Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pon 06 Lis, 2017
lustrzanka samsung gx 20 - jaki obiektyw ?
Autor Wiadomość
maateusz 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 05 Lis, 2017   lustrzanka samsung gx 20 - jaki obiektyw ?

Mam lustrzanke samsung gx 20 z kitowym obiektywem

jakiś czas temu dokupiłem obiektyw dosc stary - SMC PENTAX-A 1:1.4 50 mm
dobrze mi się go uzywa, ale brakuje mi aut ostrości i zoomu..

czy można znaleźć coś podobnego ale wlasnie z auto ostroscia i zoomem ? nie musi być nowość, chętnie zaoszczędze kupując coś używanego bo jestem raczej amatorem, a kitowy obiektyw zwyczajnie jest ciemny w wielu sytuacjach ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 05 Lis, 2017   

Masz Sigmę 50/1.4 czy to w starszej rewelacyjnej wersji EX czy fenomenalnej Art, masz Pentaxa smc FA 50/1.4 i pewnie jeszcze ktoś coś dopisze.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

Optymalny będzie: Pentax SMC DA 50mm f/1.8, bo nowy kupisz za 570zł. A z zoomem to takiego nie kupisz. Może: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM, ale to 2,8 i cena niecałe 1500zł za nowy lub zoom w stronę dłuższych ogniskowych: Pentax AF 50-135mm f/2.8 ED IF DA SDM, ale to już cena powyżej 4 tys. zł za nowy.
 
 
maateusz 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

dziekuje za odpowiedzi.

czyli to rozumiem sa stałe obiektywy jasne - i one w odroznieniu do mojego starego pentaxa aut beda ostrzyc ?

jaki wybrac to juz uzaleznic od zasobnosci portfela pewnie ;)

a coś jeszcze z zoomem abym mogl wygodniej przyblizac i oddalac ?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

Ale konkretnie do jakiej fotografii? Bo kitowy obiektyw też przybliża i oddala.
 
 
maateusz 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

tak, ale jest ciemny...i w większości zdjęcia potem są rozmazane..

generalnie do szerokich amatorskich zastosowań- wyjścia na spacer i zrobienia ciekawych zdjęć krajobrazu czy to ludzi.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

Dziwne, bo ja wiele lat robiłem zdjęcia Samsungiem GX-10 + kit i nie były rozmazane. Owszem, czym jaśniejszy obiektyw tym lepiej, ale nie ma jasnych zoomów o szerokim zakresie ogniskowych, np. 18-200/2,8. Dla ogniskowych zbliżonych do kita podałem Ci zoom Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM, nieco taniej kupisz Tamrona, jednak Tamron jest słabszy mechanicznie. Inne jasne zoomy to ceny powyżej 3 tys. zł.
 
 
maateusz 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

faktycznie był podany też z zoomem obiektyw..widać tak zapatrzyłem się na pierwszą opcje, że nie doczytałem drugiej.

poszukam uzywek a atrakcyjnej cenie... ideałem byłoby kupić pewnie jakiś jasny stałoogniskowy...może wtedy sprzedać swojego pentaxa starego...

i wlasnie taki bardzioej uniwersalny jak ta sigma.

[ Dodano: Pią 17 Lis, 2017 20:26 ]
lepszy uzywany SMC Pentax FA 50mm F1.4 za 750 zł czy lepiej kupić nowy Pentax SMC DA 50mm f/1.8 za te 550 zł ?

[ Dodano: Pią 17 Lis, 2017 20:28 ]
czy może Sigma 50mm 1:1.4 GD HSM EX uzywana za ok 1000 zł ? bo tak naprawdę jak już kupować to ran na jakiś czas...więc 200 zł w tą czy w tą nie będzie miało znaczenia

[ Dodano: Nie 26 Lis, 2017 17:08 ]
ktoś doradzi co byłoby najlepszym zakupem ?

[ Dodano: Sro 29 Lis, 2017 12:23 ]
no i kupiłem:

Sigma 50mm 1:1.4 GD HSM EX

tylko z mocowaniem do Nikona....

a ja Mam samsung gx20 przeciez...wiec mocowanie do pentaxa ma byc :/


czy są jakieś przejściówki ? ew mocowanie canona moze pasuje ? bo nie ma tych obiektywow uzywanych do pentaxa:?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16