Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do 1500 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
mars28 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   

Generalnie stary aparat mi wystarczał, brakowało tylko stabilizacji i niekiedy większego zoomu. Gdyby nie to, że przez nieostrożność uszkodzony został LCD, to pewnie jeszcze bym go używał. Zakup jest więc podyktowany koniecznością, a nie chęcią wymiany na coś nowszego. Stąd też jakiś budżet muszę założyć. Gdybym miał do wydania powyżej 2000 to pewnie bym się oglądał za czymś lepszym.

A jak wypada ten Panasonic na tle innych producentów, jeśli chodzi o awaryjność, ewentualną obsługę gwarancyjną itp.? Są jakieś elementy, które padają szybciej niż w innych?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   

Tutaj raczej się nie dowiesz o awaryjnościach...
A610 to był/jest bardzo przyzwoity aparat z matrycą 1/1.8 cala. Dzisiaj ciężko cokolwiek podobnego znaleźć, aparaty z matrycami 1/1.7 zniknęły z rynku a te z matrycami calowymi są drogie. Powodzenia...
 
 
bergercs 
Rozmowny


Pomógł: 7 razy
Posty: 237
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   

Kiedyś SquareTrade przygotowało raport nt awaryjności aparatów:
http://fotoblogia.pl/4237...y-fotograficzne
niestety nic nowszego chyba nie ma.
 
 
mars28 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

Wrócę jeszcze do tego Panasonica FZ200 - w opiniach często pojawiają się opinie, że robi nędzne zdjęcia w zamkniętych pomieszczeniach. Czy faktycznie jest tak kiepsko? Obejrzałem zdjęcia pewnej użytkowniczki tego aparatu (https://www.flickr.com/photos/24271543@N03/page1), te robione na zewnątrz wyglądają ok, w pomieszczeniach nieco gorzej, ale chyba nie aż tak źle. W moim przypadku i tak zrobione zdjęcia docelowo wylądują na kompie, raczej nie będą drukowane, do tej pory tak to zawsze wyglądało.

Przeglądałem jeszcze test "wakacyjne kompakty 2015", trochę inna budowa aparatów, ale też duży zoom, tyle, że nieco gorsze światło. Matryce chyba tej samej wielkości. Lepiej kupić któregoś z nich, czy jednak FZ200?
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

Jeśli zadajesz takie pytanie, to nie wiem, co dla ciebie znaczy "lepiej" ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

mars28 napisał/a:
w opiniach często pojawiają się opinie, że robi nędzne zdjęcia w zamkniętych pomieszczeniach. Czy faktycznie jest tak kiepsko?

Nie da się tak jednoznacznie powiedzieć, to po prostu zależy od ilości światła, jakie jest do dyspozycji w danym pomieszczeniu, możliwości rozłożenia statywu, użycia funkcji HDR. Oglądając same zdjęcia nie wiesz, czy ktoś skorzystał ze statywu i zrobił zdjęcie na długim czasie w niskiej czułości, czy był zmuszony do skorzystania z wysokiej czułości, która w aparatach kompaktowych zawsze będzie kulała mocno w stosunku do tego, co aparat pokazuje na czułości bazowej.
 
 
mars28 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

TomPL2 napisał/a:
Jeśli zadajesz takie pytanie, to nie wiem, co dla ciebie znaczy "lepiej" ;)


No "lepiej" w tym przypadku (duży zoom, słaba matryca) oznacza "którego zakupu będę żałował mniej?" :)

Światło 2.8 przemawia za FZ200, ale aparat jest dużo starszy, a czasy się zmieniają, może nowsze modele, pomimo słabszych parametrów "na papierze" radzą sobie lepiej przy nieco gorszym oświetleniu?
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Zapomnij, w małą matryce nikt już nie zainwestuje badań, mamy rozwój ekstensywny, czyli większa matryca ma załatwić jakość. I cenę :mrgreen:
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Tak na marginesie tego wątku. Ostatnio po dłuższej przerwie byłem w lokalnym MediaMarkcie. Na stoisku jeden nad drugim stały sobie Nikon P900 i Panasonic FZ1000. Różnica w cenie wynosiła... ok. 400zł (słownie: czterysta). Ewidentnie wyprzedają FZ1000 i niedługo wstawią będący już na rynku FZ2000.
Jakaś młoda dama intensywnie oglądała tego Nikona, z zamiarem zakupu :lol: Wspomniałem jej półgębkiem, żeby przyjrzała się drugiemu -gabaryty takie same, a pod względem jakości i możliwości przepaść, różnica w cenie żadna. Doradziłem, by przed zakupem poczytała co nieco na temat tych aparatów. "Wie pan, to dla ojca, a on już wybrał" Cóż, ich strata...
Pozdrawiam
-J.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Ta różnica (400zł) to się chyba utrzymuje od dłuższego czasu, to jeszcze nie jest wyprzedaż, a FZ2000 też już od dawna na półkach.
Natomiast co do P900 - kosmiczny zoom skusił już wielu :cool:
 
 
9966 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 03 Paź, 2017   

-Wybór między FZ82 i HX350. Po kątem samej specyfikacji chyba FZ82, a jeśli chodzi o "realne" użytkowanie?
 
 
Joey Magnitudo 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 03 Gru, 2017   

Cześć Wszystkim!

Poszukuję kompaktu dla świeżo upieczonej mamy, na prezent, bardzo proszę o pomoc.

Budżet: 1500 zł.

Cel: piękne zdjęcia bobasa, filmy Full HD oraz zastosowanie ogólno wakacyjno-uroczystościowe ;)

Dodatki: ekran obrotowy koniecznie, wifi opcjonalnie.

Zależy mi na jakości lepszej niż w topowych smartfonach. Myślałem również o lustrzankach typu Canon EOS 1300D, ale tu dochodzą koszty dodatkowych obiektywów... Kompakt wydaje się bardziej uniwersalny oraz przyjazny w użytkowaniu. Nie ukrywam jednak, że jestem otwarty na wszelkie sugestie, nie mniej na start wytypowałem taki model: Aparat cyfrowy Sony DSC-RX100 (niestety brak ekranu obrotowego)

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi!

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 03 Gru, 2017   

To nie jest tak, że dochodzą koszty obiektywów. Wśród ludzi których znam i posiadają lustrzanki, względnie bezlusterkowce, spora część nawet nie wie jak zdemontować obiektyw i używa wyłącznie obiektywu zakupionego w kicie. Brutalna prawda jest taka, że lepiej dołożyć te 1500zł do flagowego smartfona dowolnego producenta niż kupić za to kompakt, chyba, że komuś zależy na megazoomie.
Całą fotografię trzeba podzielić na tą z domieszką artyzmu i kreatywności fotografa i tą opierającą się na automatach. Nawet na lustrzanki patrzy się pod względem profesjonalizmu w ten sposób, że czym bardziej amatorska, tym więcej ma ficzerów w tym ustawień scen, profili artystycznych nie wymagających od fotografującego zbytniej kreatywności.
Na plus dowolnej lustrzanki trzeba podać tzw PASM i łatwość ustawienia, co bywa w kompaktach, ale ustawianie jest po prostu ciężkie a czasem nawet nieergonomiczne. Oczywiście niemożna zapomnieć o nieporównywalne wyższej jakości i uniwersalności lustrzanek.
Może dla ciebie dobrym rozwiązaniem będzie bezlusterkowiec Panasonika a nie Sony? Zobacz sobie w internecie model DMC-G6, często sprzedawany w zestawie z obiektywem 14-42mm. To miej więcej odpowiednik 18-55mm w lustrzankach. Ma matrycę większą niż kompakty, tylko nieznacznie mniejszą niż typowe APS-C, a w przyszłości będziesz mógł kupić żonie na prezent dodatkowy obiektyw, o ile będzie odczuwać taką potrzebę.
 
 
Joey Magnitudo 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 03 Gru, 2017   

@Wojmistrz

Chętnie skuszę się na tego Panasonica, mimo wyższej ceny. Chciałbym tylko dopytać czy przy założeniu, że nie będę dokupywał żadnych obiektywów, obiektyw które proponujesz nie szufladkuje mnie w jakimś rodzaju fotografii, czyli czy obiektywem 14-42mm będę robił ładniejsze zdjęcia bobasa, wakacji itd, niż bardzo dobrym kompaktem, który jest uniwersalny? Nie znam się kompletnie i boję się takiej sytuacji, że dana lustrzanka da mi piękne zdjęcia twarzy bobasa, ale słabe, bądź gorsze innych rodzajów zdjęć w porównaniu do świetnego kompaktu. Mylę się?

Ponadto wyczytałem, że ten Panasonic nie ma stabilizacji obrazu, to chyba duży problem?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 03 Gru, 2017   

Stabilizacja może być w korpusie lub obiektywie. W tym przypadku masz stabilizacje obiektywu oznaczoną jako Mega OIS i wcale nie jest taka zła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14