Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 28 Wrz, 2017
Dylemat lustrzankowy
Autor Wiadomość
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Sob 30 Wrz, 2017   

Do takich samych wniosków wczoraj doszedłem.
W tej chwili 6D mark II - nowy - jest od ręki za 7.5 tys.
Jeśli zrezygnować z gwarancji producenta (czyli zaryzykować, że przez pierwsze dwa lata nie będzie awarii) to najtaniej do znalezienia jest za ok. 6.2 tys. zł.
Rożnica 1300 złotych zostaje w kieszeni, na pokrycie ewentualnej płatnej naprawy, gdyby coś się jednak złego działo. Kusi mnie ta opcja.

Z drugiej strony 5D mIV to najbardziej zaawansowana lustrzanka Canona o akceptowalnej wadze :) i ma zdecydowanie lepszy DR.
Doktoryzuję się właśnie z różnic między tymi korpusami, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warte są różnicy w cenie.

[ Dodano: Sob 30 Wrz, 2017 11:40 ]
Czy potraficie wyjaśnić za co odpowiada pojemność studni? 6DMII ma ten parametr bardzo wysoki (ponad 2x więcej niż 5D mark IV) i zastanawiam się, jakie to ma przełożenie na obrazek.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 30 Wrz, 2017   

No dobra, ale testowałeś normalną i cichą migawkę?
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Sob 30 Wrz, 2017   

Ale w którym? W jedynce? Trudno to testami nazwać. W zasadzie nic się w głośności nie zmienia tyle, że od palucha zależy kiedy pojawi się hałas opadającego lustra. To nie to samo co w 6D, gdzie migawka pracuje wolniej, ale wyraźnie ciszej, a migawka wykonuje cały cykl. W jedynce naciskam spust, następuje podniesienie lustra i wykonanie ekspozycji. Puszczenie spustu powoduje opadnięcie lustra. Innego cichego trybu w jedynce nie odkryłem.

Szczerze mówiąc, migawka to mniejszy problem. Wszystko przecież zależy od odległości od zwierzęcia. Gdyby ciężar jedynki nie był tak dokuczliwy, to już był bym w drodze do sprzedającego, bo mam blisko. Ale dla mnie, przyzwyczajonego do szóstki, ten ciężar jest nieakceptowalny, co stwierdzam z prawdziwą przykrością, bo aparat mi się niesamowicie podoba.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

studioP napisał/a:
Ale dla mnie, przyzwyczajonego do szóstki, ten ciężar jest nieakceptowalny

No cóż - choćby dlatego K-1 nie mógłbym ci proponować , mimo że ma tak fajną cichą migawkę. Ale jak masz takie priorytety to jednak mkIV ...
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Pentax byłby niezwykle atrakcyjną alternatywą, jest niewiele cięższy od 5DmIV, ale trzyma mnie szklarnia.
Wczoraj z ciekawości rozważyłem przejście na Nikona. D750 byłby świetnym wyborem. Co z tego, skoro nikonowski 80-400 nie jest tak dobry jak canonowski 100-400. 16-35 f4 w wersji Nikona też przegrywa, a 400-tki f5.6, która robi u mnie za refraktor do astro, w ofercie Nikona nie ma.

Pierwszy raz miałem taką myśl, że może jednak zmienić system, bo w tej chwili, nie ma w ofercie Canona aparatu dla mnie. 6DmII to fajna propozycja dla kogoś, kto przesiada się z APSC na FF. Ale przesiadka z 6D ma 6DmII trochę się kupy nie trzyma. Płacić kilka tysięcy złotych, za aparat, który się wygodniej obsługuje, ale który w trudnych warunkach przegra jakością obrazu ze swoim poprzednikiem? Gdzie tu sens?
Dlatego na razie decyzja jest na 5D mIV. Czekam jeszcze, bo nigdzie mi się nie spieszy, może pojawi się jakaś atrakcyjna oferta sprzedaży.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Paź, 2017   

Kiedyś od jednego ze znajomych usłyszałem że idealnym rozwiązaniem było by wyprodukowanie Pentaxa z mocowaniem ... canona. Nie powiem - była by to chyba zabójcza alternatywa... :cool: :lol:
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

Mój dylemat lustrzankowy już się rozstrzygnął. Wczoraj kupiłem 5D mark IV i jak strona DHL zeznaje, dziś powinien dojechać.
Bardzo dziękuję za Wasze uwagi, były bardzo pomocne.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

Gratulacje! Opowiedz wrażenia! :smile:
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

Pierwsze wrażenie: Jaka kulturalna praca migawki. Czuć, że na korpus przenosi się mniej drgań. Drugie wrażenie: jaka cicha ta migawka.

I gdyby nie 6D leżące obok, to pozostał bym z wrażeniem, że 5DmIV ma tryb cichy jeszcze lepszy niż 6D, ale tak nie jest. Jest cicho i nieco inaczej, ale szóstka jednak nieznacznie cichsza.

[ Dodano: Czw 05 Paź, 2017 21:51 ]
Trzecie wrażenie: ISO 12800 wygląda na w pełni użyteczne. Zaznaczyć należy, że trzecie wrażenie jest zbudowane na testach domowych - fotka poprawnie naświetlona, rozpiętość tonalna tchu nie zapiera. W lesie przy dużych kontrastach i konieczności wyciąganiach cieni, może oczywiście być gorzej, ale na razie wygląda to świetnie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

No proszę... a jednak 5D IV. Gratki.
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Sob 07 Paź, 2017   

Kurewskie (bo inaczej nazwać tego nie sposób) podejście Canona do klientów widać po trybie obsługi karty SD.
Kupiłem najszybsze karty CF/SD jakie ten korpus obsługuje. 160 MB/s CF i 95 MB/s SD.
Nie trzaskam ślubów, aparat służy mojej przyjemności wyłącznie. Zamiast więc ustawiać mirroring na kartach, ustawiłem CF na RAW i SD na mRAW bo jestem ciekaw, czy w trudnych warunkach mRAW pozwoli uzyskać gładsze zdjęcie (szum i dynamika) - szkoda, że optyczni zaprzestali statystyk dla mniejszych RAW-ów.

Przy takim ustawieniu, mogę w serii zrobić może 6 klatek.
Sama karta CF pozwoli na 36 RAW–ów szybkiej serii. Ale jeśli do równania dochodzi SD, to sorki Winnetou, z szybkiej serii robi się szybka ale niezmiernie krótka seria, a czasami, jak coś z krzaczorów wyskoczy, mając korpus z dobrym AF, mógłbym pociągnąć serię w nadziei na ciekawy efekt.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 07 Paź, 2017   

Pewnie dlatego sugerują .jpg na SD :)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

studioP napisał/a:
160 MB/s CF i 95 MB/s SD.

Nie podałeś jakie karty - ale jeśli przepisałeś to co piszą na karcie - to podane są prędkości odczytu nie zapisu. I tu zależnie od marki przy takich danych różnice mogą być bardzo duże. Czyli przy karcie 95MB/s zapis może być równie dobrze 20MB/s jak 45MB/s. Nawet u tego samego producenta. Np. Lexar 64GB 95MB/s z naszej dystrybucji ma U1 i ok 20MB/s podczas gdy ja kupiłem z Niemieckiej (chyba starsza seria) które mają U3 i ok 45MB/s zapisu. Obecnie - jak widzę - U3 jest od 256GB. Cóż - czasem warto kupić coś ze "starej dostawy". :wink:
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

Przed zakupem znalazłem w sieci pomiary czasu zapisu zdjęć na 5DmIV dla różnych kart.
W zestawieniu CF pierwsze miejsce zajął Lexar 1066x.
W zestawieniu SD wygrał SanDisk Extreme Pro.
I takie karty kupiłem. SanDisk jest U3.

A przy okazji, piątka wczoraj została ochrzczona w plenerze. Dość dosłownie, bo dojechałem na miejsce i zaczęło padać.
Tak się złożyło, że fotografowałem wodę, więc w użyciu był filtr ND i polar. Miałem zatem okazję skorzystać z timera Bulb. Świetna sprawa, że nie trzeba ze sobą targać i podpinać żadnych przypilotników, żeby zrobić długą ekspozycję.

Dość intensywnie korzystałem też z siatki punktów AF przy kadrowaniu. W większości przypadków pokrycie kadru jest wystarczające, ale jakby było jeszcze ciut większe, byłoby miło.
Teraz wiem, że gdybym kupił 6DmII to zagęszczenie 45 punktów w centrum byłoby naprawdę irytujące.

1.6MP na ekraniku zdecydowanie poprawia ocenę ostrości zdjęcia. Dotykowy ekran, powiększanie i przesuwanie palcami - zadziwiające jak szybko się do tego można przyzwyczaić.
Żal tylko dupę ściska, że moje oczy nie takie jak kiedyś i żeby pracować z ekranikiem muszę na nos okulary zakładać.

Reasumując - miłe doświadczenie z nowym korpusem i planowaną odrobinę radości z zakupu zabawki udało się osiągnąć.
Z minusów - magnetyczne adaptery filtrów (Manfrotto Xume) - fajna sprawa, ale przy krótkich ogniskowych i dwóch założonych filtrach (ND i polar) pojawia się solidne winietowanie. Co należało dowieść, bo przecież wiem, że lepiej jest kupić uchwyt i filtry kwadratowe. No, ale mądry Polak po szkodzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15