Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 20 Kwi, 2017
Sony A6000 czy cos innego ?
Autor Wiadomość
Damian L 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   Sony A6000 czy cos innego ?

Od tygodni przekopuje internetyw poszukiwaniu odpowiedzina pytanie "jaki aparat kupić"
90% zdecydowałem sie na Sony A6000, którego cena nówka jest około 2400pln (kitowy zestaw)

Czy w tej cenie jest coś lepszego, co da lepsza jakość zdjęć ??
Nie pytam o obiektywy itp, to inna bajka.

Czy jest lepsze body w tej cenie tzn bez lustra czy lutrzanka ?

Dzięki
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

Damian L napisał/a:
Czy w tej cenie jest coś lepszego, co da lepsza jakość zdjęć ??
Nie pytam o obiektywy itp, to inna bajka.

-jakość zdjęć jest zależna też od użytego obiektywu. To ta sama bajka.
 
 
Damian L 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

PDamian napisał/a:
Damian L napisał/a:
Czy w tej cenie jest coś lepszego, co da lepsza jakość zdjęć ??
Nie pytam o obiektywy itp, to inna bajka.

-jakość zdjęć jest zależna też od użytego obiektywu. To ta sama bajka.


Wiem ale jednak aparat daje tę podstawę, którą obiektyw wykorzystuje.
Wiadome że aparat za 1000pln nie da takie jakości jak aparat za 5000pln (rozbieżność ceny tylko dla kontrastu/ przykładu)

Chyba że sie mylę i faktycznie, body (z tą samą wlkościa matrycy) nie ma znaczenie jeśli chodzi o jakość zdjęć ?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

Wszystko ma swoje znaczenie, ale zwykle nowi użytkownicy nie doceniają roli obiektywu, a przeceniają rolę korpusu, dlatego tak prewencyjnie zwykle przestrzegamy. Sony A6000 jest dość kompaktowy, co ma swoje zalety – zdaje się pisałeś coś o podróżach. Ale co lepsze obiektywy do systemu Sony E i tak są dość spore. Ale to problem na później.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

Body też ma znaczenie. Matryca matrycy nie równa i nie mówię o wielkości. Procesor obrazu też ma znaczenie. Najlepiej to widać w wynikach testów.
Jeśli mają być porównywalne, to powinny być z tego samego źródła, te testy. Np. z optyczne.pl

[ Dodano: Czw 20 Kwi, 2017 17:55 ]
Sprawa obiektywów robi się kluczowa dopiero po zakupie aparatu.
Nie bardzo wyobrażam sobie kogoś, kto nie ma nic i najpierw szuka najlepszego obiektywu, a w drugiej kolejności co by tu do niego dopiąć taniego i wesołego.
U mnie kolejność była taka:
- dobry (jak dla mnie) aparat z obiektywem jaki fabryka dała,
- potem lepsze, albo bardziej potrzebne, obiektywy,
- teraz chciałoby się jakiś lepszy aparat do tych lepszych (i pozostałych) obiektywów.
(Choć rozum podpowiada, że jeszcze do końca nie wykorzystałem tego, co mam.)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
Ale co lepsze obiektywy do systemu Sony E i tak są dość spore. Ale to problem na później.

-są też dość drogie. -Mam na myśli lepsze zoomy.
Obiektywy 35mm i 50mm do Sony A6000 mają zaś dość przystępną cenę -jak na obiektywy do bezlusterkowców.
I tu dochodzimy do pytania: czy w związku z niższymi cenami lepszych obiektywów nie powinieneś Damian L kupić jednak lustrzanki?
 
 
Damian L 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

PDamian napisał/a:
komor napisał/a:
Ale co lepsze obiektywy do systemu Sony E i tak są dość spore. Ale to problem na później.

-są też dość drogie. -Mam na myśli lepsze zoomy.
Obiektywy 35mm i 50mm do Sony A6000 mają zaś dość przystępną cenę -jak na obiektywy do bezlusterkowców.
I tu dochodzimy do pytania: czy w związku z niższymi cenami lepszych obiektywów nie powinieneś Damian L kupić jednak lustrzanki?


Może być lustrzanka. Szukam aparatu, którym mniej więcej w tej cenie da mi najlepsza jakość obrazu. Obiektywy będę wybierał później.
Wybrałem A6000 bo chce iśc w przyszłość ;) .

Nie zwracam uwagi aż tak bardzo na wielością aparatu co nie oznacza że bezlusterkowce maja ten plus.
Większy wybór w obiektywach po stronie canona czy nikona też mnie aż tak bardzo nie interesuje bo są adaptery na e do wszystkich innych a tak naprawdę w czasie kiedy nazbieram kase na obiektyw porządny to wybór na mocowanie e sprawnościowa sie powiększy znacznie.

W podsumowaniu, na ta chwile szukam dobrego body w cenie około 2500 aby jeszcze zostało cos na tani dodatkowy obiekty np SAMYANG 85 1.4 .

Bezlusterkowiec ma swoje zalety i przyszłość na rynku (w co wierze) ale nie upieram sie przy tym bo np interesuje mnie tez 70D ale czy on jest lepszy od A6000 ?

Może jednak naukę profesjonalnej fotografii uczyć sie klasycznie na lustrzance ?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

Damian L napisał/a:
tak naprawdę w czasie kiedy nazbieram kase na obiektyw porządny to wybór na mocowanie e sprawnościowa sie powiększy znacznie.

-ale nie będzie takiego obiektywu jak Sigma 17-50mm f/2.8 w cenie 1400zł.

Tu masz porównanie amerykańskich cen lepszych zoomów do bezlusterkowców https://www.dpreview.com/...pus_m_12-40_2p8 -polskie ceny możesz sam sprawdzić.

Jak zamierzasz używać stałoogniskowych obiektywów, to do A6000 są fajne jasne Samyangi http://www.optyczne.pl/po...=1372&add3=1317 bez autofokusu. Do obiektywów stałoogniskowych Sony A6000 -to sensowny wybór.

Uczyć się możesz na czym chcesz.
 
 
Damian L 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

Dokładnie, zamierzam iś w obiektywy stałoogniskowe bo dają lepsza jakość. Nie przeszkadza mi przeskakiwanie obiektywami.

Jak sie ma A6000 do 70D (używka) albo 760D ?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

Ma się dobrze. https://www.dpreview.com/...263677358972163

Do lustrzanek jest słaby wybór dedykowanych do aps-c obiektywów stałoogniskowych.
 
 
Damian L 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

Dzięki za stronke, fajna sprawa.
Mała różnica w jakość wiec wybieram raczej A6000 bo ma swoje zalety.


Mam zamiar kupić Sanyanga 85 1,4 do portretów i fotografowania ludzi z odległości :) a przy manualnej ostrości będzie zabawa.
Potrzebuje jeszcze coś do krajobrazu ale czy jest coś taniego w zamian za kitowy obiektyw ?
Albo tani stałoogniskowy obiektyw szerokokątny ?

Dzięki
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

Też Samyang. 14 mm.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

Samyang 12mm f/2. -Ale nie "w zamian za kitowy obiektyw", ale dodatkowo -jako uzupełnienie kitowego...
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

Samyang 14 mm i Samyang 85 mm to bardzo dobre obiektywy a kit od Sony to sobie odpuść słabej jakosci bedziesz miał z niego zdjęcia !
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

A może, za ok. 450 zł dokup sobie np. Commlite adapter bagnetowy Sony E - Canon EF i EF-S, lub podobny, który przenosi funkcje elektroniczne , przez który będziesz mógł korzystać np. z takich obiektywów jak Sigma 17-50/2.8 czy Sigma 10-20/3.5. (Nie mówię tu, żeby nie kupować Samyangów).

Moim zdaniem opłaca się kupić zestaw z obiektywem, którego koszt wynosi nieco ponad 300 zł, a który będziesz mógł odsprzedać później po wypróbowaniu aparatu.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15