Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
bezgłośne fotografowanie
Autor Wiadomość
miiiiir 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 01 Maj, 2017   bezgłośne fotografowanie

Który z aparatów umożliwia bezgłośne fotografowanie. Interesuje mnie pełna klatka. Podobno Sony A7S i A7SII. Prawda? Co się traci podczepiając szkła Nikona do Sony?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 01 Maj, 2017   

miiiiir napisał/a:
Który z aparatów umożliwia bezgłośne fotografowanie. Interesuje mnie pełna klatka.

Sony A9. :twisted:

miiiiir napisał/a:
Co się traci podczepiając szkła Nikona do Sony?

O ile istnieje odpowiednia przejściówka, to na pewno nie będzie działał autofocus w szkłach bez własnego silnika (czyli w szkłach nie AF-S, AF-P), dodatkowo sterowanie przysłoną też było kiedyś mechaniczne w Nikonach, dodatkowo więc szkło musi mieć oznaczenie G (lub E), żeby działało sterowanie przysłoną. Ewentualnie może być starsze szkło, które ma mechaniczny pierścień przysłony, ale w takich starszych szkłach nie będzie działać autofocus, bo te starsze w większości (albo wszystkie?) nie są AS-F.
Wszystko to teoria, nie wiem jak w praktyce, ludzie do Sony zwykle podłączają szkła Canona.
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 01 Maj, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miiiiir 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 01 Maj, 2017   

A9 trochę za drogi. Potrzebuję robić zdjęcia w teatrze. Na razie używam D750 ale jest bardzo głośny nawet w trybie cichym. Mam do niego trochę szkieł i stąd moje pytanie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 01 Maj, 2017   

miiiiir, z tym A9 trochę żart, jeszcze go nie ma w sprzedaży. Rodzina A7 też jest prawie bezgłośna, co prawda ma mechaniczną migawkę, ale to jest nic w porównaniu do kłapiącego lustra. W lustrach Canona jest tryb cichy, ale tylko w tych z wyższej półki. Nie wiem jak w Nikonie.

Tu masz bardziej szczegółowy poradnik o adapterach do A7, jest też o Nikkorach.
http://briansmith.com/son...mount-adapters/
W zasadzie w warunkach teatralnych i z funkcją focus-peaking, jaka jest w A7, można pokusić się o starsze manuale Nikona, jak tam piszą.
 
 
miiiiir 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 01 Maj, 2017   

Gdzieś czytałem, że A7S ma elektroniczną bezgłośną migawkę ale działającą z pewnymi ograniczeniami. Przy opisach A7R tego nie było. Nie miałem w ręku A7 i dlatego pytam. Może są inne bezlusterkowce z bezgłośną migawką? Olympus, Panasonic albo Fuji. Pełna klatka i wysokie użytkowe ISO.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 01 Maj, 2017   

Ciekawy wątek, nie powiem. Szczególnie interesujące jest to, że zostaje on założony przez nowego użytkownika chwilę po premierze Sony A9. Dziwnym zbiegiem okoliczności bezgłośna migawka elektroniczna ze zminimalizowanym efektem rolling shutter jest jednym z głównych elementów kampanii reklamowej tego aparatu.

Oczywiście autorowi wątku zależy na "pełnej klatce" i sam nawet wspomina o Sony.

Ja mam tylko jedno pytanie: ktoś próbuje utwierdzić się w swoim przekonaniu/wyborze, czy to jednak najzwyklejsza w świecie nachalna reklama :?:
W zbieg okoliczności jakoś nie bardzo wierzę :twisted:
 
 
miiiiir 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 01 Maj, 2017   

Człowieku opanuj się. Ta polityka już chyba wszystkim weszła do głowy. Same teorie spiskowe. Osobiście jestem nikoniarzem od wielu lat F70, D80, D7000 i w końcu D750. Nadal jest to mój podstawowy sprzęt. Pięć obiektywów, lampa. Nie mam kasy, żeby to zmieniać. Potrzebuję czegoś do specyficznych zastosowań. Sony mam tylko smartfona Xperię xz i o zdjęciach przez ten smartfon robionych niczego dobrego powiedzieć nie mogę. O A9 nic nie wiem poza tym, że prawdopodobnie będzie koszmarnie drogi.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   

ryszardo, sam poleciłem A9, ale pytający od razu stwierdził, że drogi. Bo jest drogi. Trudno więc tu o reklamę.
miiiiir, nie potrafię z praktyki nic powiedzieć o elektronicznej migawce w A7, choć wydaje mi się, że w teatrze jej wady nie powinny się objawiać. Ograniczenia są zdaje się przy długich czasach i związane z błyskaniem, a obydwie te sprawy odpadają na scenie.

Bezlustra Olympusa/Panasonika to mała klatka m4/3, mniejsza od APS-C. Fuji to tylko APS-C. Chyba że średni format ;) ale to jeszcze drożej niż A9. Do Twoich celów coś z rodziny A7 wydaje się najlepsze. Sprawdziłeś, czy szkła Nikona, które masz, spełniają warunki?
 
 
miiiiir 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   

Te powinny działać:
Nikkor 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED AF-S VR
Nikkor 85 mm f/1.8 G AF-S
Nikkor 24-120 mm f/4 G AF-S ED VR
Nikkor 50 mm f/1.4G AF-S
Myślałem, że wypowie się ktoś kto ma A7S. W opisach nie jest jasno powiedziane, czy cicha migawka mechaniczna, czy bezgłośna elektroniczna. Pewnie pojadę do Sony Center i może się dowiem. Byłem w Fotojokerze ale nie mieli modelu i wiedzieli tyle co w internecie. Pewnie i tak poczekam aż A9 będzie sprzedawany bo może cena A7 spadnie. Dziękuję komor za poradę.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   

Po krótkim guglaniu, tutaj jest już we wstępie informacja:

Electronic first curtain shutter:
Sony a7S – Yes
Sony a7 II – Yes
Sony a7R – No

Nie ma tam w tabelce A7S II, ale z kolei patrząc na polską specyfikację z witryny Sony jest wymienione:
ELEKTRONICZNY PIERWSZY PRZEBIEG KURTYNY
Tak (włączanie/wyłączanie)
CICHA PRACA
Tak (włączanie/wyłączanie)
 
 
KateUrb87 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 02 Sie, 2017   

Jak bezgłośne to lepiej wśród bezlusterkowców poszukać uważam np lumixy. Nie słychać dźwięku podnoszonego i opadającego lustra i są mniejsze niż lustrzanki i na trybie pracy cichej możesz być właściwie niezauważona. Jeśli fotografujesz w teatrze to poza głośnością, zwróć uwagę też na ISO i jasność obiektywu/ów. Powodzenia.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 04 Sie, 2017   

Elektroniczna pierwsza kurtyna to coś innego, niż cicha migawka.
Przy cichej nie ma żadnego mechanicznego przebiegu, przy EPPK druga spada normalnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14