Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
xaramm5 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

Ze średniej półki cenowej warta uwagi jest lornetka Nikon Action EX 10x50 - dobre powiększenie, pole widzenia, jasność, odwzorowanie bieli, na plus też jakość wykonania wysoka i przystępna cena.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






marman 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 51
Wysłany: Sob 25 Lis, 2017   

xaramm5 napisał/a:
Ze średniej półki cenowej warta uwagi jest lornetka Nikon Action EX 10x50 - dobre powiększenie, pole widzenia, jasność, odwzorowanie bieli, na plus też jakość wykonania wysoka i przystępna cena.


Hm, z tym dobrym odwzorowaniem bieli w Nikonie Action EX 10x50 to bym polemizował. :wink: Z resztą się zgadzam. :grin:
 
 
dany 
Początkujący
dany


Posty: 25
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Mam dylemat w układzie porro, odnośnie Vortexa 8.5x42 a DO Titanium 8x42.
Lornetka ma służyć do obserwacji przyrodniczych i zawodów łuczniczych do 50 m. Zastanawia mnie negatywna opinia 3 strony wstecz odnośnie Vortexa, że mechanicznie jest słaby, a to ma istotne znaczenie, z drugiej strony jest kompaktowy i lekki, pokrowiec sam ze skóry juchtowej sobie uszyję, cena jest przystępna. Z drugiej strony DO 8x42 nieco droższy, ale mechanicznie może lepszy??? Może ktoś mądry doradzi??
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

DO Titanium też mechanicznie słaba. Polecam OPTICRON IMAGIC taką jak w linku poniżej:

https://edredon.com.pl/pl/p/Opticron-Imagic-TGA-WP-8x42/88

Mam i użytkuję. Mechanicznie i optycznie bez zarzutu i cena nie wygórowana. A jak w używkach poszukasz to już i za pół ceny możesz dobrą sztukę znaleźć.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Ta cena w tym sklepie to i tak nieźle wygórowana. Cena sugerowana tej lornetki to 159 funtów. Normalnie 139
https://www.wexphotovideo...YwaAt3FEALw_wcB
 
 
dany 
Początkujący
dany


Posty: 25
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Właśnie ta negatywna opinia pochodziła od kol. RoboBat :mrgreen:
Niestety cena w pln jest dla mnie zaporowa, a w zagranicznych sklepach nigdy nie robiłem zakupów. Interesuje mnie tylko nowa lornetka, więc mój wybór ogranicza się do DO. Vortexa i ewentualnie Nikona EX.
Jednak dziękuję za radę.

[ Dodano: Czw 14 Gru, 2017 13:43 ]
No i najważniejsze to budżet w okolicach 500 stów.
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

A moze olimpus EXPS I 8x42 mialem ja i powiem ze jest calkiem niezla,tylko okolo 800 zl
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

dany napisał/a:
Mam dylemat w układzie porro, odnośnie Vortexa 8.5x42 a DO Titanium 8x42.
Lornetka ma służyć do obserwacji przyrodniczych i zawodów łuczniczych do 50 m. Zastanawia mnie negatywna opinia 3 strony wstecz odnośnie Vortexa, że mechanicznie jest słaby, a to ma istotne znaczenie, z drugiej strony jest kompaktowy i lekki, pokrowiec sam ze skóry juchtowej sobie uszyję, cena jest przystępna. Z drugiej strony DO 8x42 nieco droższy, ale mechanicznie może lepszy??? Może ktoś mądry doradzi??

Nie ma porro Vortexa 8.5 x 42, jest 8.5 x 32.
Miałem ją tydzień, ale oddałem, bo chociaż optycznie przewyższła moją BPC5 8X30 to jednak przepaści nie było i sentyment do BPC zwyciężył (dlatego zainwestowałem prawie 200 zł w renowację rosyjskiej lornetki). Czy mechanicznie ten Vortex był słaby? Ja tego nie zauważyłem.
 
 
dany 
Początkujący
dany


Posty: 25
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

Oczywiście, że nie ma.
Też miałem radziecką lornetkę od 1990 - przez 26 lat, ale sprzedałem, ja właśnie nie chciałem tego robić - za bardzo była zciorana. No nic poczekam jeszcze do świąt na opinie. Niestety 800 zł to też poza zasięgiem.
A czy ktoś konkretnie miał problem z samą wymianą lornetki lub jej naprawą, może ze sklepem? Mam na myśli Vortexa i jego gwarancję - bo w przypadki Victornoxa to dość dobrze działa - a tu nie wiem.
Dziękuję za odpowiedzi.
 
 
bez wiedzy 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

Witam

Takie pytanie do specjalistów.
Która lornetka lepsza:
Aculon A211 10X42 czy Barska Gladiator Zoom 10-30x50

Mój budżet do 400 zł.
Potrzeby:
oglądanie górskich widoków
śledzenie zwierzyny
podglądanie zielonych ludków na księżycu

Nie znam się totalnie, lornetka ma być na prezent, rodzaje soczewek, wypełnienie gazem nic mi nie mówi, dlatego błagam o pomoc w wyborze.

[ Dodano: Pią 15 Gru, 2017 08:57 ]
jeszcze takie cudo znalazłam do porównania
Lornetka Barska X-Trail 15x70mm
bardzo proszę o pomoc
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

bez wiedzy, zdecydowanie Aculon. Zoomów unikaj jak ognia, a Barska 15x70 to w zasadzie sprzęt tylko do astro i dość stacjonarny. Jeśli lornetka ma być mobilna, to Aculon będzie najlepszym wyborem z wymienionych.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

Bawiłem się w wakacje Raptorem 8,5x32 mojego kuzyna. Śruba CF ma ogromny jałowy luz i nierówną pracę. Efekt jest taki, że kręcąc najpierw nie ma prawie żadnego oporu i nic się nie dzieje, a potem natrafia się na bardzo irytujący ogromny opór. A to wszystko w środku lata przy +30 stopniach. Na mrozie nie wyobrażam sobie korzystać z tej lornetki. Optycznie nie było żle. Pamiętam tylko duże pociemnienie brzegowe co też mnie irytowało. Raptor to model budżetowy. Choć renomowanego producenta, to jednak nie można się po nim wiele spodziewać, nie mniej z pewnością dla wielu mniej wymagających użytkowników wystarczający. Ja z uporem maniaka, przy założonym jakimkolwiek budżecie, namawiać będę do kupna używanej lornetki o klasę wyższej zamiast nowej niskiej jakości. Przy odrobinie szczęścia można niezłe perełki utrafić. Jak ktoś tu kiedyś napisał, że lornetki to nie majtki i nie ma co się bać używek.
 
 
bez wiedzy 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

Dziękuję bardzo za fachową opinie i pomoc
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

Vortex jest tak renomowany jak inni producenci OEM. Mi sie trafil kiedys Viper z uszczerbionym pryzmatem, ot taka kontrola jakosci, Uzywana lornetka za 500pln to czesto (zaleznie od stanu) lornetka wiecej niz tylko entry level.
 
 
dany 
Początkujący
dany


Posty: 25
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

A coś złego na DOT? To samo?
Bo pewnie rzeczywiście będzie mnie stać na kupno czegoś nowego,
nie ufam używanym zakupom internetowym :???:
Zraziłem się może nie w kwestii lornetki, ale..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,75 sekundy. Zapytań do SQL: 14