Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pią 24 Lis, 2017
Olympus E-P5 - promocja, warto?
Autor Wiadomość
Zibi88 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 24 Lis, 2017   Olympus E-P5 - promocja, warto?

Witam, z racji dzisiejszego black friday znalazłem być może ciekawą ofertę nad którą się zastanawiam. Co prawda poszukiwałem do tej pory raczej lustrzanki aczkolwiek również rozważałem opcję zakupu bezlusterkowca i znalazłem dzisiaj taką ofertę Olympus E-P5 wraz z wizjerem oraz obiektywem:
https://proclub.pl/aparaty/bezlusterkowce/olympus_pen_e-p5_srebrny_17_mm_vf-4.html

Uważacie, że jest to dobra promocja i warto na poważnie rozważać jego zakup? Aparat póki co z przeznaczeniem do nauki, wcześniej nigdy nie byłem w posiadaniu lepszego sprzętu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lis, 2017   

Całkiem, całkiem... Tylko upewnij się, że obiektyw ma światło f/1.8 (ten co na zdjęciu), a nie f/2.8, bo w opisie tego nie ma.

Obniżka ceny duża, bo koncepcja zaawansowanych PENów z dołączanym wizjerem nie przyjęła się zbyt dobrze na rynku. Olympus też jakoś jej nie rozwija - i aparat, i wizjer są stare (ale były wówczas w czołówce, więc nadal nie mają się czego wstydzić). Sam też wolałbym E-M5 (nawet E-M10) z taką 17-tką, ale w tej cenie się nie dostanie.
 
 
Zibi88 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 24 Lis, 2017   

Obiektyw f/1.8.
Cenowo wychodzi fajnie bo sam wizjer i szkło kupione osobno to jest jakies 3/4 ceny całego zestawu. A jak wygląda później kwestia obiektywów? Wychodzi porównywalnie z innymi markami?
Największe obawy mam jedynie chyba o wielkość matrycy 3/4, która wydaje mi się chyba troszkę mała. Trudny orzech do zgryzienia... kupić ten czy jednak szukać czegoś lustrzanego
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 25 Lis, 2017   

Atrakcyjna oferta na ten zestaw E-P5.

A to zależy jakie obiektywy będziesz potrzebował.

Były promocje na sporo nowsze aparaty Panasonic z obiektywami: 12-60mm, 14-140mm czy 12-32 + 35-100mm.
Do m4/3 ze stałoogniskowych tanio dokupisz bez promocji standardowy Panasonic 25mm f/1.7.
Za coś innego: 14/2.5, 20/1.7 czy 42.5/1.7 trzeba zapłacić więcej -podobnie jak za tego Olympus 17/1.8 czy 45/1.8.
Do bezlusterkowców za ok. 1500 złotych są też bardzo jasne -ale bez autofokusu Samyangi https://www.optyczne.pl/p...=1372&add3=1317 lub Sigmy z AF https://www.optyczne.pl/p...=1106&add4=1104 -tyle że one bardziej pasują do bezlusterkowców aps-c, a nie m4/3.

Kupowanie nie w zestawie promocyjnym z aparatem obiektywów do m4/3: 12-60mm czy 14-140mm wychodzi dość drogo.

Zoomy ultraszerokokątne taniej kupisz do lustrzanki.
Do lustrzanek też tanio kupisz dobre jasne (f/2.8, f/2.8-4) zoomy standardowe i zoomy uniwersalne (jak Sigma C 18-200mm) firm niezależnych jak Sigma, Tokina czy Tamron.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

Zibi88 napisał/a:
A jak wygląda później kwestia obiektywów? Wychodzi porównywalnie z innymi markami?

Jeśli ważne są małe wymiary, to w m4/3 zbudujesz zestaw do dowolnych zastosowań. Jeśli aż tak małe wymiary nie są ważne, to w większych systemach zrobisz to samo, ale z lepszą jakością zdjęć lub niższym kosztem.

Zibi88 napisał/a:
Największe obawy mam jedynie chyba o wielkość matrycy 3/4, która wydaje mi się chyba troszkę mała.

Mała do czego? Są różne matryce, kwestia potrzeb. Dla mnie jakość jest ok, a nie ograniczam się do robienia zdjęć w dobrym świetle, ani oglądania ich na małym ekranie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15