Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sob 16 Wrz, 2017
Mam Canon 700D do filmowania i zdjęć. Co polecacie po nim?
Autor Wiadomość
Arturr 
Początkujący


Posty: 38
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   Mam Canon 700D do filmowania i zdjęć. Co polecacie po nim?

Z Canona 700D, jestem zadowolony. Zrobiłem nim bardzo dużo świetnych ujęć oraz zdjęć. "Przemacałem" go w szerz i wzdłuż, jednak zacząłem dostrzegać pewne wady np.:


1. Brak bluetooth lub wi-fi.

2. Nieustanne odkręcanie szybkozłączki w celu wymiany aku - na szczęście gniazdo karty pamięci, jest z boku.

3. Mało punktów AF, czyli konkretnie 9. Ostrzenie nie jest złe, ale często tracę fajne ujęcia i chwilę, potencjał na zrobienie czegoś naprawdę fajnego.

W przypadku ostrzenia, często na szybkiego, decyduję się użyć innego aparatu Canona SX60HS z 60x zoom-em optycznym. Wiadomo, że lepiej wychodzi lustrzanką, ale szybciej powershot-em :grin:


Chciałbym ją wymienić na inny i mam kilka typów, które wybrałem używając głównego kryterium, jakim jest ilość punktu AF. Mój Canon 700D ma ich 9 a te poniżej, co najmniej dwa razy tyle. Nie wiem, jak to wygląda w praktyce, jeśli chodzi o ilość tych punktów, ale widzę ostrzenie 700D i nie jestem do końca zadowolony.

Mógłby ktoś wypowiedzieć się, jak to wygląda w praktyce, dziękuję. Poniższe modele, ogólnie wyprzedzają mojego 700D, także pod względem wielkości matrycy.
Kwota zakupu to ok. ... do 5 000 zł ... a najlepiej ze dwa tyś :grin: Wiem, że jakość kosztuje i tak sobie, tylko żartuję.

Będę wdzięczny za sugestie. Oto moje typy:

1. Canon EOS 80D - ilość punktów AF 45
2. Canon EOS 7D Mark II - ilość punktów AF 65
3. Canon EOS 760D Czarny Body - ilość punktów AF 19

Może są jakieś inne lustrzanki do filmowania i zdjęć z naciskiem na filmowanie, które moglibyście polecić. Moim 700D, zrobiłem, bardzo wiele fajny rzeczy i aż się boję pomyśleć, co mógłbym zrobić szybszym sprzętem :grin:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   

Poczekaj na 90D.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

Arturr z tych, które bierzesz pod uwagę wybrałbym 80D.
 
 
zelik76 
Uczestnik



Posty: 94
Skąd: Stąd
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   Re: Mam Canon 700D do filmowania i zdjęć. Co polecacie po ni

Arturr napisał/a:
Poniższe modele, ogólnie wyprzedzają mojego 700D, także pod względem wielkości matrycy.


Matryca będzie takiej samej wielkości. Miałem podobny dylemat co Ty z tym że mam 100D i nie kręcę filmów. 700D i 100D to bliźniacze konstrukcje, mają tę samą matrycę i system AF. Z początku byłem zdecydowany na 7D Mark II ze względu na świetny AF, ale brałem też pod uwagę 80D. Pojechałem więc do FJ i pomacałem osobiście te dwa modele. Musisz wziąć pod uwagę że 7D to jest jednak kawał ciężkiego wielkiego kloca. Mnie jego wielkość i waga z miejsca odrzuciła i wróciłem do domu troszkę zniesmaczony. Natomiast 80D to obecnie najlepsza puszka APSC Canona ze świetnym AF, ale troszkę gorszym od 7D Mark II. To też nowsza matryca z najlepszym obecnie zakresem dynamicznym u Canona nie licząc pełnoklatkowych flagowców 5D Mark IV i 1Dx Mark II. Ja się z tematem przespałem i kupiłem używkę 80D. W porównaniu do 100D to niebo a ziemia, szczególnie AF który spisuje się wyśmienicie. Na pewno będziesz z niego zadowolony. Natomiast nie filmuję więc w tej kwestii się nie wypowiem ale po filmikach na YT widać że radzi sobie bardzo dobrze, szczególnie Pual Pixel AF w LV jest nie do przecenienia. Musisz sam podjąć decyzję, jak pisałem 7D II ma lepszy AF - jeśli będziesz focił ptaszki czy sport sprawdzi się troszkę lepiej choć 80D też daje radę. Wysokie ISO między tymi puszkami na bardzo podobnym poziomie.

Ps. Andrzeja.M. zbanowali czy co? :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

Popieram kolegów zelik76, Sunders.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   

Też 80D. Wyjątkowo dobra jak na canona matryca. AF oczywiścienieco gorszy niż w 7dII ale myślę że spokojnie w większości sytuacji da radę, a jeśli nie walisz długimi seriami - to pojedynczy procesor powinien dać sobie radę równie dobrze jak podwójny w 7DII.

[ Dodano: Pon 18 Wrz, 2017 09:51 ]
zelik76 napisał/a:
Andrzeja.M. zbanowali czy co?

Nie zbanowali - mam sporo roboty i ciekawsze zajęcia niż siedzenie na forum.. :razz:
 
 
Arturr 
Początkujący


Posty: 38
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   

Poczytałem sobie i widzę, że model 80D ma bardzo dobre opinie.
Sprawdzałem też premierę 90D i rzekome parametry. Wygląda na to, że będzie w cenie mniej więcej 80D, ale premiera dopiero za ponad pół roku.


Same ceny 80D, są w miarę znośne, ale pozostałaby jeszcze kwestia obiektywów.
Mam kitowy, dokupiony 18-55 STM, 55-250 STM - jest bardzo, moim zdaniem dobry i robi piękne zdjęcia "na zewnętrzu" oraz trzeci obiektyw 24mm z AF, bez stabilizacji.


Aby nie zakładać nowego tematu, zapytam od razu: jaki JASNY obiektyw ~ 24mm, moglibyście polecić do tego 80D. Chodzi mi o jasność rzędu 1.4 - 1.8, ale od 18 lub 24mm?


Problem z moim obiektywem 24mm, polega na tym, że dosyć głośno i długo ostrzy. Jego cena nie była wysoka, bo ok. 600 zł. Nie chcę go sprzedawać, bo do scen o które mi chodziło, nadaje się idealnie.


Chciałbym dokupić coś do kręcenia z tzw. ręki ze stabilizacją lub bez, jeśli różnica w cenie, byłaby znaczna.
Jeśli kupie 80D to od razu, będę musiał też dokupić sporo akcesoriów np. w kwestii zasilania ... adapter prądu, dodatkowe akumulatory i pewnie parę innych drobiazgów.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   

Odkrywcą nie będę pisząc, że pod filmowanie najlepiej kupić 80D. Co by nie pisać, to seria filmowa, a ten model ma prawie wszystko to czego oczekiwali amatorzy filmowania. Oczywiście są lepsze wybory, ale to poza budżetem, np 1D C. 80D ma jeszcze jeden wielki plus czyli złącze do mechanizmu power zoom, kwestia kiedy Canon zdecyduje sie na kolejne modele obiektywów.
 
 
Arturr 
Początkujący


Posty: 38
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   

... "JEZUS MARIA" ... Canon 1D C body ... 37 000 tyś zł :shock:

https://www.ceneo.pl/24611339

Tak, tak zdecydowanie, jestem amatorem :grin:

Co do obiektywów to czy sam obiektyw, też może wolno ostrzyć - łapać ostrość?
Rozumiem też, że jeśli kupiłbym nowy obiektyw to dedykowany do tej serii.
Jestem trochę w szoku, że dedykowane obiektywy do 80D, są takie drogie np. Canon EF 24-70mm 2,8 L II USM - cena ~ 7 000 zł.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   

Obiektywy L to klasa pro. Pod 80D szukaj STM i najlepiej ze stabilizacją czyli IS.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Wrz, 2017   

Arturr napisał/a:
Chodzi mi o jasność rzędu 1.4 - 1.8, ale od 18 lub 24mm?

jest taki zoom - nazywa się Sigma 18-35/1,8 Art - nawet nie bardzo droga bo za 3tysiące da się kupić , ale od razu najlepiej z USB-dockiem żeby dobrze skalibrować wszystkie ogniskowe i odległości. Są oczywiście równiez inne i tansze jasne szkła zrobione specjalnie pod filmowanie ale albo pod ostrzenie manualne i/lub specjalnym silnikiem stąd mają odpoweidnie do niego radełkowanie - jak np. szkła Samyang z literką T zamiast F...
 
 
Arturr 
Początkujący


Posty: 38
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2017   

A wie ktoś może, czy istnieje tańszy odpowiednik tego obiektywu ze stabilizacją, podobną jasnością i mniej więcej ogniskową w rzeczywistym zakresie pod APS-C 24-30mm: Canon 24 mm f/1.4L II EF USM

... np. z tej strony w cenie 6 000 zł: http://allegro.pl/obiekty...6950441940.html

Dręczy mnie też, takie pytanie, czy powinienem odczuć różnicę w moim obiektywie Canon EF-S 24 mm f/2.8 STM pod kątem szybkości ostrzenia, gdy założę go do 80D?


Ogólnie, ten sprzęt jest koszmarnie drogi, ale widać różnicę na zdjęciach, filmach i tego nie ma co ukrywać. Dla amatora, który nie zarabia nim, ceny są abstrakcyjne.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2017   

Arturr, ciągle miksujesz jakby dwa światy, czyli obiektywy fotograficzne, wyższej klasy, pod pełną klatkę z linią amatorską, pro-filmową, ale nadal bardzo dobrą dla zwykłych śmiertelników. Odpuść sobie te mega jasne szkła na czasy jak będzie ciebie stać na przynajmniej 5D MkIII lub 6D.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 20 Wrz, 2017   

Arturr, poza tym, co napisał Wojmistrz, mogę jeszcze dodać że jasne stałki ze stabilizacją to jeszcze rzadkość, i raczej nie są najtańsze. Do APS-C tak szerokich i jasnych stałek jak 24 mm nie ma zbyt wiele, ale mogę polecić Sigmę 30/1.4, która nie jest jeszcze tak mocno droga, a ma bardzo ładny (moim zdaniem) obrazek i dobrą jakość. Choć jak masz już ten starszy obiektyw 24 mm, bo oczywiście różnica w ogniskowych nie jest duża.
Polecona przez Andrzej.M. Sigma 18-35/1.8 też jest świetna, ale jak sam widzisz, nie ma nic za darmo. Canon ma parę nowych, niezbyt jasnych, ale za to przyzwoitych optycznie stałek. Czy ten obiektyw, o którym piszesz, że ostrzy długo i głośno to jest właśnie Canon EF-S 24 mm f/2.8 STM?
 
 
Arturr 
Początkujący


Posty: 38
Wysłany: Sro 20 Wrz, 2017   

@Wojmistrz ... wiem, że trochę mieszam z tymi obiektywami, ale zawsze stoję przed tym wyborem, jak dosłownie dziecko i koniec, końców ... i tak nie wiem, co kupić :smile:

@Komor, też brałem pod uwagę, ten obiektyw 30/1.4 Sigmy za ok. 1400 zł. Cena niezbyt duża a konstrukcja wydaje się dopracowana i solidna.

Jeśli chodzi o Sigmę 18-30 1.4 to podpieram się takimi filmami, jak poniżej. Jest też do kupienia urządzenie pod USB do regulacji parametrów obiektywów Sigmy za ok. 199 zł. Nie wiem, jak to ugryzę, bo potrzebuję go do ciemnych pomieszczeń, złych warunków, robienia zdjęć, filmowania "z ręki" i nie ukrywam ... liczę też na to, że samo body 80D ogólnie poprawi pracę obiektywów, jeśli chodzi o AF.

Body Canon 80D + Sigma Art 18-35mm F1.8 DC HSM

I przykładowa aukcja z tym obiektywem: Przykładowa aukcja


Mój obiektyw, jest taki, jak opisałem, czyli EFS 24mm f/2.8 STM. Dzisiaj zrobiłem zdjęcia, bo może coś wyniknie z tego faktu. Najczęściej robię fotki i filmuję Canonem Powershot SX60HS ... jest świetny, ale lustrzanki nie jest zastąpi. Zdjęcia robiłem powershotem.


Canon 24mm 1.4 - 1
Canon 24mm 1.4 - 2
Canon 24mm 1.4 - 3

Z ostatnich pozytywnych rzeczy ... udało mi się kupić używany, profesjonalny i zadbany, choć trochę poobijany statyw Velbon - w całości metalowy z olejową głowicą - cudo po prostu ... za 99 zł :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17