Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Za stowke mozna zawsze kupic sobie dekle :D
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






GRABEK 
Nowy


Posty: 3
Skąd: MAZOWSZE
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

No ja witam ponownie...po dużo głębszej analizie u mnie próg wzrósł do 300zlocszy...z tego co wyczytałem to chciałbym szkła bak4 tyle że tylko,że im więcej czytam tym bardziej wydaje mu się że nie jest akurat najważniejsze...ja tak pomyślałem o czymś takim teraz Delta Optical Entry 10x50.a ten wybór? dzięki za odpowiedź panowie 🙋
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

http://www.astrokrak.pl/l...ktar-10x50.html
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

https://www.e-fotojoker.p...?ceneo_spo=true
 
 
GRABEK 
Nowy


Posty: 3
Skąd: MAZOWSZE
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

Witam po raz kolejny.pochwalic się chciałem,że od dnia dzisiejszego jestem dumnym posiadaczem nikonika,model Aculon A211 10X42 ☺.a jeśli chodzi o pierwsze wrażenia to nie będę zbytnio wylewny i napiszę tylko,że dla mnie obraz po kilku "zerknięciach" to czyste HD ☺. jestem słowem przeszczęśliwy i wielkie dzięki za pomoc 🙋. pozdrawiam baaaardzo serdecznie.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

Cieszymy się :) Życzymy wielu lat udanej eksploatacji. Jak trochę się pobawisz i ochłoniesz możesz dodać swoją opinię do naszej bazy:

http://www.optyczne.pl/15...a_lornetki.html

Wtedy inni też skorzystają.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 12 Sie, 2017   

Arek, gdyby dodawane opinie po pół godzinie ich pisania się dodawały to miałbyś w swojej bazie moich już ze 20. A tak może jest ich z 5. Zgłaszam problem. Piszę opinię, następnie wpisuję kod z obrazka, klikam zapisz, strona się przeładowuje a opinia znika bezpowrotnie. Robię cofnij bo widzę, że opinia się nie dodała a tam puste okienka. Sorry, ale drugi raz już nie będę pisał. Strata czasu. W ogóle już nie będę pisał, bo to nie pierwszy raz. Odpuszczam. Choć kilka mi się udało wstawić.
 
 
HUDSON79 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

Pozdrawiam wszystkich. Z wymienionych lornetek Action10x50, 12x50, delta sky guide i titanium10x56. Wybór padł na Nikon Action 12x50 ex cf. Obejrzałem księżyc i widok zrobił na mnie wrażenie tak samo jak obserwacje dzienne. Niestety nie wypowiem się na tematy ac, oraz w wielu innych kwestiach technicznych, które z całą pewnością interesują forumowiczów, gdyż moja wiedza na ten temat nie pozwala by się w tej kwestii wypowiadać. Nie mniej wybór uważam za udany, daję rade obserwować z ręki bez wielkich drżeń, obraz jasny i czysty ( moje odczucia podczas obserwacji) kratery na księżycu w szczególności na malejącym ładnie widoczne. Gwiazdy punktowe. mimo obserwacji w mieście dało się ich wypatrzyć znacznie więcej niż gołym okiem. Spadające szczęścia zaobserwowane 3. Biały klej potwierdzony jak i zatyczki które jak większość wie lepiej dobrze pilnować by nie poszły własną drogą. Choć ewidentnie zaczyna też kusić sky guide by widzieć więcej ale to z czasem puki co nacieszę się moim nikonem. Wrzesień w Gdyni na 10 piętrze przy porcie i masa terenu do obserwacji w okolicy.
Pozdrawiam serdecznie
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pią 18 Sie, 2017   

Hudson79 dobra miejscówka ważnejsza od dobrej lornetki :-) Powodzenia w lornetkowaniu.
 
 
jachu23 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

Witam serdecznie, od kilku tygodni czytam forum oraz również inne strony gdzie pojawiają się opinie o lornetkach. Mam w głowie lekki mętlik i chciałem się Was poradzić w decyzji co do zakupu lornetki. Do tej pory sporadycznie używałem starej lornetki taty TENTO 10x50. Jest ciężka i nie zawsze chce mi się ją dżwigać. W tym roku w górach okazało się jednak, że 7 letni syn chciał popatrzeć i nie było lornetki. Taki to jest powód zakupu nowej, chyba że jako doświadczenii lornetkowcy powiecie, że to co mam obecnie przy moim budżecie jest ok.

Więc przechodząc do szczegółów. Budżet to 400 max 450 pln. Lornetka chcę by była uniwerslana. Zabrać ją ze sobą, ale też popatrzeć na samoloty na przelotowych (tento da się zobaczyć kolory malowań), może też trochę patrzenia na gwiazdy.
Wiem, że słowo uniwersalny w lornetkach nie do końca się sprawdza ale cóż taka własnie ma być.

Oglądąłem na żywo Aculona 10x42 oraz Olympusa 8x40 DPS I. Tu pojawia się pierwsze pytanie czy to moje subiektywne odczucie, że na hali w MM Aculon miał obraz trochę pożółkły i gorzej ostrzył od Olympusa ?

Co do ergonomii i jedna i druga jest ok. Niestety jak to w markecie nie można porównać na zewnątrz.
Biorąc po uwagę wagę obu modeli niestety nie ucieknę mocno w doł z wagą tento ale będzie jakieś 150 g mniej. Chyba, że według Was jest inny model w takich pieniądzach. Co sądzicie na temat tzw kieszonkowców jak aculon z serii a30 i t01 lub olympus rc II i WPII. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie. Pozdrawiam.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

Trudno będzie znaleźć lornetkę dobrą do samolotów, nocnego nieba a przy tym lekką w góry... Jeżeli ma być uniwersalna, to namawiałbym Cię jednak na mniejsze powiększenie – 7x35, 8x42 lub 8x30. Dwie pierwsze sprawdzą się jako przeglądówki do astro, 8x30 jest typowo dzienna ale będzie za to istotnie lżejsza. Nie porównywałem nigdy Aculona do DPS I. Jedna i druga to takie absolutne minimum jeśli chodzi o optykę. Niestety nie są trwałe mechanicznie – musisz mieć to na uwadze. Moim zdaniem przy budżecie 450 zł warto pomyśleć o dołożeniu to lornetki trochę porządniejszej. Za 460 możesz kupić Actiona EX 7x35. To bardzo fajna, jak na swoją cenę, lornetka – z dużym polem i dużą głębią ostrości. Wadą jest ciężar, duża nieostrość przy brzegu i dystorsja, która jednym przeszkadza, innym nie (mnie niespecjalnie). Bardziej uniwersalna (w kontekście obserwacji odległych obiektów) byłaby ósemka. Niestety kosztuje 640… Bardzo dobrą lornetką jest Kowa 8x30 YF:
https://www.lanius-books.com/Kowa-8x30-yf-934
Ma dobrej jakości obraz i przyzwoite pole. Jest przy tym lekka. Jednak typowo dzienna. Maluchy raczej bym Ci odradzał. Aculona na pewno – to tragiczna lornetka. Sportstar 8x25 moim zdaniem również (choć zdania na forum są podzielone). Olympusów nie miałem, nigdy w rękach. Dobre optycznie maluchy oczywiście mają swoje zalety – trzeba jednak mieć świadomość specyficznej ergonomii, zazwyczaj małego pola widzenia i małej źrenicy (ciemnego obrazu przy złych warunkach pogodowych). Jako jedyną lornetkę wolałbym mieć coś większego.
 
 
HUDSON79 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

RoboBat wiadomo :) ale jednak z taką sakurą to jedynie można by sobie wzrok popsuć nawet i przy dobrej miejscówce :) a tak będzie można oczy nacieszyć widokami :) Pozdrawiam :)
 
 
marek22 
Nowy
marek22


Posty: 1
Wysłany: Sob 28 Paź, 2017   

Proszę napisać coś o tej lornetce , czy warto , czy to kiepski zakup?
https://www.olx.pl/oferta...html#f4cfe9a16d
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 29 Paź, 2017   

Zdecydowanie kiepski. Kto kupuje tanio, ten kupuje dwa razy.
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Nie 29 Paź, 2017   

To nie jest lornetka, to jest zabawka w kształcie lornetki!
Zresztą mogłaby być niebezpieczna dla dziecka gdyby pozwolić mu przez nią patrzeć.

Zastanów się tylko ile kosztuje para pojedynczych soczewek do normalnych okularów?
Kilkadziesiąt złotych, a raczej ponad 100 ...
Więc jak cała lornetka, z wieloma soczewkami i pryzmatami, może kosztować tylko 40 zł?

Zresztą taka "lornetka" była już opisywana na tym portalu, miłej lektury ... ;-)

https://www.optyczne.pl/1...lowa_50x50.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 14