Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: hijax_pl
Pon 10 Lip, 2017
Nikon 80-200 2.8+konwerter, czy coś innego?
Autor Wiadomość
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   Nikon 80-200 2.8+konwerter, czy coś innego?

Witam, zauważyłem że podoba mi się trochę robienie zdjęć ptakom i w ogóle "dzikiej naturze", tyle że mój Nikkor 70-300 f/ 4,5-5,6 jest trochę za ciemny i mydli na maksymalnej ogniskowej. Zastanawiam się czy by go nie sprzedać, albo może zostawić bo póki co nie ma na niego chętnych i nie kupić poczciwego Nikkora 80-200 f/ 2.8, w wersji pompka. Nadaje się do takiej fotografii wraz z konwerterem 1,4 lub 2x?

Albo może coś innego się znajdzie, do 2tys w używkach? Chyba wolałbym zooma niż stałke, co by czasem jakiś koncert strzelić, portrecik itp.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

Tylko z konwerterem nie będzie już 2,8. Z ×1,4 będzie 2,8*1,4≈4 z ×2 będzie 2*2,8=5,6. Jakość obrazu też pewnie spadnie. Ile? Zależy od konwertera.
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

No to wiem, tyle że to będzie stałe światło i tak jaśniejsze. Wydaje mi się że jakość, obrazu z konwerterem 1,4x będzie lepsza niż w moim obecnym Nikkorze przy 300mm.

Wiadomo, że dobre teleobiektywy nie są tanie, osobiście nie stać mnie jeszcze na obiektyw za 5k. Dlatego szukam czegoś tańszego do 2-2,5 tys zł, w używkach.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

Masz silnik w aparacie?
http://allegro.pl/obiekty...6842549981.html
http://allegro.pl/foto-ta...6883187877.html

[ Dodano: Wto 11 Lip, 2017 22:01 ]
lepiej http://www.ebay.pl/itm/Ni...PUAAOSwCmZZTWR7

[ Dodano: Wto 11 Lip, 2017 22:01 ]
https://www.ebay.pl/sch/O...udlo=2500&_udhi
 
 
BartekG 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Sob 15 Lip, 2017   

rockybalboa napisał/a:
No to wiem, tyle że to będzie stałe światło i tak jaśniejsze. Wydaje mi się że jakość, obrazu z konwerterem 1,4x będzie lepsza niż w moim obecnym Nikkorze przy 300mm.


Czy Tobie chodzi o to, że obraz na zdjęciach jest ciemny czy że nie możesz ustawić odpowiednio krótkiej migawki przy wybranym ISO?
Pytam bo w fotografii ptaków wrzuciłeś całkiem ciemne zdjęcie (157).
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pon 17 Lip, 2017   

BartekG było ciemno już, nie mogłem ustawić odpowiednio krótkiej migawki wtedy, zdjęcie było robione z ręki, po za tym taki obiekt w ruchu jest nie do uchwycenia na niższych czasach. ISO które ustawiłem to wg mnie ostatnie akcetowalne dla Nikkora D7100.

Zdjęcie wrzuciłem, chociaż wiem że jest bardzo słabe, tak jak wspomniałem - dopiero zaczynam swoją przygodę.

Generalnie to udało mi się sprzedać, z zyskiem, tego Nikkora 70-300. Czytam i zastanawiam się już od pewnego czasu nad alternatywą dla niego. Nikkora 80-200 odpuszczę, może być ciężko znaleźć zadbaną sztukę, ponadto nie wiem czy pompka byłaby odpowiednia, bardziej jednak skłaniałbym się do AF-S, co już w ogóle bardzo ciężko znaleźć.

Mój wybór się zawęził, obecnie do Nikkora 70-200 2.8 VR1 lub Sigmy 70-200 OS, chyba nic innego nie ma w tej cenie, założmy do 4tys. Rożnica jest taka, że Nikkor używany, bez gwarancji, a Sigma nowa, pachnąca z gwarancją. Nie chcę się bawić w półśrodki. 70-200 miałby mi służyć do portretów w plenerze, trochę natury, jakiś mały pejżaż, trochę street photo, koncert, sport z bliska.

A do ptaszków upatrzyłem już sobie Tamrona 150-600, ale to później jednak... Może wcześniej zdążę podpiąć systemowe TC jeśli ostateczny wybór padłby na Nikkora. Ale to musiałbym jeszcze zrobić rozpoznanie rynku, tak jak obiektywy sprzedają się dosyć dobrze, tak używanych konwerterów jeszcze nie mam wybadanych, ale nie widzę powodu żeby miałoby być tutaj inaczej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16