Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Shanghai czy Tokyo
Autor Wiadomość
Koki15 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017   Shanghai czy Tokyo

Hej,właśnie stoję przed dość trudną decyzją i być może znajdę osobę która mogłaby mi poradzić/polecić jakie miasto wybrać.
Już od jakiegoś czasu bardzo chciałam wybrać się do jakiejś aglomeracji w którejmogłabym trochę pobawić się fotografią uliczną,światłem i przy okazji porobić jakieś fajne ujęcia na panoramę miasta z wysokiego budynku.Oba te miasta zdają się być do tego idealne ale niestety mój wyjazd przewiduję odwiedzenie tylko jednego z nich ;//
Podczas wyjazdu chciałabym trochę ,,pochodzić,, po jakiś wyższych budynkach ,znaleźć takie w których mogłabym się na przykład dostać na dach czy taras (ostatnio bardzo zainteresowały mnie zdjęcia ludzi którzy chodzą po różnego typu budynkach ,wchodzą samą górę i wykonują różnego rodzaju niesamowite ujęcia i nie ukrywam że sama chciałabym spróbować porobić podczas swojego pobytu tego typu zdjęcia).
Może ktoś z was był w którymś z tych miast i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami czy dać mi jakieś rady ,albo napisać o jakiś ciekawych i wartych odwiedzenia miejscach.
Dodam jeszcze że raczej podczas wyjazdu będę skupiała się bardziej na tej nowocześniejszej stronie miasta niż tradycyjnej.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017   

No ja akurat jestem w tym pierwszym. Jak dlugo planujesz wyjazd i kiedy?
Fotografie uliczna, swiatla, panoramy z wysokiego budynku tu sie wpisuja, tylko pogode trzeba traffic ;) . Co do "bezprawnego" wejscia na dach budynkow to moze byc ciezko., ale Shanghai Tower chyba juz jest czynne, wiec ciezko znalezdz wyzszy punkt ;) Jakbys cos chciala wiedziec to pytaj.
Ulica w Japoni (w Tokio jeszcze nie bylem), wyglada bardziej kolorowo, ze wzgledu na mode mlodziezowa, tago sie nie da podrobic. Co do "nowocznosci" Szanghai nie ustepuje Tokio.
Jakbys miala jakies pytania odnosnie Szanghaiu to pytaj.

Jakos zdjec z Sznaghaju nie mam za duzo (w necie), moze przez to ze juz nie wyglada to egzotycznie ;(
http://plfoto.com/193780/autor.html
 
 
Koki15 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017   

Jeżeli chodzi o czas wyjazdu to prawdopodobnie w Tokyo zatrzymałabym się na tydzień ze względu na dość wysokie ceny hoteli i komunikacji miejskiej.Chiny z tego co zauważyłam pod tymi dwoma aspektami są zdecydowanie tańsze więc nie wykluczam tego aby zatrzyać się tam na 2 tygodnie albo nawet zrobić takie coś że tydzień spędziłabym w Shanghaju a drugi tydzień w jakimś innym mieście.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2017   

A ja wybralem Tokio i właśnie czekam na boarding przez Dubai.
Nastawienie- głównie architektura. Pracę domową odrobiłem i wiem co chcę fotografować.
Mam 5 dni. Zobaczę co się uda.
Celuję w podczerwień ale jak nie będzie słońca to kolor ulicy też jest w planach :mrgreen:
 
 
molman66 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2017   

Sam chciałbym odbyć taka wycieczkę. Możecie mi powiedzieć jakie są koszta?
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 14 Wrz, 2017   

molman66 napisał/a:
Sam chciałbym odbyć taka wycieczkę. Możecie mi powiedzieć jakie są koszta?

Shanghai
Bilet mozna znalezdz juz od 2500, czasmi taniej, ale przewaznie w niepasujacych termianch.
Wiza jest za darmo, jak mozesz tydzien poczekac. W Szanghaju (ale tylko) mozna chyba 72h bez wizy, ale trzeba miec bilet na wylot.
Hotel taki zeby nie mieszkac na krancach miasta, to 100Eur/dobe.
Wyzyc mozna tanio, jak sie jest przyzwyczajonym do chinskiego jedzenia (i ma sie szczepienia;)).
Wejsciowki do tanich nie naleza, taras widokowy na 400m to ok 120PLN. Restauracja z calkiem dobry jedzeniem to tez ok. 120PLN. Wieczorna rozrywka do tanich nie nalezy, piwo w barze (calkiem podlej jakosci) to 35-60PLN. Drinki alkoholowe 50-60PLN.
Komunikacja publiczna jest tania, metro rozwiazane rewelacjnie, mozna dojechac prawie wszedzie. Taksowki nie takie drogie 2-2.20PLN/km.
Pewnie mozna taniej kupic w jakims biurze calosc w pakiecie wycieczkowym.

Tokio bedzie drozsze. Niedawno bylem na Okinawie, ceny porownywalne z Szanghajem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15