Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy warto kupować z Hong Kongu?
Autor Wiadomość
Kusza007
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   Czy warto kupować z Hong Kongu?

Czy ktoś zamawiał obiektywy / aparaty ze sklepów internetowych z Hong Kongu? Słyszałem, że można tam kupić sprzęt o 15-20% taniej niż na allegro w PL. Czy przy odbiorze takiej przesyłki płacimy jakieś cło? Czy ktoś wie ile?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

ja kuuje mam 2 sprawdzonych sprzedawcow
 
 
Kusza007
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Czy możesz podać namiary / linki do tych sprzedawców? Czy przy odbiorze płacisz jakieś cło? Jak wygląda z gwarancją na taki sprzęt w PL?
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

sorki musiałem przerwać pisanie, i nacisnąłem send,
ja mieszkam w anglii, wiec nie wiem jak będzie z gwarancją kusi mnie drobna prowokacja i zadanie tego pytania ze niby mi sie zepsuł taki sprzet po wakacjach w honkongu :>
generalnie sprzęt sprzedawany posiada gwarancje światową a nasi się upierają że respektują europejska czego nie kumam bo co to za problem i tak płaci producent.
Sprzet kupuje przez ebay, płatność dokonuję przez system PAYPAL.
Co do opłacalności musisz sam zobaczyć bo nie znam cen w polsce, ale dla mnie to dość znaczne oszczędności, co prawda akurat swojego Canona 400D mam kupiony tutaj w anglii (dziekuje Beatko) ale kupiłem wiele akcesoriów, sigme 10-20 + filtry Hoya do kita i do sigmy, pilota dodatkowe akumulatory ładowarka samochodową i co jeszcze nie pamiętam bo ciągle coś kupujemy.
Moji sprzedawcy to:
http://feedback.ebay.co.u...tab=AllFeedback
oraz:
http://feedback.ebay.co.u...tab=AllFeedback

system paypl jest już dostępny w polsce, trzeba się zarejestrować podać numer konta uwierzytelnia konto i swój adres oraz np numer telefonu.
Jako klient sa mniejsze wymagania dla sprzedających wyższe.
A potem gdy kupisz, klikasz zapłać Paypal, przenosi cię automatycznie do strony paypal, logujesz się masz wypełnione wszytko widzisz za co i komu płacisz możesz dodać jeszcze dyspozycje dla sprzedawcy potwierdzić i gotowe. Zostanie użyta twoja karta np Visa elektron przez system Pay pal sprzedawca jest powiadamiany że została wydana dyspozycja, i on juz pakuje tym sposobem ja z honkongu gdy zamówiłem w poniedziałek po południu to w piątek już miałem u siebie biorąc różnice czasu wychodzi że paczka szła 3 dni :) [/url]
 
 
Kusza007
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

fotokrak, dzięki za informacje

jeśli chodzi o system PayPal to jestem już w miarę obeznany (kupiłem w ten sposób parę programów komputerowych)

Wydaje mi się, że z przesyłkami z HK do UK jest trochę łatwiej. W PL to chyba wciąż spora egzotyka (choć już ponoć od jakiegoś czasu jesteśmy w UE). Dlatego ciekawi mnie jak reagują polscy celnicy na paczkę przesłaną z HK i (co jeszcze ważniejsze) jakie ewentualne cło się z tym wiąże?

No i ta kwestia gwarancji Niona w PL .... Canon dla przykładu ponoć nie respektuje gwarancji na sprzęt zakupiony w Azji.
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

tak masz racje z HK do Uk jest prościej, jak by nie patrzeć ciągle jest to kawałek królestwa :) więc komunikacja faktycznie błyskawiczna jako ciekawostkę powiem że z USA czekałem od 10 dni do niemal miesiąca!
Celnicy nie powinni się czepiać bo na opakowaniu jest napisane prezent.
Co do canona... się zapytałem :) zobaczymy co odpowiedzą.

bardzo szybka odpowiedz:
Gwarancjami akceptowanymi w Polsce są gwarancje Polska I Europejska.
Gwarancja Polska jest ważna przez rok od daty zakupu i wymagany jest do niej dokument zakupu poświadczający zakup sprzętu w Polsce (Faktura, Paragon).
Gwarancja Europejska jest ważna przez rok, od daty zakupu i wymagany jest do niej dokument zakupu poświadczający zakup sprzętu w kraju Europejskim lub Polsce (Faktura, Paragon). Inne gwarancje takie jak np. Międzynarodową, czy pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, nie są uznawane w Polsce. "

jednym słowem polski oddział canona ma w nosie tych którzy podróżują po świecie, no cóż są jeszcze inne kraje i są jeszcze inni producenci.

Jeszcze jedne schody, właśnie rozmawiałem z gościem z honkongu i mówi że nie chce wysyłać do polski, (ale i nie tylko również włochy i kilkanaście innych krajów europy) gdyż przesyłka idzie ekstremalnie długo, nawet pond 30 dni, często mimo oznaczenia że to prezent są kłopoty celne i pobierane są przez niektóre kraje podatek VAT i/lub cło.
Tak że jak ktoś planuje większe zakupy to wyjazd do GB na tydzień zamawiasz towary i z plecakiem pełnym skarbów wracasz do polski :) ))))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14