Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 31 Paź, 2017
Canon vs Nikon
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Pentax 70-200/2.8 -1999 funtów

6D używkę z gumtree za 500 funtów, a Canona 70-200/2.8L i Tamrona 24-70/2.8 VC łącznie za 980 funtów z komisu z 2 letnią gwarancją. Do tego jeszcze 100 funtów za 2x YN685 w tym samym komisie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

No to tak mów - że chcesz oryginalny i świetny zoom , nie jakieś tam badziewie Tamrona czy Sigmy... :lol: Tyle że jak pamiętam miałeś wtedy K-1... oj nieładnie tak się mijać z faktami... :wink: A wiesz - jak dobrze pójdzie - chyba sobie sprawię na gwiazdkę... ale nie do k50 a pod K-1. Do K-50 wystarczyłby 50-135*. :lol:

[ Dodano: Pią 03 Lis, 2017 16:02 ]
Wojmistrz napisał/a:
6D używkę z gumtree za 500 funtów

Oj strasznie ci się ciężko żyje w GB skoro na używkach musisz jechać jako zawodowiec... i na YN... Chyba by mnie wstyd zjadł takie coś na korpus założyć... Ja nie zarabiam w funtach, ale korpusy raczej nowe używam. A lampy Metza... :roll:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Andrzej.M., miałem niedawno wtopę na koncercie i musiałem sobie kupić kolejne zabawki. W domu leżał k-50 to pomyślałem na następny raz się nada i co? Puszka fajna, nie zaprzeczam, ISO 12800 względnie użyteczne, ale okazało się, że nie ma sensownych szkieł w dobrych cenach, a te tanie nadają się do czystej amatorki. Ja focę zoomami, mi tak najlepiej i najskuteczniej, bo leniwy jestem :) ale wybierając komplecik uniwersalny na koncerty, śluby itd, jak dla mnie z nowych sprzętów to tylko Fuji. Porównując te bezlusterkowce z Pentaxem, masz podobny poziom korpusów, ale atrakcyjność cenowa i jakość szkieł z Fuji powala. Ja niechętnie patrzę na APS-C i się wahałem, ale znając rynek wtórny wybrałem to co doskonale znam i wyszło najtaniej.

Nie wiem dlaczego by miał mnie wstyd zjeść że YongNuo używam.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

W krakowskim środowisku fotografów-artystów to wstyd mieć jakieś chińskie badziewie. :zalamany: :razz:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
te tanie nadają się do czystej amatorki.

to chyba we wszystkich systemach...
Wojmistrz napisał/a:
jakość szkieł z Fuji powala

W kitach tak - zgoda całkowita, niestety reszta szkieł tania nie jest.
Wojmistrz napisał/a:
nie ma sensownych szkieł w dobrych cenach

Było kupić jak ja - używki - stałki albo 50-135/2,8
Jak te koncerty dają dość światła to i 55-300 mogło by się nadać - zakres 70-300 na 5,6(5,8) jest środkiem całkiem dobry.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Ale ta Tokina 50-135 vel Pentax, to też bardzo droga, przynajmniej w UK, a światła to skąpo zwłaszcza po starych teatrach czy w nocy pod gołym niebem. Różnie.
XF 16-55/2.8 można dostać za 580, a 50-140/2.8 za 770.
Tokina 50-135 dla Nikona jest do dostania bardzo tanio bo w okolicy 280, a z napisem Pentax skromne 800, czyli podobnie jak Fuji, tylko należy pamiętać, że optycznie jest to przepaść, oczywiście na korzyść systemu XF.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
optycznie jest to przepaść, oczywiście na korzyść systemu XF.

Fuji jest tradycyjnie naj... choć z tą "przepaścią" też bym nie przesadzał - i Tokina i Pentax są dobrymi szkłami, choć nieco inaczej skorygowanymi. Co do cen - nowe szkło z czerwonym paskiem też sporo kosztuje więc nie dziw się że to z logo Pentax również. A 50-135 mogłeś kupić uzywane - w końcu masz w tym spore doświadczenie.

[ Dodano: Pią 03 Lis, 2017 20:08 ]
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
wstyd mieć jakieś chińskie badziewie

Dziękuję za światłą uwagę...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 04 Lis, 2017   

Podałem cenę używki :) Nowa 1099.
 
 
Robert86 
Początkujący


Posty: 32
Wysłany: Sob 04 Lis, 2017   

Andrzej.M., może korpus koszmarny,wykastrowany ze wszystkiego tak jak to ująłeś ale póki co od dwóch dni ciesze się z niego jak dziecko ;) sprawia mi mnóstwo radości ,motywuje do nauki fotografii i chyba to jest najważniejsze :)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 05 Lis, 2017   

Robert86, pewnych tu użytkowników należy brać z przymrużeniem oka :razz:
Bardzo dobrze, że Cię cieszy nowy nabytek. Ja też tak mam, jak nabędę coś nowego to cieszy i motywuje. :grin:
 
 
Robert86 
Początkujący


Posty: 32
Wysłany: Nie 05 Lis, 2017   

Dzisiaj były testy w plenerze ijedyne czym jestem rozczarowany to przybliżenie ale może dlatego,że do tego czasu używałem kompaktu Canon SX220 HS gdzie zoom był bardzo dobry ale wiem że tu będzie potrzebny mi obiektyw.I tu pytanie: jaki niedrogi na początek?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Robert86 napisał/a:
sprawia mi mnóstwo radości

A komu nie sprawia nowy nabytek?
Robert86 napisał/a:
jaki niedrogi na początek?

Pewnie jakiś 70-300... może Tamron, u Pentaxa poleciłbym genialny na długim końcu 55-300.
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Robert86 napisał/a:
Dzisiaj były testy w plenerze ijedyne czym jestem rozczarowany to przybliżenie ale może dlatego,że do tego czasu używałem kompaktu Canon SX220 HS gdzie zoom był bardzo dobry ale wiem że tu będzie potrzebny mi obiektyw.I tu pytanie: jaki niedrogi na początek?
Nikon D3400 nie ma własnego napędu autofocusu, dlatego musisz kupić obiektyw z wbudowanym silnikiem, więc tu niestety nie będzie tak tanio jak w przypadku starszych obiektywów napędzanych z korpusu i wybór ograniczony.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 15 Lis, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
W kitach tak - zgoda całkowita, niestety reszta szkieł tania nie jest.

W "kitach" jakość optyki jest bdb, ale w reszcie? Nie wiadomo.
W końcu "tanio nie jest" :zalamany: :roll:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

muzyk napisał/a:
W "kitach" jakość optyki jest bdb, ale w reszcie? Nie wiadomo.

Wiadomo , wiadomo, tyle ż nie wiadomo czy pytający bedzie chciał w nie inwestować... :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16