Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 23 Lis, 2017
Mały aparat do wszystkiego dla amatora
Autor Wiadomość
Petros601 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   Mały aparat do wszystkiego dla amatora

Witam

Obecnie posiadam Canona S110. Jestem laikiem jeśli chodzi o fotografię.
Canon s110 robi rozmyte/nieostre zdjęcia kiedy fotografuje syna w domu (syn bardzo ruchliwy), robi też słabe filmy .
Znajomi mają Canon EOS 750D i portrety są dużo lepsze dzieciaków. Przekonało mnie to do zmiany kompakta, ale szukam czegoś małego.


Szukam aparatu do:
- robienia portretów rodzinnych w domu / parku
- robienia zdjęć krajobrazów
- kręcenia filmów z wakacji

Aparat musi być niewielkich rozmiarów.

Myślałem nad Panasonic Lumix DMC-GX80 (głównie dlatego że robi dobre filmy) . Czy to dobry wybór?
Do czego nadaje się jego standardowy obiektyw?
Jaki on ma zoom optyczny?
Jakie inne obiektywy muszę dokupić do portretu/krajobrazu?

Czy ten Panasonic Lumix DMC-GX80 ze standardowym obiektywem dorówna wielkim lustrzanką (np Canon EOS 750D)? Czy mam szukać czego innego?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Na niektóre z Twoich pytań nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie, wiec tylko niektóre kwestie:
Standardowy tzw. kitowy obiektyw zoom służy... do wszystkiego. Zwykle te kitowe mają 3x zoom, ale zoom zoomowi nierówny: może to być np.obiektyw 14-42mm jak i 12-32mm. Ogniskowa obiektywu w połączeniu z rozmiarem matrycy określa kątowe pole widzenia aparatu. Im krótsza, tym szerzej. Do krajobrazu taki obiektyw wystarczy. Chyba, że koniecznie musisz zrobić zbliżenie na szczyt góry.
Do portretu potrzebujesz czegoś innego: jasny obiektyw o nie za krótkiej ogniskowej. Umożliwi to rozmycie tła za fotografowaną osobą i da naturalną perspektywę. Technicznym minimum jest tu np. Panasonic 25/1.7. Szkło dobre i tanie. Jest jeszcze 25/1.4, ale parę razy droższy. Zasadniczo do portretu przydałoby się nawet coś z dłuższą ogniskową. Ze stajni Panasonica jest 42.5/1.7, ale możesz też wykorzystać Olympusa 45/1.8. Obiektywy Olka nie maja wbudowanej stabilizacji, ale w GX80 to nie problem, bo tu jest w samym aparacie, tak jak w Olkowych korpusach.
Jasny obiektyw stałoogniskowy, ale zdecydowanie krótszy niż do portretu, przyda Ci się do fotografowania we wnętrzach (np. zabytki, zbiorowe sceny w domu u cioci na imieninach). Czyli wszędzie tam, gdzie słabe światło. Wersja budżetowa to 14/2.5 Panasonic. Na dpreview są jakieś plotki, że jest już wycofywany z oferty. Nie wiem, czy to prawda, w razie czego krąży dużo używanych. Drożej, ale lepiej ze światłem 15/1.7 (Panasonic) lub 17/1.8 (ten ostatni od Olka). Tu już cena bije po kieszeni, chyba, że też kupisz używane.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 20 Lis, 2017   

Budżet?
 
 
Petros601 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Dzieki za porady

Zakupilem juz Sony a51000
Jest mniejszy i ma lepsza matryce.


Szukam do niego adaptera aby miec tanie obiektywy (Sony E)

Potrzebuje 2 obiektywy:
1.) Cos w stylu lornetki/lunety, wielki zmienny zoom, manualny, na statyw. W cenie do 400zl z adapterem

2.) Do portretow np. 35mm f1.8. Z autofokusem. Obiektywy sony SEL35F18 jest bardzo drogi (1600zl) Mozna taniej z autofokusem? Jesli sie nie da taniej do portretu z autofokusem to moze jakis manualny z dapterem aby byl kompatybilny z punktem 1.)
Cena z autofokusem 800zl / bez 400zl


Sprzet uzywany (tani), chce poeksperymentowac, ale zalezy mi aby nie uszkodzic Aparatu.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

35mm na portret? Ciekawe, co ty rozumiesz przez portret :)
 
 
Petros601 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

a co w tym zlego?
35mm / 50 mm to chyba standard na zdjecia portretowe ?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
35mm na portret?

A czemu nie?
(Do Sony a5100.)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Dlatego pytam co rozumiesz przez portret. Ja znam definicję portretu, ale spora część ludzi ma pewne wyobrażenie w głowie, np że portret pokazuje popiersie. O ile nie ma specjalnych obiektywów portretowych, ponieważ każdy się do tego nadaje, tak odległość portretowania ma już olbrzymie znaczenie, stąd zdziwiony jestem wyborem 35mm vel eq52.5mm.
 
 
Petros601 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

ok....
A wracając do tematu:
Jakim systemem adapterów warto się zainteresować aby mieć dostęp do tanich szkieł?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

Ale ty chcesz adapter z przeniesieniem elektroniki itd?
 
 
Petros601 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

chialbym poznac obie opcje:
- adaptery bez elektroniki - na manualne tanie obiektywy (np teleobiektyw 200 - 500mm)
- najbardziej oplacalny adapter z elektronika (np na tani obiektyw 35f1.4)
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

Tani obiektyw 35mm f1.4 te szkła nie są tanie ! Najtańszy adapter z przeniesieniem elektroniki to COMMLITE można już kupić za 350 zł
 
 
Petros601 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

ok, ztego co widze z autofokusem / elektronika wychodzi za drogo

Jaki adapter bez elektroniki kupic aby muiec wielki wybor tanich manualnych szkiel?

M42 czy moze na Canon FD?

Chce kupic manualny uzywany obiektyw:
staloogniskowy 30-50mm do portretu
Teleobiektyw z zoomem 400mm
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

Petros601, podoba mi się twoje podejście do tematu :) Najpierw piszesz o fotografii ruchliwych dzieciaków, a potem wybierasz system obiektywów, w których ostrość będziesz określał ręcznie :P Bardzo pomysłowe :)
 
 
Petros601 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Czw 07 Gru, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Petros601, podoba mi się twoje podejście do tematu :) Najpierw piszesz o fotografii ruchliwych dzieciaków, a potem wybierasz system obiektywów, w których ostrość będziesz określał ręcznie :P Bardzo pomysłowe :)


Temat na forum otworzylem 2 tygodnie temu.
Od tego czasu duzo sie nauczylem o fotografii.

Do robienia zdjec w ruchu mam kit'owy obiektyw z autofocusem.
Teraz szukam obiektywu do protretu (kiedy dzici sie na chwile nie ruszaja, aby rozmyc tlo)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15