Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do fotografi dziecka
Autor Wiadomość
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Paź, 2017   

miro2778 napisał/a:
No i zawsze jest jakieś ale

E tam, patrz na pozytywy, zawsze jest jakaś fajna funkcja, którą można wykorzystać ;) Pentax ma stabilizację, rzadko bo rzadko, ale się przyda. Na przykład będziesz chciał zrobić zdjęcie dziecku jak zaśnie w jakiejś śmiesznej sytuacji. Nie będziesz przecież wtedy rozstawiał statywu ani zapalał świateł, bo zaraz zmieni pozycję, tylko szybko i cicho weźmiesz aparat i zrobisz zdjęcie na długim czasie z dobrą jakością...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






miro2778 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 03 Paź, 2017   

W moim mieście dziś się pokazał co myślicie?
https://www.olx.pl/oferta...99-IDp9uOh.html
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Paź, 2017   

Arek napisał/a:
Pytanie o AF. Bo ten w modelu Pentax smc DA 50 mm f/1.8 jest fatalny.

Pierwsze słyszę , co nie znaczy że nie czytałem testu p. Arkadiusza OLech (czyli Twojego) , każdy z podpinanych przeze mnie DA 50/1,8 zwykle trafiał w punkt nawet na K-5 (którego AF "redakcja" również oceniła jako gorszy od KR(!) i K7 co większość użytkowników tych aparatów potraktowała jako czysty wymysł - redakcja z uporem użytkowała do testów najwyraźniej uszkodzony aparat). Miałem okazję zapiąć do swoich korpusów kilka egzemplarzy 50-tek w sklepie Foto-Plus - i każda z nich nie dość że nie miała FF czy BF to trafiała na pełnej dziurze tak na K-5 jak i na K-3II i obecnie na K-1. Więc wypisywanie dyrdymał na podstawie używania wyraźnie walniętego AF aparatu można sobie darować. Nie twierdzę że nigdy się nie myli - wszak AF obiektywu zależy głownie od AF aparatu - i nietrafienia się muszą zdarzać - tyle że al=kurat tym szkłem zdarzają się rzadziej niż DFA100/2,8 , DA200/2,8 czy Sigmą Art 18-35/1,8.
https://www.euro.com.pl/l...-wr-bialy.bhtml https://www.euro.com.pl/l...wr-czarny.bhtml
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 04 Paź, 2017   

Andrzej.M., Pentax 1.8/50 to głośna i średnio szybka i mało celna wiertarka. To obiektyw o autofokusie, który w żadnym razie nie pasuje do współczesnych standardów. Trzeba być prawdziwym fanatykiem marki, żeby polecać go do fotografii ruchliwych dzieci.

A dyrdymały o walniętym redakcyjnym K-5 możesz sobie darować, tym bardziej, że K-5 który testowaliśmy w momencie testu aparatu to inny model K-5 niż ten, który był potem w naszej redakcji używany do testów obiektywów.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Paź, 2017   

Arek napisał/a:
Pentax 1.8/50 to głośna i średnio szybka

Tu się zgodzę - chociaż mi rzadko przeszkadzają odgłosy wiertarki - ale nie wymagam więcej za 500zł - wszak to szklo budżetowe - ostre ale nadal budżetowe. Co do celności - mamy różne doświadczenia - ja z wieloma , ty z jednym egzemplarzem.
Arek napisał/a:
fanatykiem marki, żeby polecać go do fotografii ruchliwych dzieci.
Biedni rodzice zaraz zaczną kupować 1Dx i D5 bo im jeszcze AF nie zdąży... no i inaczej jeszcze nie będą pasować do współczesnych standardów... No nic niżej ! :lol: Pentax - a kysz! :lol:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 04 Paź, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
mamy różne doświadczenia - ja z wieloma , ty z jednym egzemplarzem.


A to tylko Twoje błędne założenie.

A za te same 500 zł możesz mieć 1.8/50 ze świetnym AF. Musisz tylko przecisnąć przez gardło znienawidzone słowo Canon.
 
 
miro2778 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sro 04 Paź, 2017   

No ja jestem otwarty na propozycję choć ten pentax k-50 ma dobre opinie a canon który dokładniej? Jak wiadomo czasem trzeba dopłacić za markę pentax jest mniej znanym producentem nic canon Nikon Czy Olek
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

Cytat:
przecisnąć przez gardło znienawidzone słowo Canon.

Ach teraz rozumiem - szkło STM... no dobrze - tylko co do tego świetnego AF dokręcić? Bo chyba nic poniżej 800d? A może inna wydmuszka - Canon 1300d? z jednym punktem krzyżowym? I cieniutką matrycą? (wydmuszka - aparat pozbawiony wielu funkcji i przycisków oraz uszczelnień a nawet pryzmatu zastąpionego klejonką z lusterek, choć nadal robiący zdjęcia , w canonie - wszystkie aparaty z serii 3 i 4 cyfrowych w nikonie - serie 3 i 5 tysięcy, w pentaxie pojedyncze modele jak K-500, KS1) Mówimy tu o Pentaxie K-50 który również był testowany w Waszej redakcji z wiadomym skutkiem.
Wiem że jako naczelny redakcji żyjącej z reklam musisz bronić pozycji cwanona i całkiem cię rozumiem. Nawet jestem w stanie zrozumieć że do testów canona używacie "standardu" 35/2 podczas gdy do Pentaxa 55mm a nikona 24-70 na 70mm... To przecież jasne że krótsza ogniskowa da większy procent trafień ... Ale nawet to nie pomogło 1300d w sztucznym świetle ...
A gdzie przede wszystkim użyjemy jasnej stałki ? Tam gdzie jest mało światła - i najczęściej jest to sztuczne światło. Tam też przyda się duża rozpiętość tonalna i dynamika barwna której cropom cwanona tak brakuje w stosunku do konkurencji. Szumy też ma wyższe w stosunku do Pentaxa i Nikona. Tam gdzie jest jasno - wystarczy szkło kitowe mające tę zaletę że ma możliwość zmiany kąta widzenia...

Chętnie więc przecisnę słowo canon - gdy aparaty jakości puszek dwucyfrowych będą kosztować tak jak w Pentaxie i będą miały tak samo dobre matryce. :razz: Chociaż teraz musiałby spełnić dodatkowy warunek - wypuścić puszkę ff jakościowo tak dobrą jak K-1 w Pentaxie. Czyli z tak samo dobrą matrycą i ze wszystkimi udogodnieniami jakie posiada. Może być AFC z 5DmkIV. Choć i na ten który jest w K-1 nie mam powodu narzekać - a właściwie go nie wyłączam. Rzadko się myli, choć nie ma tylu wyspecjalizowanych opcji. :cool:

[ Dodano: Czw 05 Paź, 2017 12:04 ]
Arek, jeszcze słowko na temat procedur testowych -w odniesieniu do stosowanych szkieł przy używanej przez Was f2,8 - otóż robiąc zdjęcie szkłem 35mm z 1,5m masz GO rzędu niemal 20cm, poczas gdy przy 55mm jest ona ok.8cm a przy 70mm to 5cm! To chyba samo świadczy o skali ułatwienia jaką dajecie canonowi stosując tak krótką ogniskową. Tam gdzie nikon i pentax muszą się zmieścić w 5 czy 8 cm - canon ma prawie 20 cm! To jak ma się nie zmieścić w pierwszym zakresie??? Nawet przy szkle 40mm GO jest rzędu 15cm! Aż dziwne że ten "super" mały ale zaawansowany 100D ma w ogóle jakieś odchyłki... Nadal twierdzisz że budżetowe canony mają tak dobry AF? :lol:

[ Dodano: Czw 05 Paź, 2017 12:12 ]
P.S. obrazek jest z Waszego Testu na Optyczne.pl

[ Dodano: Czw 05 Paź, 2017 12:21 ]
miro2778 napisał/a:
pentax jest mniej znanym producentem nic canon Nikon

Wśród laików na pewno, wśród zaawansowanych czy profesjonalistów - jest tak samo znany jak inne marki. W Polsce nie miał szczęścia do dystrybutorów, choć po przejęciu od Hoya przez Ricoh wygląda że coś się zmienia na lepsze. O tym świadczy np. powrót do sieci dystrybucji Fotojoker... Choć nie czarujmy się - nie będzie miał takiej jak Nikon czy Canon - nawet mimo skurczenia się grona producentów lustrzanek do 3 marek (C/N/P).

[ Dodano: Czw 05 Paź, 2017 19:22 ]
Arek napisał/a:
to tylko Twoje błędne założenie.
Niech będzie - tym swoim błędnym założeniem (czyli moim jednym szkłe DA50/1,8) zrobiłem cały reportaż z imprezy - 1/3 zrobiłem na f1,8 , resztę na 2,2-2,8. I raptem kilka z nich spośród 150 zdjęć było nietrafionych w punkt.

AF50.JPG
Plik ściągnięto 3909 raz(y) 43,07 KB

 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

Canon:
Andrzej.M. napisał/a:
wydmuszka - aparat pozbawiony wielu funkcji...


Pentax:
Andrzej.M. napisał/a:
ze wszystkimi udogodnieniami /.../ choć nie ma tylu wyspecjalizowanych opcji [co Canon]

:roll:

<<ziew>>
Ostatnio zmieniony przez PDamian Czw 05 Paź, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Wiem że jako naczelny redakcji żyjącej z reklam musisz bronić pozycji cwanona i całkiem cię rozumiem.


Nie rozumiesz. Canon nie jest naszym nr 1 w sprawie reklam. Nie jest nawet nr 2, 3, 4 czy 5. Więc pisz, może o rzeczach, o których masz pojęcie.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

PDamian napisał/a:
Pentax:
Andrzej.M. napisał/a:
ze wszystkimi udogodnieniami /.../ choć nie ma tylu wyspecjalizowanych opcji [co Canon]

Trochę ci to wyrywanie z kontekstu nie wyszło ... :lol: porównanie konkretnych funkcji zaawansowanych w aparatach FF - i różnice w ich realizacji nijak się mają do wspomnianych "wydmuszek"... w których brakuje podstawowych pokręteł i przycisków.

Arek napisał/a:
Canon nie jest naszym nr 1 w sprawie reklam.
Ok. Przyjmuję i choć nie bardzo rozumiem - nie wnikam... :cool:

[ Dodano: Czw 05 Paź, 2017 22:56 ]
PDamian napisał/a:
choć nie ma tylu wyspecjalizowanych opcji [co Canon]

konkretny model - jak już canon 5DmkIV i mowa o kilku trybach AFC - które oczywiście według powyższego są w każdym canonie? Skoro tak to generalizujesz... :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 18