Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
lornetka o dużym powiększeniu (tzn >12)
Autor Wiadomość
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 24 Lis, 2017   lornetka o dużym powiększeniu (tzn >12)

Czy ktoś z forumowiczów posiada lornetkę ze stabilizacją i mógłby podzielić się opinią na jej temat?

Np: canon, nikon fujinon?

Szukam czegoś do spoglądania na większe odległości, najlepiej z ręki.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 24 Lis, 2017   

Znam dobrze Nikony Stabileye, wszystkie trzy

Zaleta jest tylko jedna: dość stabilny obraz

Wady:
- drogie
- delikatne
- ciężkie
- ciemne
- małe pole
- brzydkie.

Z tych powodów do tej pory moją lornetką "ręczną" z dużym powiększeniem był, jest i będzie Nikon 12x50 SE. Ostatnio bawię się Zeissami: 15x60 (Zeiss West) oraz Nobilem 15x60B (Jena). Od biedy da się je ogarnąć z ręki, cena podobna do modeli stabilizowanych, jasność obrazu bez porównania większa. Jakąś alternatywą może być jeniacz Pentakarem 15x50

Szukaj Nikona 12x50 SE. Będziesz zadowolony
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 24 Lis, 2017   

No to że brzydkie to akurat kwestia gustu ;)
Poza tym ja mam zamiar patrzyć przez lornetkę a nie na nią :)

A tak na serio to mam już porządną 10x , brakuje mi czegoś o odczuwalnie większym powiększeniu - głównie nad wodę. Nie chcę się pchać w lunety bo już robiłem jedno podejście i się zniechęciłem, patrzenie jednym okiem to nie dla mnie, nie mam też chęci spacerować ze statywem. Stąd moje poszukiwania lornetki.

Wiem z doświadczenia że lornetka to kwestia dość indywidualna, każdemu pasuje inaczej do oka, jednemu lepiej, drugiemu gorzej. Dlatego chętnie wypróbowałbym w naturze jakąś stabilizowaną. Może ktoś z forumowiczów ma taką i mógłby spotkać się gdzieś w celu demonstracji? Interesuje mnie canon 15x lub 18x

Nie chcę kupować w ślepo i odsyłać, bo nie bardzo mam czas na takie manewry no i na razie mam "na stanie" ;) nikona monarcha 5 16x56 i vortexa vipera 15x50 których praktycznie nie używam, chcę się najpierw ich pozbyć bo muszą być jakieś granice hobby :)

@goornik - a znasz jakieś źródło nikonów se?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 24 Lis, 2017   

gaudemus napisał/a:

@goornik - a znasz jakieś źródło nikonów se?

Hm....Dopóki była w ofercie Nikona, to ja byłem źródłem. Teraz pozostaje ebay, Allegro, OLX i oferty sprzedaży na forach astro.
W temacie lornetki jeszcze. Czy lornetka MUSI mieć centralne ustawianie ostrości, czy może mieć indywidualne? Bo jak może mieć IF, to znam gościa, który sprzedaje niemal nową 18x70 Nikona.....To jedyna alternatywa z wyższej półki poza Zeissami 15x60 i Fujinonem.

Sporo takich rzeczy robi też chiński United Optics
Za 800€ masz kątowego Opticrpona 16x70....
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Lis, 2017   

Canony 15x50 i 18x50 IS są bardzo fajne optycznie.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 25 Lis, 2017   

Mniejsze Canonki także http://wzrokowiec.com/archiwa/1923
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16