Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Filtry szare - pytanie początkujacego
Autor Wiadomość
Tomsik 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   Filtry szare - pytanie początkujacego

Mam kilka pytań odnośnie filtrów. Sporo ju ż przeczytałem na ich temat, ale ciągle pewne kwestie nie zostały rozwiązane.

Pierwsze pytanie - czy inwestować w filtry kołowe czy Cokin?

Za Cokinem przemawia możliwość montażu na obiektywach o różnym rozmiarze filtra. Obecnie mam 67mm, ale biorę w przyszłości pod uwagę szerszej Tokiny 11-16, która ma 77mm. Ceny filtrów Cokin są bardzo różne i tak naprawdę na chwilę obecną nie jestem wstanie rozróżnić podróbek od oryginałów. Ile powinien kosztować przyzwoity filtr połówkowy szary? Sprzedawcy często nawet nie podają firmy.

Drugie pytanie - czy firma Cacagoo produkuje filtry przyzwoitej jakości?

Trzecie pytanie - jak to jest z tym określaniem ND? Niektórzy podają np. 0,9, a inni 1000.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

A to do fotografii czy filmu?
 
 
Tomsik 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
A to do fotografii czy filmu?


Fotografii
 
 
Artus 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 27 Lip, 2016   Re: Filtry szare - pytanie początkujacego

Tomsik napisał/a:

Trzecie pytanie - jak to jest z tym określaniem ND? Niektórzy podają np. 0,9, a inni 1000.


Tutaj masz odpowiedź na trzecie pytanie:



 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

0.3, 0.6, 0.9 i 1.2 to tzw. Optical Density czyli gęstość optyczna
2, 4, 8, 16 to tzw. Filter Factor czyli współczynnik filtra
Jest jeszcze F-Stop Reduction dotyczy to o ile kroków EV zmienia się ekspozycja np. 1 (EV)
To nie jest trudne jeśli ma się tabelkę, w której wszystko jest opisane (co i jak wpływa na ekspozycję)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

Tomsik, bierz filtry prostokątne.
Odradzam jednak starsze Cokiny. Dają wyrażńy zafarb.
Lepsze są Hitecha (przejętego już zresztą) ale cena/jakość najsensowniejsza.

Reszte juz wiesz.
 
 
krakn 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   

nowe cokin też farbują, ale uciążliwe jest dopiero przy zastosowaniu 2-3 jednocześnie.
Ale z tym można sobie poradzić w programie do RAW
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

Dopadło i mnie - szarość 72 - 82mm bedę musiał dokupić. A że bardzo dawno tego nie robiłem - nie wiem czy lepiej kupić Hoya Pro ND32 czy DHG ND32 Marumi? Nie widzę stosownych testów więc pytam , może ktoś używał obu i podpowie które mniej tracą na jakości obrazka (kolor, ostrość/rozdzielczość).

[ Dodano: Czw 17 Sie, 2017 16:29 ]
Jeszcze jedno - nawiązując do pytań w wątku - jeśli mnie pamięć nie myli - cokin nawet w wersji pro ma te filtry niezbyt "rewelwcyjne" - jest inna marka która robi lepsze - ktoś pamięta jej nazwę?
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Czw 24 Sie, 2017   

Najsensowniejszy test porównawczy filtrów ND, jaki widziałem:
http://www.the-digital-pi...ity-Filter.aspx

Co prawda 10 EV i Marumi brak, ale jakieś pojęcie daje.

Co do konkurencji dla filtrów cokin: najpopularniejsza w naszym kraju jest chyba firma Hitech i zapewne o nią Ci chodziło. Szczególnie dobre są podobno szklane filtry firecrest (szczególnie, jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów). Niestety cena w porównaniu ze standardowymi 5 razy wyższa (ponad 500 zł za filtr 85x85). Dodatkowo w żadnym polskim sklepie nie widzę ich filtrów okrągłych.

Z droższych są też Lee i Nisi.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sie, 2017   

Dzięki. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14