Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 02 Sty, 2018
FOTOGRAFIA KWIATÓW 2017
Autor Wiadomość
S. Kawka 
Optyczny


Posty: 1030
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

46.

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






BartekG 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

T.B. napisał/a:
44 jest ładne, taki kwiatkowy klasyk.
Natomiast 45 jest przykładem, jak męcząca potrafi być mała głębia ostrości.

Dzięki.
Myślisz, że 44 lepiej by wyglądało gdyby wszystkie kwiaty były ostre?
Moim zdaniem zrobiło by się z tego bardziej zdjęcie tekstury niż kwiatu.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Ja myślę, że byłoby to raczej jak zdjęcie bukietu kwiatów. A raczej to jest jak zdjęcie bukietu kwiatów, tylko zrobione tak, że jeden kwiat jest ostry, a reszta kwiatów nie. Myślę, że nie tylko dla mnie taki obrazek jest męczący.
Zdjęcie z kwitnącą gałązką, to całkiem coś innego. Jest gałązka i całkiem odrębna reszta, czyli tło. Nie musisz rozmywać tego tła, ale możesz. Ty rozmyłeś i wyszło ładnie.

[ Dodano: Sob 13 Maj, 2017 22:12 ]
Czy to:
https://1x.com/photo/920202/latest:still-life
wygląda jak tekstura? :smile:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 15 Maj, 2017   

T.B. napisał/a:
Czy to:
https://1x.com/photo/920202/latest:still-life
wygląda jak tekstura?

Tak po prawdzie to trochę inny pomysł na zdjęcie niż 45. Dla mnie problemem na 45. nie jest GO, tylko brak czegoś konkretnego, na czym oko bym zawiesił.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pon 15 Maj, 2017   

T.B. napisał/a:
Natomiast 45 jest przykładem, jak męcząca potrafi być mała głębia ostrości.
T.B. - kapłan wąskiej szparki :) .
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 15 Maj, 2017   

komor,
Zgadza się, to jest inny pomysł na zdjęcie. Więcej powiem - całkiem inny.
BartekG wyraził obawę (?), że jak nie wyróżni jakiegoś kwiatka robiąc go jedynym ostrym, to zdjęcie będzie wyglądało jak tekstura. Podany przeze mnie przykład jest odpowiedzią, że nie będzie. I jest to łatwy przykład, bo mógłbym pokazać takie, na których nie ma takiej gry światła i cienia, a obraz nadal nie wygląda jak tekstura.
Podam Ci za to przykład innych męczących obrazków. W fotorelacji z Łochowa są zdjęcia stołów z obiektywami na przykład, na których to zdjęciach tylko jeden obiektyw wygląda wyraźnie (ew. jeszcze ze dwa koło niego), a reszta jest artystycznie rozmyta przez małą głębię ostrości. Jak patrzę na coś takiego, to mi błędnik wariuje.
 
 
BartekG 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

T.B. napisał/a:
Jak patrzę na coś takiego, to mi błędnik wariuje.


A ja rozmycie odbieram zupełnie inaczej - automatycznie ignoruję rozmyte obiekty i skupiam uwagę na ostrych. Dlatego nienawidzę rozmytej wody - widzę lewy brzeg potoku, prawy brzeg potoku a po środku coś co powinienem zignorować.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

Rozmytej wody też nie lubię, ale z innych powodów. Z takich mianowicie, że albo przypomina gluta, albo lodowisko. Jak byłem mały, to lubiłem oglądać albumy przyrodnicze (nie mylić z "albumami przyrodniczymi", mały byłem mówię) - bo od zawsze lubiłem przyrodę. Wtedy jak fotograf zrobił zdjęcie np. górskiego strumienia, to chciało się tę wodę pić. Jak w naturze.
 
 
Wirkek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

47. Dzisiejsze dzieło. Jako że jestem początkujący to proszę o feedback :p postaram się regularnie wrzucać zdjęcia na różne kategorie :)

dmuchawce1-990x660.png
Dmuchawce
Plik ściągnięto 7264 raz(y) 831,56 KB

 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

Mówisz - i masz:
- dlaczego podpaliłeś dmuchawca? :shock: :zalamany:
 
 
Wirkek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

T.B. napisał/a:
Mówisz - i masz:
- dlaczego podpaliłeś dmuchawca? :shock: :zalamany:


Krzywo na mnie patrzył :razz:
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sro 17 Maj, 2017   

Skoro o dmuchawcach mowa

48

IMG_0866.JPG
Plik ściągnięto 7191 raz(y) 700,38 KB

 
 
gonia65 
Uczestnik


Pomogła: 1 raz
Posty: 91
Wysłany: Czw 18 Maj, 2017   

49.
Takie kwiatki...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 18 Maj, 2017   

T.B. napisał/a:
Jak byłem mały, to lubiłem oglądać albumy przyrodnicze (nie mylić z "albumami przyrodniczymi", mały byłem mówię) - bo od zawsze lubiłem przyrodę. Wtedy jak fotograf zrobił zdjęcie np. górskiego strumienia, to chciało się tę wodę pić. Jak w naturze.

A bo wtedy to nawet woda w strumieniach była inna… :wink:

gonia65, podoba mi się, choć nieco radioaktywne się wydaje. Wystemplowałbym tylko kawałek listka/kwiatka, który załapał się na samym dole po prawej stronie łodyżki.

Wirkek, jak już podpalać tego dmuchawca, to zrobiłbym mniej centralny kadr, żeby dać trochę oddechu po prawej stronie płomienia.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 18 Maj, 2017   

komor napisał/a:
A bo wtedy to nawet woda w strumieniach była inna… :wink:

A żebyś wiedział :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 19