Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
czy zakup samsunga nx300 ma jeszcze sens ?
Autor Wiadomość
sztil4 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   czy zakup samsunga nx300 ma jeszcze sens ?

Witam, potrzebuję pomocy dotyczącej zakupu aparatu, ostatnio zauważyłem że dwóch moich kolegów którzy zawodowo zajmują się fotografią posiadają w swojej kolekcji Samsunga nx300, który bardzo mi się spodobał wiec postanowiłem takiego nabyć( bardzo dobra jakość zdjęć oraz filmów) . Ze względu na fakt że Samsunga mogę kupić tylko używanego rzuciła mi się myśl czy w ogóle opłaca się go kupować ? Znalazłem na olx używkę w idealnym stanie za 1100zł i tutaj moje pytanie czy ze względu na wiek aparatu jego zakup ma jeszcze sens ? czy lepiej dopłacić 600zł i kupić nowego sony alpha a5000 lub nikona 1 J5 i mieć 2 letnią gwarancję ? Aparat używać będę do robienia zdjęć amatorskich. Obecnie używam Olympusa sp-590uz. Proszę bardzo o pomoc lub jakieś sugestie ewentualnie może coś całkiem innego wybrać? Max kwota którą mogę wydać to 2tyś zł
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

1. Samsung wycofał się z tego segmentu rynku. Nie produkuje już takich aparatów.
2. Jakby ceny interesujących cię obiektywów były jakieś okazyjne, to może i warto.
W tej chwili nie mam czasu na analizę ofert, ale z rok temu (już po wycofaniu) ceny nie zachęcały do wchodzenia w martwy system.

Nikona J5 też lepiej sobie odpuść, bo nie dorównuje jakością zdjęć.

[ Dodano: Sro 23 Sie, 2017 14:48 ]
Wybór systemu zacząłbym od obiektywu jakiego byś potrzebował -ile kosztuje!
I tak w kwocie 2tys. takiego nie kupisz, ale warto wiedzieć w co się pakujesz.
W SP-590UZ miałeś "26 - 676mm".

Za pomocą jakiegoś programu zrób statystykę ogniskowych z jakich korzystałeś.
Za 2tys kupisz bezlusterkowca z obiektywem kitowym lub najwyżej w double-kicie -czyli że będziesz miał w porywach pokrycie z "28 (24)-300mm" ale aparat bez wizjera.
Ostatnio zmieniony przez PDamian Sro 23 Sie, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

Nie wchodziłbym w system, który nie jest już rozwijany.
 
 
sztil4 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

Czyli ogolnie odradzacie zakup samsunga. Czyli zostaje nowy sony a5000 lub uzywka a6000 w takim wypadku. Zalezy mi na jakosci zdjec. Czy system Sony a5000 jest cały czas wspierany ?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

Jest wspierany, ale ostatnie (w sensie kilka lat) premiery wskazują, że Sony trochę odpuściło bagnet E w rozmiarze APS-C i stawia na to samo mocowanie, ale ze szkłami FE, czyli pełnoklatkowymi, w każdym razie to ,,małe Sony'' nie wydają mi się najbardziej perspektywiczne.

Żeby nie kopmlikować, to patrząc przyszłościowo wybierałbym (w zależności od rozmiaru matrycy):
m4/3 - Panasa lub Olka
APS-C - Fuji
EDIT: Sony FF poza budżetem

Patrząc w perspektywie kilku lat, to cokolwiek. Ostatnio obrabiałem foty z NX500, jeśli sprzęt tego systemu da się kupić tanio, to zdecydowanie warto. Ale za parę lat nie będzie co z tym zrobić.
 
 
kiltel 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 27 Lut, 2020   

Aparat już leciwy ale jeszcze sporo osób go używa. Mam na stronce kilka informacji o nim między innymy jak wejść w ukryte menu, czy tez instrukcję serwisową, przebieg migawki więc warto się podzielić może jeszcze się komuś przyda https://czips.pl/ukryte-menu-samsung-nx300-instrukcja-serwisowa/ Tak na marginesie to szkoda, że Samsung zaprzestał rozwoju bezlusterkowców.
 
 
Amator79 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 62
Wysłany: Sro 20 Maj, 2020   

Owszem, sporo. Sam kupiłem, ze względu na fajne, małe stałki i względnie niskie ceny. Jednak 5 lat po zakończeniu produkcji jestem w szoku, jak bardzo optyka i sprzęt trzyma cenę. Chciałem NX1 dokupić do NX300, a ten 5 letni już korpus nadal na eBay chcą sprzedać niemal za kwotę z premiery ($1499,99).
Liczyłem też, że spadną ceny szkieł. O ile 16-50/2.8 mało mnie interesuje, bo stałkami pokrywam ten zakres i to z fajniejszym światłem, a na co dzień 16-50 PowerZoom jest w zupełności wystarczający i tworzy z NX300 fajny mały zestaw podróżny, to na 50-150/2.8 ostrzyłem zęby, ale nadal szkło za 500zł. Co zabawne, to kitowe 50-200 na bagnet NX trzyma dużo wyższą cenę, niż Samsungowe 50-200 na bagnet PK.

To tak do przemyślenia dla tych, którzy jeszcze rozważają wejście w system, bo nadal są fajne używki NX500 do kupienia (z chwaloną matrycą 28 MPX).
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Czw 21 Maj, 2020   

Amator79 napisał/a:
...na 50-150/2.8 ostrzyłem zęby, ale nadal szkło za 500zł.


Chyba jednego "0" w tej cenie zabrakło. Gdyby to szkło było za 500 zł, to tylko dla niego kupiłbym korpus Samsunga :!:
 
 
Amator79 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 62
Wysłany: Sob 23 Maj, 2020   

ryszardo napisał/a:
Amator79 napisał/a:
...na 50-150/2.8 ostrzyłem zęby, ale nadal szkło za 500zł.


Chyba jednego "0" w tej cenie zabrakło. Gdyby to szkło było za 500 zł, to tylko dla niego kupiłbym korpus Samsunga :!:


Oczywiście, że "0" zabrakło.

Ale zestaw Samsunga NX300 z małymi obiektywami bardzo mi się podoba. Z 30/2.0 jest mniejszy niż Pentax ME Super z 40/2.8 !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14