Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Luneta Nikon Fieldscope EDG 65 - opinie
Autor Wiadomość
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   Luneta Nikon Fieldscope EDG 65 - opinie

Cześć

Co sądzicie o lunecie Nikon EDG 65mm w połączeniu z okularem szerokokątnym 24x lub 30x (amatorskie podglądanie przyrody w ciągu dnia)? Można oczekiwać takiego poziomu jak w przypadku lornetek EDG?. Może ktoś z Was miał okazję porównać ten sprzęt z Zeiss, Swarovski czy Pentax o podobnych parametrach? Interesują mnie opinie o optyce jaki i mechanice. Jeśli ktoś używa taki sprzęt z okularem zoom również będę wdzięczny za podzielenie się swoim doświadczeniem.

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Bawiłem się lunetami EDG na kilku naszych zlotach. To ekstraklasa, na tym samym poziomie co lornetki EDG.
Nie robiłem bezpośrednich porównań do innych lunet więc trudno mi powiedzieć w czym EDG będzie gorsze/lepsze od Zeissa czy Swarovskiego, ale myśle, że jak w przypadku lornetek, decydować będą niuanse.
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Arek, dzięki za opinię ale pozwolę sobie jeszcze zapytać czy można śmiało założyć, że okulary o stałym powiększeniu będą jaśniejsze i dawały lepszy obraz niż okular zoom? Nie zależy mi na max. powiększeniach, wole jaśniejszy i lepszy obraz, dlatego myślę o powiększeniu x24 (opcjonalnie x30) w nadziei, że to będzie dobry kompromis pomiędzy przybliżeniem a jakością obrazu.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 02 Wrz, 2017   

Zawsze stałka sprawdzi się lepiej.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Obie lunety EDG 65 (prostą i kątową) znam bardzo dobrze. Poza ceną nie ma sie do czego przyczepić: optyka jest swietnie skorygowana, okulary są bardzo dobre, także te zoom. Każdy bez wyjątku okular swietnie nadaje sie do digiscopingu smartfonem. Mechanika baaaardzo solidna i przemyślana. Co do porównania ze Swarovskim, Zeissem, kową czy Meoptą: wyższość Zeissa czy Swarka jest sprawą upodobań w niuansach kolorystyki czy obsługi natomiast EDG wyraźnie przewyższa Kowe, Meoptę czy Pentaxa. Do podobnych wniosków doszli też uczetnicy targów Birdfair, podczas wspólnych obserwacji nad Zbiornikiem Nyskim. Na wale stały - o ile dobrze pamietam 23 lunety każdego niemal liczącego sie producenta!
I jeszcze podpowiedź: w cenie lunety Nikon EDG 65 pewnie da się kupić także świetną lunetę Nikon Monarch 85 :)
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Nie 22 Paź, 2017   

Ostatni trafiłem na stronę Birdfair, gdzie znalazłem opinię kivirovi, że Kowa serii 773/774 jest lepszym wyborem niż każda luneta 65mm (przy większej średnicy wymiary całkiem kompaktowe rozmiary i wagę). Nie ukrywam, że ta opinia powstrzymała mnie przed zakupem Nikona EDG 65.

goornik, czy Ty pisząc o wyższości Nikona EDG 65 nad Kową myślałeś o TSN-770 czy może TSN-660.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z Kowa TSN770 proszę o opinie.

Pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Paź, 2017   

Grzebiąc w internecie znajdziesz mnóstwo opinii. Kivirovi dość intensywnie polecał tutaj produkty Kowy, nie tylko lunety, ale także lornetki. W sprawie lornetek się z nim nie zgadzałem, bo sam miałem za sobą bezpośrednie porównania, z których wynikało coś innego niż on twierdził. Czy ma rację w sprawie lunety nie wiem, bo Kowy nie używałem.
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Pon 23 Paź, 2017   

Dzięki Arek, uwzględnię szczególną sympatię kivirovi do marki Kowa :) Nie ukrywam, że argument związany z rozmiarami i wagą trafił do mnie.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Paź, 2017   

Ja nie twierdzę, że zakupując Kowę nie będziesz zadowolony, bo jak się kiviemu spodobała, to pewnie jest zacny sprzęt.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 27 Paź, 2017   

Szczerze napiszę, że nie pamiętam która Kowa była rok temu na Birdfair. W każdym razie optycznie ustępowała EDG.
Jako alternatywę pomyśl o lunecie Nikon Monarch 60A lub 60S - jest istotnie mniejsza, lżejsza i sporo tańsza od EDG, a optyka bardzo dobra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15