, lepszy aparat z allegro wraz z obiektywem 18-105mm niż nowy, z najniższej półki z 18-55. Akurat mam możliwość kupna Nikona d5200 z przebiegiem 2tys zdjęć z obiektywem Nikkor 18-105 VR, za 1800zł. Pytanie do was, czy dostane coś lepszego w tej cenie? Czy warto spojrzeć na jakiś inny model? Uprzejmie proszę o rade.


Sam wybierałem pomiędzy D5200 i D5300 i wybrałem ten drugi.
D5300 nie ma filtra AA co daje wyższą rozdzielczość, ale także potencjalnie problemy z morą.
Ja ją widziałem może ze 2 razy na swoich zdjęciach, na D5200 podobno też się pojawia.
Aparat kupiłem na ptaki i ta dodatkowa rozdzielczość przydaje się przy cropowaniu, ale jak będziesz robił normalne zdjęcia (cała albo prawie cała klatka) i nie drukował z tego bilboardów to nie zauważysz różnicy.
D5300 ma też inną matrycę niż D5200. Czytałem o problemach z bandingiem w D5200 więc ostatecznie zdecydowałem się dołożyć do 5300.

Czy ten nikkor z zestawu to AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED? Mam taki i jestem zadowolony z jakości zdjęć, będzie dobry na początek.
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

A nie jest lepsxy Nikon d300s od tego d5200?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

rockybalboa napisał/a:
A nie jest lepsxy Nikon d300s od tego d5200?
Trochę trudno porównywać te aparaty. D300s to już obiekt po trosze muzealny. Pewnie trudno by znaleźć taki z małym przebiegiem. Bogaty w funkcje, ale z wiekową matrycą. D5200 ma o wiele nowocześniejszą matrycę, lecz jest uboższy w funkcje. Z drugiej strony fotografuję od lat i używam głównie spustu migawki w najzwyklejszym trybie i centralnie ważonego pomiaru światła. Gdyby menu serii d5xxx nie było takie dziecinne, pewnie kupiłbym właśnie taki model.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

W tej cenie można mieć używkę Pentax K-5 (II) albo nowy K-50 równie dobrze sobie radzące na wysokich ISO. Osobiście kupowałbym używkę K-5 bez szkła i do niej Sigmę 17-50/2,8 lub Tamrona - też używane. A w następnej kolejności jakiś Tamron 90/2,8 macro... Porządny solidny korpus i dobre szkło . Cóż że 18-105 jest ostry skoro ciemny... ;)
 
 
BartekG 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Cóż że 18-105 jest ostry skoro ciemny... ;)

Zależy gdzie będzie używany. Do fotografii nocnej czy w słabo oświetlonych pomieszczeniach z ręki nie będzie najlepszy, ale za to na wycieczkę jest bardzo dobry. Gdybym miał wybrać jeden obiektyw to wolałbym ciemny z jak największym zakresem ogniskowych niż jasny z małym, zwłaszcza tak małym jak 17-50. We współczesnych aparatach ISO można podnosić bardzo wysoko i ciągle mieć dobre zdjęcia.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

BartekG, ojej... jakbym usłyszał porady ślepego dawane kulawemu. Od jak dawna fotografujesz, od miesiaca? Oczywiście 18-105 nadaje się na poczatek przygody z fotografią, ale do tedpgo celu nadaje się również aparat wbudowany w komórkę. Sigma 17-50, to zupełnie inny wymiar fotografowania.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Oj nie przesadzajcie. Kolega napisał:
BartekG napisał/a:
na wycieczkę

Ja miałbym Nikona, to na pewno chciałbym mieć 18-105 VR. No owszem, obecnie są też inne fajne propozycje, ale odpowiednio droższe. W zakresie cenowym, o jakim rozmawiamy w tym wątku, to nadal jest dobra propozycja, IMHO.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

komor, masz rację, 18-105 VR jest bardzo dobrym obiektywem. Tani, ostry, uniwersalny, ale nie zgodzę się z argumentami typu:
BartekG napisał/a:
Gdybym miał wybrać jeden obiektyw to wolałbym ciemny z jak największym zakresem ogniskowych niż jasny z małym, zwłaszcza tak małym jak 17-50
Oczywiście, każdy ma prawo do swojej opinii, ale to jest raczej bełtanie w głowie komuś niedoświadczonemu, przez kogoś z równie wielkim doświadczeniem.
Przewaga ogniskowej 105 Nikora, nad 50 Sigmy jest żadna. Rozumiem przewagę ogniskowej 200, ale 105? Obiektywy są w porównywalnej cenie, Nikor ma plastikowy bagnet, ale co najważniejsze w tym wszystkim Sigma jest jasna! I nie chodzi tu tylko o możliwość fotografowania w ciemniejszych miejscach. Mówiąc o jasności zagłębiamy się w istotę fotografii, w narrację przy tworzeniu obrazu, w coś ważniejszego, niż tylko pstrykanie fot na wycieczce.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Obiektywy są w porównywalnej cenie

Eno, zakładam, że taki obiektyw kupujemy od razu z aparatem w komplecie, dopłacając bodaj 600 zł do 18-55. Ale jeśli cenowo to wygląda inaczej, to oczywiście zmienia postać rzeczy. Nie śledzę cen nikonowych zabawek, więc może odnoszę mylne wrażenie, że tak tanio można tego 18-105 przytulić.

Tutejszyn napisał/a:
Mówiąc o jasności zagłębiamy się w istotę fotografii, w narrację przy tworzeniu obrazu, w coś ważniejszego, niż tylko pstrykanie fot na wycieczce.

Z tym się zgodzę. Ale sporo osób pytających tu na forum chce dobry aparat na wycieczki. Oczywiście warto zawsze dobrze sygnalizować, czy piszemy o takim przypadku, czy o początku budowania systemu. Zresztą nawet na początek większej zabawy, jeśli budżet jest niewielki, to ten 18-105 nadal może być dobrym wyborem na pierwszy obiektyw do nauki.
 
 
BartekG 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:

Przewaga ogniskowej 105 Nikora, nad 50 Sigmy jest żadna.

Przykład z życia: kolega pojechał na wycieczkę do Tajlandii. Chciał sfotografować krokodyle w parku narodowym, ale nie mógł zrobić dobrego zdjęcia bo miał tylko kitowy 18-55 ze swoim d3300. Narzekał na to. Drugi raz do Tajlandii pewnie nie pojedzie.
Tu jest symulator ogniskowych, niech zainteresowany sam zobaczy różnicę:

http://imaging.nikon.com/...lator/index.htm
Dla D5200 i 5300 trzeba wybrać body DX, lens obojętnie.

Cytat:

Nikor ma plastikowy bagnet


I co z tego? Kupiłem używany i dalej robi ostre zdjęcia i jego następny użytkownik też będzie robił nim ostre zdjęcia.

Cytat:
, ale co najważniejsze w tym wszystkim Sigma jest jasna!


Dlaczego to jest najważniejsze?
Po co mi jasny obiektyw skoro mam dość światła i ISO?
Do robienia bokeh?
Uważam, że nie powinno się opierać fotografii na takich efektach i ich nie lubię.
Do izolacji podmiotu?
Zoom z większej odległości też izoluje - można policzyć jak bardzo jak chcesz.

Cytat:
I nie chodzi tu tylko o możliwość fotografowania w ciemniejszych miejscach. Mówiąc o jasności zagłębiamy się w istotę fotografii, w narrację przy tworzeniu obrazu, w coś ważniejszego, niż tylko pstrykanie fot na wycieczce.


A ciemniejszym się nie da zagłębić w istotę fotografii?

Nie piszę że 17-50 jest złe, tylko że jest złe na jedyny obiektyw, a jak ktoś ma ograniczony budżet na aparat to szybko innego nie kupi.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

BartekG napisał/a:
Dlaczego to (światło) jest najważniejsze?
No tak już niestety jest. Masz rację mówiąc o bagnecie, o cenie, o ISO. Mówiąc o boke, pewnie też masz rację. Do pewnych rzeczy, w tym do jasnych obiektywów, trzeba po prostu dojrzeć.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
Ale sporo osób pytających tu na forum chce dobry aparat na wycieczki.

To z równym powodzeniem można im polecić superzooma z doczepionym kompaktem - taniej i większy zakres ogniskowych , nierzadko sięgające odpowiednikowi 800mm . Krokodyle miały by się z pyszna! :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15