Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki bezlusterkowiec zastąpi sony a200
Autor Wiadomość
Heldan 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 06 Sie, 2017   Jaki bezlusterkowiec zastąpi sony a200

Cześć,

Jestem posiadaczem Sony a200, którym robię zdjęcia od 7 lat. Głównie na wakacjach kiedy mam na to czas, ale lubię się wtedy trochę pobawić w zdjęcia nocą, czy rozmywanie tła. Do dziś ten aparat mi wystarczał i korzystałem tylko z kitowym obiektywem.

Jako amator zauważyłem jednak że za rzadko robię nim zdjęcia ze względu na rozmiar. Teraz właściwe pytanie - ile muszę dzisiaj wydać na bezlusterkowca, żeby robić co najmniej tak samo dobre zdjęcia? Wiem, że alfa wysoko poprzeczki nie zawiesiła, ale czy np. Sony a5100 zrobi lepsze zdjęcia i da mi te same możliwości wraz z mniejszym rozmiarem?

No i jeszcze jedno pytanie - w większości wątków polecacie olympusa e m10 mk ii zamiast np a6000. A przecież matryca i rozdzielczość mówią coś zupełnie innego - o co w tym chodzi?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 06 Sie, 2017   

Porównaj wyniki testów:
http://www.optyczne.pl/32...dsumowanie.html
tylko wstaw sobie do porównania A6000 i wyciągnij własne wnioski.
 
 
Heldan 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 06 Sie, 2017   

To rozumiem odpowiedź na pytanie dodatkowe :)

Robiłem to. Tylko nadal mam jakąś taką wątpliwość, no bo rozumiem to co jest w teście a później czytam sobie różne artykuły i poradniki i tam piszą że najważniejsza jest wielkość matrycy...

A co z A200? Jak wypadnie w porównaniu do tych nowoczesnych?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 06 Sie, 2017   

Wybór wielkości matrycy, to sprawa podstawowa. Ale nie ma takiej prostej zależności, że większa matryca równa się lepszy aparat, czy nawet tylko lepsze zdjęcia (lepsza matryca). Co zresztą, jak piszesz, widziałeś w teście.
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Nie 06 Sie, 2017   

Wcale nie taka podstawowa.
Wielkość matrycy to tylko jeden z wielu istotnych elementów składowych decydujących o aparacie.

Nie mniej kluczowe są: układ AF, generacja i oprogramowanie matrycy, dostępność i jakość obiektywów w danym systemie, ergonomia (wizjer/pokrętła/guziki), oprogramowanie, obsługa lamp i masa innych. Obecnie nawet tryb wideo czy silnik JPEG ma dla wielu spore znaczenie.

Czytaj testy w całości. W liczeniu matrycowych cyferek nie ma za dużo sensu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14