Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

Mam wrażenie że Vortex 8.5x32 którego oglądałem, miał lepszą mechanikę bo był z początku produkcji i trochę się starali. Teraz chyba zaczęli lecieć totalnie bez żadnej kontroli jakości bo trafia się coraz więcej opinii o źle chodzącej regulacji ostrości.

DO Titanium owszem nie jest to mistrz pod względem mechaniki czy jakości obudowy ale wydaje mi się że przynajmniej są równiejsze pod względem jakości.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Gru, 2017   

dany, ja kupiłem dziesiątki używanych lornetek. Liczba złych doświadczeń, to jednostkowe przypadki, które na dodatek dobrze się skończyły (produkt odesłany, pieniądze zwrócone). Dlatego też polecam kupowanie zadbanych używek z troszkę wyższej półki.
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sob 16 Gru, 2017   

Ja kupuje tylko uzywane,pobawie sie troszke i sprzedaje dalej praktycznie bez strat a czasem i zarobie,na okolo 40 sztuk trafily mi sie tylko 2 niezgodne z opisem. poszly do zwrotu,pieniadze oddane.Wlasnie kupilem Nikona 8x30 E II za 350 F bo to W UK(uzywany kilka razy jak pisal wlasciciel i faktycznie jak nowy jest).
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Sob 16 Gru, 2017   

Sie porobiło z tymi cenami Nikona, Niedługo EII bedzie tyle co Habicht kosztował :mrgreen:
 
 
dany 
Początkujący
dany


Posty: 25
Wysłany: Sob 16 Gru, 2017   

Sprawa ma się tak. Kilkanaście lat temu zakochałem się w ptakach drapieżnych. W 2001 roku kupiłem 7x50 Bpcz 10x50 Bpcz i już miałem 7x35 - taka radziecka dywizja.
No i w rezerwacie ze stanowiska 10x50 była świetna (jak na rok 2001) ale wszędzie zabierałem 7x35. 7x50 się po prostu rozkleiła w rękach kumpla i poszła do śmieci (przypominam rok 2002 kupno na rynku).
10x50 podarowałem przyjacielowi by samemu go pokonać a jakże 12x60 - przynajmniej tak miała napisane na obudowie. Ciężka jak sumienie faszysty. Poszła w inne ręce.
Więc w 2012 za namową niniejszego forum i poczytaniu testów recenzji i mądrych rad nabyłem 10.50 Nikona Exa. Sprzęt świetny ale nie do końca o to mi chodziło ze 3 razy byliśmy na dworzu, śpi jak rycerz na Giewoncie na półce w szafie.
A później zbyłem dla młodego ptasiarza 7x35 za grosiaki. I tak zostałem bez LDC (lornetki dźwiganej codziennie). A w 2012 roku Vortex był solidnie polecany więc go sobie zapamiętałem. Ma mi też pomagać podczas zawodów z łuku. I owszem mógłbym sprzedać Nikona, tylko po co?
Jest, że mądry co doradzi? Hę?
Arek może bym i wziął, ale nie wiem komu zaufać? Jak byś chciał używany łuk to pomogę:mrgreen:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

Bez ryzyka nie ma zabawy :-)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

dany, a jaki masz maksymalny budżet?
 
 
dany 
Początkujący
dany


Posty: 25
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

500 pln.

[ Dodano: Nie 17 Gru, 2017 19:44 ]
I to tak napięty, że jutro się dowiem czy nie mniejszy :cry:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Gru, 2017   

To zamów sobie to:
https://pl.levenhuk.com/wszystkie_produkty/pl_lornetka_levenhuk_sherman_base_8x42/#.WjePoVXiaUk
i powiedz nam czy dobre :)
 
 
dany 
Początkujący
dany


Posty: 25
Wysłany: Wto 19 Gru, 2017   

Zastanawiam się nad Shermanem plus, różnica to chyba pokrycie obudowy gumą.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 19 Gru, 2017   

Rozważ jeszcze Shermana Pro. To taki Action EX ze starych lepszych czasów (ma powłoki na wszystkich granicach).
 
 
dany 
Początkujący
dany


Posty: 25
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017   

Rozważam.
Arek czyli Twoim zdaniem warto zacisnąć zęby i dołożyć z wersji plus do wersji pro?
Jest wyraźnie lepsza Twoim zdaniem? Problem w tym, że nie mam gdzie ich obejrzeć.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017   

Plusów nie oglądałem zbyt uważnie. Pro zrobiły na mnie dobre wrażenie. Ja bym dołożył.
 
 
dany 
Początkujący
dany


Posty: 25
Wysłany: Czw 21 Gru, 2017   

Wezmę 8x32, chyba że jest jakaś porro tej klasy tańsza, ale wątpię.

[ Dodano: Czw 21 Gru, 2017 09:07 ]
Wziąłbym Shermana plusa ale nie ma 8x32.

[ Dodano: Czw 21 Gru, 2017 10:04 ]
Zamówione i jakiś surprise dodali. Pożyjom uwidiom.
Podzielę się wrażeniami.
Pozdrawiam.
 
 
rafaltoja 
Nowy
okularnik


Posty: 1
Skąd: Centrum
Wysłany: Pią 22 Gru, 2017   ja wybrałem taką

Witam. Jestem głównie tylko czytelnikiem forum. Nie zadawałem pytań ponieważ na te które sobie postawiałem odpowiedzi już dawno udzielono. Słowo o sobie: urządzeń do oglądania używam codziennie okulary  ale czasami oko dobrze trochę uzbroić. Do tej pory była to stara radziecka lornetka 12x42, luneta 25x40 też radziecka, luneta z lidla 20-60x60 (bardzo dobra używam jej na strzelnicy do obserwowania wyników-rewelacja) no i mój skywatcher 90x900 do patrzenia kawałek dalej. Nie ukrywam, że patrzenie przez jeden okular jest męczące a człowiek czuje pewien niedosyt. Zaplanowałem zakup jednej lornetki dla siebie i dla dziewięcioletniego syna. W skrócie już mam dwie . Forum przewertowałem niejedno. Zaplanowałem zakup lornetki w cenie na początek do 300 zł i wybór padł na DO Entry 10x50. No ale.. Miałem możliwość spojrzenia przez kilka lornetek: DO Entry 10x50, DO Forest II 10x50, Nikon Aculon 8x42 i 10x50, Nikon 10x50 Action. Wybór był krótki trzeba było zajrzeć do drugiej kieszeni bo jednak 300 okazało się trochę zbyt mało. Cóż kupiłem dla syna DO 10x32 takie małe coś na wycieczki. A sam poszedłem przemyśleć zakup i znowu dzwon bo jak się już wszystko ułożyło to pojawiła się Kamakura 10x50 o której znalazłem całkiem dobre opinie. W celu porównania zamówiłem ją do sklepu w Wawie. Kura przyszła następnego dnia. Wygląd zewnętrzny nie powala w skrócie to nie Nikon Action ale mechanicznie wszystko na miejscu, ładnie działa prawdę mówiąc nie ma się do czego przyczepić. Popatrzyłem na biurowce na światła i mając porównanie do wcześniejszych lornetek wybrałem kurę. Obserwacja w terenie zarówno w pochmurny dzień jaki i słoneczny wypadła bardzo pomyślnie, lornetka spisuje się bardzo dobrze. Obserwacja wieczorno-nocna zarówno nieba, kawałka lasu jak i oświetlonych latarniami podmiejskich uliczek wypadła bardzo dobrze. Dzięki temu, że trafiłem na chwilę ładnej choć mroźnej pogody mogłem obejrzeć kawałek bezchmurnego gwieździstego nieba i tu też same plusy.
Dlaczego wybrałem Ecotone wp2 (kurę) po prostu fajna zgrabna lornetka no trochę mniej elegancka od Nikona ale jak dla mnie technicznie optycznie porównywalna. Podsumowując jak przez lornetkę nie widzę różnicy to wybieram tą której cena jest dla mnie bardziej atrakcyjna a 200 zł na korzyść kury w tym przedziale cenowym to duża różnica.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,63 sekundy. Zapytań do SQL: 14