Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Wto 18 Kwi, 2017
Notebook dla fotoamatora do 4000-4500
Autor Wiadomość
wojtas_k1 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   Notebook dla fotoamatora do 4000-4500

Witam.
Poszukuję laptopa do ok. 4-4,5 tys. złotych.
Na co dzień w pracy będzie mi służył do typowej "biurówki" często mobilnej w związku z czym waga jest dość istotnym choć nie najważniejszym parametrem.
Popołudniami lubię bawić się fotografią w związku z czym najważniejsza jest dla mnie dobra matryca - rozdzielczość co najmniej FHD, jak najlepsze odwzorowanie barw. Przekątna ekranu 13,3-15,6". Pracuję głównie w Lightroom CC, sporadycznie Photoshop CC.
Dysk SSD 256GB (najlepiej m.2 PCI-E lub możliwość podmiany dysku, ew. możliwość montażu dwóch dysków - nawet kosztem CD/DVD, który mam na USB).
Najlepiej pełnonapięciowy proc serii i5, i7, RAM co najmniej 8GB.
Obecny Sony VAIO EB3S1E jest urządzeniem cholernie głośnym więc fajnie by było gdyby ten był w miarę cichy.
Lubię od czasu do czasu pograć więc dedykowana grafika byłaby mile widziana choć nie jest konieczna.

Póki co wpadł mi w oko Asus Zenbook UX410 ale siedzi w nim niskonapięciowy intel, a wolę raczej wyższą wydajność kosztem krótszego życia baterii.
Może jest coś z gamingowych notebooków z dobrą matrycą?

Skłaniam się ku nowemu więc używane MacBook Pro z Retiną odpadają. Szczególnie, że planuję zakup na raty. Nowe z kolei ceny z kosmosu.

Może ktoś coś polecić dla fotografa amatora??
Ostatnio zmieniony przez komor Wto 18 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Nie wiem jak zużycie prądu wpływa na wydajność, nie znam się na tym, ale jeśli masz na myśli taki komputer:
http://www.komputronik.pl...tasus-16gb.html
to do obróbki zdjęć wydajności Ci nie zabraknie.
Na graniu w pamperki się nie znam.

Z kolei jeśli chodzi o grafikę, to - nie wiem czy słusznie - bałbym się używać do obróbki zdjęć grafiki z dopalaczami pod gry. Nie wiem, czy to nie fałszuje obrazu przy obróbce zdjęć. Powtarzam - nie wiem. Ten akurat ma grafikę HD, ale wspominałeś o grafice dedykowanej, jak rozumiem do gier.

Długą pracę na baterii ja akurat cenię.

Mam innego Zenbooka (słabszego) - bardzo przyjemnie się na nim pracuje.

Odwzorowanie kolorów jest co najmniej dobre - w sRGB ma się rozumieć. Zdjęcia przygotowane na tym komputerze, a oglądane potem na monitorze szerokogamutowym, wyglądają poprawnie. Jeśli mówimy o Lightroomie.
Ostatnio zmieniony przez T.B. Wto 18 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wojtas_k1 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Tak, o tego mi chodziło. Kupuję sprzęt na kilka lat więc chciałbym żeby dawał radę jak najdłużej a procesory pełnonapięciowe (HQ) są jednak wydajniejsze od niskonapięciowych (U). Dedykowana grafika nie powinna w żaden sposób nic przekłamywać bo czemu miała by przekłamywać? Dedykowana grafikę (GeForce 940MX) ma Zenbook UX410UQ tyle, że ta jego grafika to bardziej taki wspomagacz przy obróbce video aniżeli rozwiązania dla graczy.

A jak oceniasz komfort akustyczny na swoim Zenbook'u, mocno szumi ?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Jest bezgłośny. Ja nie wiem, czy ten mój w ogóle ma jakiś wiatrak?

[ Dodano: Wto 18 Kwi, 2017 12:52 ]
No, nie ma. Sprawdziłem. Zasługa energooszczędności. A nawet chłodzi nadgarstki.
Ale to chyba zależy od wariantu, ten brak wentylatora.
 
 
wojtas_k1 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

A jaki Ty masz model?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

UX305UA
Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz 2.40GHz
8.00 GB RAM
SSD 256GB
 
 
wojtas_k1 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Dzięki. sRGB dla amatora w zupełności wystarczy:) Ciągle się waham czy nie przekroczyć trochę budżetu i nie skierować się w stronę MacBooka Pro z Retiną z 2015 roku. Teoretycznie bebechy starsze ale optymalizacja na pewno dużo lepsza niż w Windowsie. Ciekaw jestem jaka jest różnica w rzeczywistej pracy między tymi maszynami. Cyferki z benchmarków niespecjalnie mnie jarają.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Poczytaj na przykład to:
https://tomaszpluszczyk.pl/mac-vs-pc-w-fotografii-i-retuszu/

Ale pamiętaj, że pisze to zawodowiec, który ma wysokie wymagania. Dopasuj to do siebie.

[ Dodano: Wto 18 Kwi, 2017 16:35 ]
No i może jeszcze to:
http://zieniu.pl/jaki-kom...afa-mac-czy-pc/

[ Dodano: Wto 18 Kwi, 2017 16:38 ]
No i może jeszcze to:
http://fotoblogia.pl/1052...-na-photoshopie
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

wojtas_k1 napisał/a:
Ciągle się waham czy nie przekroczyć trochę budżetu i nie skierować się w stronę MacBooka Pro z Retiną z 2015 roku. Teoretycznie bebechy starsze ale optymalizacja na pewno dużo lepsza niż w Windowsie. Ciekaw jestem jaka jest różnica w rzeczywistej pracy między tymi maszynami.

Makówkę kupuje się dla wygody i systemu operacyjnego, no jeszcze dla braku wirusów. Ale niekoniecznie dla wydajności. Jeśli powyższe cechy Cię nie kręcą ;) to nie ma co się napinać. Owszem, Macbooki są dobrze zoptymalizowane sprzętowo, teoretycznie ciągle jeszcze bardziej trwałe (choć od jakiegoś czasu coraz mniej), ale wydajność taniej kupić w świecie Windows. Te retinowe Macbooki to sklejone klejem jednorazówki, co mnie osobiście mocno wkurza, bo w profesjonalnym 15-calowym laptopie ciągłe dążenie do coraz cieńszych obudów kosztem wydajności, akumulatora i rozbieralności – to porażka. Nie rozszerzysz pamięci, wymiana dysku też jest problematyczna i ciągle niezbyt tania (tutaj trochę zależy o której konkretnie generacji mówimy).

Aha, w 15-calowych Retinach trzeba uważać na odklejające się grafiki. Tradycyjnie podziękowania należą się Unii i „ekologicznym” lutom RoHS.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

No i dobrze wypasiona makówka kosztuje powyżej 4k...

Używany macbook z bdb wyposażeniem i obudową na śrubki?

komor napisał/a:
no jeszcze dla braku wirusów.

Są jakieś.
Brak wirusów to raczej linux.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

muzyk napisał/a:
Są jakieś.

Złapałeś? Bo ja od 22 lat ani jednego. :) Pojawiają się trojany i exploity dziur, ale w porównaniu do Windows można powiedzieć, że nie ma.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

A były ze trzy, ale czy to wirusy? Może niektóre programy, czy dokumenty traktowane są jako zagrożenie.
Generalnie wirusy na maka istnieją.
komor napisał/a:
ale w porównaniu do Windows można powiedzieć, że nie ma.

Zgadza się.
 
 
Gajwer 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 15 Cze, 2017   

Szukaj coś z dobrą matryca IPS: Acer VN7-793G i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti
Ostatnio zmieniony przez komor Czw 15 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 17